czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Chełm

Prawo zezwala

Autor: (szer)

Część aptek w województwie lubelskim dolicza dodatkowe kwoty do rachunków za recepty realizowane poza godzinami pracy

W większości chełmskich aptek pacjenci wykupujący leki w nocy dopłacają do rachunku dodatkowe pieniądze. Kwota ta, niezależnie od liczby realizowanych recept czy kupowanych leków, jest stała i wynosi 2,50 zł. Nie wszystkie apteki w województwie zdecydowały się na pobieranie dodatkowych opłat.
– Klienci naszej apteki nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat – powiedziała Halina Bulicz, współwłaścicielka apteki w Biłgoraju. – Choć prawo daje nam taką możliwość wraz z koleżankami mającymi apteki na terenie miasta podjęłyśmy decyzje o rezygnacji z dodatkowych opłat. – Społeczeństwo ma coraz mniej pieniędzy – dodaje H. Bulik. – Ludzie, którzy do nas przychodzą, najpierw pytają o ceny leków, a dopiero potem je wykupują.
Podobną decyzję odnośnie dodatkowych opłat podjął właściciel apteki „Panaceum” w Białej Podlaskiej.
– W niedzielę nie pracujemy – powiedziała mgr farmacji Agnieszka Szołucha. – Nie pobieramy też opłat podczas nocnych dyżurów.
Z opłat zrezygnowała też apteka fundacyjna Rozwoju ZOZ we Włodawie. – W nocy przychodzą głównie ci, którym lek jest naprawdę potrzebny – twierdzi Halina Maksymiuk, kierownik apteki. 2,50 zapłacą dodatkowo, ale tylko w nocy, pacjenci realizujący recepty w aptece przy ul. Rynek.
W Chełmie odnośnie opłat panuje zgoda. Żadna z aptek nie pobiera dodatkowych pieniędzy w niedzielę i święta. Natomiast podczas nocnych dyżurów są one doliczane do rachunku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24