Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2012 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Prokuratura oskarża: Policjanci bili po piętach

0 21 A A

17-latek spod Chełma poskarżył się ojcu, że policjanci bili go na przesłuchaniu. Tak rozpoczęło się śledztwo, które doprowadziło do oskarżenia dziewięciu funkcjonariuszy. Nigdy aż tylu nie stawało przed sądem w jednym procesie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prokuratura Rejonowa w Puławach sporządziła akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie: Dariuszowi Z., Januszowi S., Pawłowi W., Tomasza B., Ireneuszowi Ł., Rafałowi Cz., którym zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych – poinformowała Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pod koniec 2009 roku policjanci prowadzili sprawę związaną ze sprzedażą narkotyków. Przesłuchiwali młodych mężczyzn, których podejrzewali o handel środkami odurzającymi. Według prokuratury chcieli wymusić od nich przyznanie się do winy: mieli bić ich pałką po stopach i rękami po głowie, straszyć. Przesłuchiwani częściowo przyznawali się, ale do mniejszej ilości przestępstw, niż chcieli policjanci.

Jeden z przesłuchiwanych, 17-latek spod Chełma, po wyjściu z komendy poskarżył się ojcu. Mężczyzna zabrał syna do szpitala, zlecił zrobienie obdukcji posiniaczonych stóp, a potem zawiadomił prokuraturę. Prokuratura w Chełmie wyłączyła się od prowadzenie śledztwa, bo na co dzień współpracowała z policjantami z "kryminalnego”. Śledztwo trafiło do Włodawy, a potem do Puław.

Prokuratura wylicza, że przy prowadzeniu sprawy związanej z handlem narkotykami, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu osób. Kolejne zarzuty dotyczą przesłuchiwania mężczyzny w śledztwie dotyczącym rozboju. O zmuszanie go do przyznania się do winy oskarżeni zostali Piotr Dz. i Dariusz Z. z Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie oraz Marcin R., policjant Komisariatu Policji w Dorohusku.

– Wszyscy policjanci nie przyznali się do zarzuconych im czynów, zaprzeczają wersji podanej przez pokrzywdzonych – dodaje Syk-Jankowska.

Policjantom grozi do 10 lat więzienia. W ostatnich latach lubelskie prokuratury oskarżyły o brutalność kilku policjantów. Nie było jeszcze sprawy, w której na ławie oskarżonych zasiadłoby aż 9 funkcjonariuszy.
10 lat więzienia grozi policjantom za brutalne metody przesłuchań

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gienek / 4 czerwca 2013 o 21:16

robią psychotesty i ci którzy są prości i agresywni są wcielani do szeregów bo takich pachołków RYŻY  potrzebuje, durnych żeby łatwo nimi było kierować i silnych, agresywnych żeby napier...alali jak ludzie wyjdą na ulicę walczyć z systemem RYŻEGGO

Avatar
Kevin / 4 czerwca 2013 o 19:22

Policjanci to w większości psychopaci i degeneraci. Wszystkie przypadki nadużywania przez nich uprawnień powinny być nagłaśniane i surowo karane. Stop patologiom i bandytom w mundurach!

