czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Proces posła Zbigniewa Matuszczaka odroczony

  Edytuj ten wpis
Autor: rp, pap

Zbigniew Matuszczak (Archiwum)
Zbigniew Matuszczak (Archiwum)

Sąd Rejonowy w Chełmie odroczył dzisiaj pierwszą rozprawę w procesie Zbigniewa Matuszczaka (SLD) oskarżonego o płatną protekcję. Być może sprawa wróci do prokuratury.

Rozpoczęcie procesu zostało odroczone ze względu na chorobę drugiego z oskarżonych - Stanisława M., zastępcy prezydenta Chełma. Sąd nie wskazał terminu nowej rozprawy. Natomiast na na 20 listopada sąd wyznaczył termin posiedzenia, na którym będzie rozważał możliwość zwrotu sprawy prokuratorowi w celu uzupełnienia śledztwa.

Prokuratura twierdzi, że pięć lat temu parlamentarzysta z Chełma dostał aparat wart ok. 1,3 tys. zł w zamian za pomoc w zdobyciu zgody Urzędu Miasta w Chełmie na powieszenie reklamy.

O umieszczenie banera z reklamą piwa na budynku kina "Zorza” zabiegało małżeństwo, którego firma wynajmowała tam pomieszczenia. Matuszczak miał obiecać pomoc powołując się wpływy w chełmskim samorządzie. Miastem rządzi Agata Fisz z SLD.

Matuszczak nie przyznał się do winy. Przed prokuratorem przyznał, że miał kontakt z najemcą budynku kina, ale odesłał go do urzędu miasta.

- Oskarżenie oparte jest na pomówieniach. Jest to zwykła, klasyczna prowokacja i pomówienie – mówił dziennikarzom poseł. Dodał: - Cała sprawa ciągnie się już bardzo długo. Przecież to już półtora roku od złożenia immunitetu. Miałem nadzieję, że to się rozpocznie. Jestem do dyspozycji, złożyłem immunitet, stawiam się na posiedzenia, na rozprawy sądowe.

Za przestępstwo płatnej protekcji grozi Matuszczakowi do 8 lat więzienia.

Natomiast Stanisław M., miał według prokuratury przekroczyć swoje uprawnienia, bo wydał w maju 2008 r. zgodę na wywieszenie banera reklamowego na budynku "Zorzy". Według aktu oskarżenia zgoda została wydana zanim zakończyło się merytoryczne postępowanie w tej sprawie prowadzone przez Wydział Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa urzędu miasta, który nie podlegał Stanisławowi M.
Samorządowiec nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 3 lat więzienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
jony
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2013 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to mości stanisław zachorował....no wyglądał już dawno na chorego, zresztą po jego decyzjach można by wnioskować ,że na zdrowiu szwankuje - może warto zweryfikować wszystkie papiery z jego podpisem? 

Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2013 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

http://tnij.org/lokalizacjatelefonu

na tej stronie można zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu. Wystarczy wpisać numer osoby którą chcemy namierzyć i swój by przyszła nam wiadomość z dokładną lokalizacją. Polecam :)

Rozwiń
jony
jony (17 października 2013 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja pytam o usługę GLOCAL.

Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2013 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ile taka usługa kosztuje?

to nie dla pospólstwa, cennik dostępny tylko dla wielkich tego świata .....wachlarz usług jest duży, w Chełmie możesz naprzykład zafundować sobie wjazd na posesję prosto ze skrzyzowania, albo z dodatkowego pasa dla prawo skrętu (tak jak firma koło przejazdu kowelskiego), możesz sobie fundnąć ścieżkę rowerową przebiegającą tuż koło Twojej knajpy (śledziowo), albo nawet prowadzącej tylko do Twojej knajpy(Trzy drzewa), może spalarnię śmieci bez informowania społeczeństwa (CEMENTOWNIA) - też się da zrobić, zmiana planu zagospodarowania to mały pikuś (jak chcesz i gdzie chcesz) chcesz postawić stację paliw ? możesz nawet między domami mieszkalnymi - nie trzeba żadnych specjalnych kwitów - ochrona środowiska przyklepie, jak się postarasz to koło szkoły burdel otworzysz, a w sklepiku szkolnym dopalaczami będziesz handlował - wszystko to kwestia kogo znasz, teraz mamy takie cudowne czasy , że możesz wszystko....więcej informacji ? pisz na adres info@chelm.pl

Rozwiń
jony
jony (16 października 2013 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ile taka usługa kosztuje?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!