sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Część aptek w województwie lubelskim dolicza dodatkowe kwoty do rachunków za recepty realizowane poza godzinami pracy

W większości chełmskich aptek pacjenci wykupujący leki w nocy dopłacają do rachunku dodatkowe pieniądze. Kwota ta, niezależnie od liczby realizowanych recept czy kupowanych leków, jest stała i wynosi 2,50 zł. Nie wszystkie apteki w województwie zdecydowały się na pobieranie dodatkowych opłat.
– Klienci naszej apteki nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat – powiedziała Halina Bulicz, współwłaścicielka apteki w Biłgoraju. – Choć prawo daje nam taką możliwość wraz z koleżankami mającymi apteki na terenie miasta podjęłyśmy decyzje o rezygnacji z dodatkowych opłat. – Społeczeństwo ma coraz mniej pieniędzy – dodaje H. Bulik. – Ludzie, którzy do nas przychodzą, najpierw pytają o ceny leków, a dopiero potem je wykupują.
Podobną decyzję odnośnie dodatkowych opłat podjął właściciel apteki „Panaceum” w Białej Podlaskiej.
– W niedzielę nie pracujemy – powiedziała mgr farmacji Agnieszka Szołucha. – Nie pobieramy też opłat podczas nocnych dyżurów.
Z opłat zrezygnowała też apteka fundacyjna Rozwoju ZOZ we Włodawie. – W nocy przychodzą głównie ci, którym lek jest naprawdę potrzebny – twierdzi Halina Maksymiuk, kierownik apteki. 2,50 zapłacą dodatkowo, ale tylko w nocy, pacjenci realizujący recepty w aptece przy ul. Rynek.
W Chełmie odnośnie opłat panuje zgoda. Żadna z aptek nie pobiera dodatkowych pieniędzy w niedzielę i święta. Natomiast podczas nocnych dyżurów są one doliczane do rachunku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!