sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Prezydent naradzała się ze skaterami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2009, 18:13

Prezydent Agata Fisz nie jeździ na desce. Dlatego plany rozbudowy skateparku konsultuje z samymi zainteresowanymi. Wczoraj rozmawiała ze skaterami o ich pomysłach na wzbogacenie obiektu.

Stworzenie skateparku w obecnej postaci kosztowało miasto 100 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom rolkarze i deskorolkarze mają do swojej dyspozycji ponad 400 metrów kwadratowych z sześcioma przeszkodami. To nie jest szczyt marzeń dla miłośników tego sportu, ale, jak mówią solidny początek. Bo skaterzy mają nadzieję, że obiekt będzie cały czas rozbudowywany i wzbogacany o nowe elementy.

Na nadziejach się nie skończy. Miasto już zaplanowało w tegorocznym budżecie kolejne 100 tys. na skatepark. - To są pieniądze na drugi etap budowy - mówi prezydent Agata Fisz. - Ale nie będzie to ostatni etap. Liczę, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się podobna kwota na ten sam cel.

Tę obietnicę usłyszeli obecni na wczorajszym spotkaniu młodzi ludzie, którzy bez deskorolki, czy rolek nie wyobrażają sobie życia. Prezydent postanowiła spytać tych, którzy ze skateparku korzystają, na co najlepiej wydać zaplanowane w budżecie pieniądze.

- Chełmski skatepark, nie jest największym, ale jednym z lepszych, pod względem jakości w województwie i Polsce - mówi Boniek Falicki, jeden z uczestników spotkania. - Już teraz przyjeżdżają tu ludzie z całej Lubelszczyzny. Oczywiście przydałoby się więcej przestrzeni i wyprofilowanych elementów, ale trzeba pamiętać, że te plany muszą być realne, szczególnie finansowo.

Skaterzy chcieliby, aby obiekt został wzbogacony m.in. o poręcze, minirampę oraz dłuższe i wyższe przeszkody. Przydałby się też chodnik wokół placu. Wymarzonym prezentem byłby betonowy basen do ewolucji.

Taki jest w Polsce tylko jeden - w Bielsku-Białej. W Krakowie i Nowym Sączu, są jeszcze dwa, ale drewniane. Co z tych rzeczy uda się zrobić za 100 tys.? O tym będzie się można przekonać już niedługo.

Miasto szacuje, że drugi etap budowy zostanie sfinalizowany w czerwcu tego roku. - Może uda się skończyć prace przed dniami Chełma - zastanawia się Zbigniew Mazurek, dyrektor MOSiR. - Można by od razu zorganizować jakieś zawody.

Skaterzy mówią, że są cierpliwi i będą czekać na rozbudowę obiektu. - Na skatepark z prawdziwego zdarzenia czekaliśmy od 12 lat - żartują. - Teraz coś się zaczęło wreszcie dziać.

Chełmskim skaterom marzy się oddanie całego parku przy ul. Lubelskiej w ich ręce. Taki obiekt, z wykorzystaniem naturalnych form krajobrazu i elementów architektonicznych, byłby ewenementem nie tylko na krajową, ale i europejską skalę. - Ale to tylko marzenia - dodają.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bolo
qwerty
Jaś
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bolo
Bolo (30 stycznia 2009 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie, że skatepark będzie rozbudowywany. I fajnie, że tę sprawę konsultuje się z najbardziej zainteresowanymi. Bo oni najlepiej wiedzą, co w takim skateparku jest potrzebne.
Rozwiń
qwerty
qwerty (30 stycznia 2009 o 05:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wicek - "dworzec" Chełm Miasto NIE JEST własnością miasta tylko PKP, więc miasto nie ma nic do jego wyglądu, stanu itp.
Rozwiń
Jaś
Jaś (29 stycznia 2009 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wicuś, a co ty zrobiłeś dla miasta.Należysz chyba do tych ci niszczą zieleń,elewacje i inne urządzenia uzyteczności publicznej. Wicuś zacznij od siebie, a póżniej krytykuj innych.
Rozwiń
Jaś
Jaś (29 stycznia 2009 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wacuś, a co ty zrobiłeś dla miasta.Należysz chyba do tych ci niszczą zieleń,elewacje i inne urządzenia uzyteczności publicznej. Wacuś zacznij od siebie, a póżniej krytykuj innych.
Rozwiń
wicek
wicek (29 stycznia 2009 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z placem przed dworcem głównym pkp, czy tam istniejące bagno będzie zawsze!A pociągi pospieszne nie będą zatrzymywać się na chełm miasto? Ten dworzec to śmierdzący fakaliami bunkier co na to władze miasta ?W tej sprawie nie zrobiono już nic od kilkunastu lat .Wstyd za takie wizytówki miasta!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!