Avatar
Ojciec / 30 grudnia 2012 o 19:38
Ci policjanci z Chełma są głupi , powinni pójść z tą sprawa do telewizji. Wtedy by wyszło w końcu na jawa który z tych dealerów jest czyim synem i kuzynem. To jest "polityczna" sprawa! To jest jedna, wieka mistyfikacja!
Avatar
radny / 24 grudnia 2012 o 14:06
[quote name='Dziewica Joasia' timestamp='1356352866' post='713143']
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
[/quote]A co z tym senatorem,co dilerkę w sejmie i senacie wśród posłów uprawiał,jakoś wszystko ucichło,chyba znowu przez ten immunitet.
Avatar
Dziewica Joasia / 24 grudnia 2012 o 13:41
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
Avatar
Prof. Hołyst / 23 grudnia 2012 o 16:19
Wiktymologia kryminalna
Avatar
bingo / 23 grudnia 2012 o 13:10
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je jakiś zboczony narkoman i zrobi mu krzywdę... i co wtedy też będzie wina policji....? wcale się nie dziwię że policjanci się buntują i nie chcą nic robić skoro potem są tego takie skutki....społeczeństwo powinno trzymać stronę policji a skoro nie trzyma to znaczy ,że popiera przestepców narkomanów itp.... w tym przypadku PAN RADNY (dobry znajomy wielu "szych" w mieście) czyli ojciec tego chłopaka niech się zastanowi nad wychowaniem synka bo skoro chłopak wkręcił się w takie towarzystwo to świadczy, że ojciec nie radzi sobie z synkiem i jego wychowaniem...a nie szuka winny w policjantach....i niech nie lata po gazetach żeby obsmarować policjantów....tylko niech pójdzie np. do biblioteki psychologicznej i wypożyczy sobie jakiś poradnik o wychowywaniu dzieci skoro sam sobie nie radzi....a policjantom życzę aby dalej wykonywali swoją pracę tak dobrze jak wykonywali ją do tej pory...

ps. a autor tego artykułu chyba nienawidzi policji bo to już kolejny niewiarygodny i nieprawdziwy artykuł na temat policji artykuł jest niepoprawny stylistycznie.... wstyd panie redaktorze....
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je j... rozwiń
Avatar
bindon / 21 grudnia 2012 o 19:15
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
[/quote] dobrze gada polac mu:)
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
rozwiń
Avatar
ja / 21 grudnia 2012 o 10:57
Bić nie powinni ale czy ojciec nie zastanawiał się, co też jego dziecko robi? skąd ma pieniądze?a jak już się dowiedział z policji to czy wziął się za wychowanie syna, który innym przynosił śmierć?
Kiedyś było to nie do pomyślenia - jak w szkole dostało się dwóję i linijką w łapę, to nikt się nie przyznał w domu, bo mu jeszcze poprawili. Teraz dziecko ma zawsze rację - w ten sposób nie ma autorytetów , młodzież robi co chce i w d...ie ma wszystkie normy!!!
Avatar
miko / 21 grudnia 2012 o 10:49
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

poziom twojej wypowiedzi świdaczy o tym,że jednak szkodzi
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

... rozwiń
Avatar
gienek / 4 czerwca 2013 o 21:16

robią psychotesty i ci którzy są prości i agresywni są wcielani do szeregów bo takich pachołków RYŻY  potrzebuje, durnych żeby łatwo nimi było kierować i silnych, agresywnych żeby napier...alali jak ludzie wyjdą na ulicę walczyć z systemem RYŻEGGO

Avatar
Kevin / 4 czerwca 2013 o 19:22

Policjanci to w większości psychopaci i degeneraci. Wszystkie przypadki nadużywania przez nich uprawnień powinny być nagłaśniane i surowo karane. Stop patologiom i bandytom w mundurach!

Avatar
Ojciec / 30 grudnia 2012 o 19:38
Ci policjanci z Chełma są głupi , powinni pójść z tą sprawa do telewizji. Wtedy by wyszło w końcu na jawa który z tych dealerów jest czyim synem i kuzynem. To jest "polityczna" sprawa! To jest jedna, wieka mistyfikacja!
Avatar
radny / 24 grudnia 2012 o 14:06
[quote name='Dziewica Joasia' timestamp='1356352866' post='713143']
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
[/quote]A co z tym senatorem,co dilerkę w sejmie i senacie wśród posłów uprawiał,jakoś wszystko ucichło,chyba znowu przez ten immunitet.
Avatar
Dziewica Joasia / 24 grudnia 2012 o 13:41
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
Avatar
Prof. Hołyst / 23 grudnia 2012 o 16:19
Wiktymologia kryminalna
Avatar
bingo / 23 grudnia 2012 o 13:10
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je jakiś zboczony narkoman i zrobi mu krzywdę... i co wtedy też będzie wina policji....? wcale się nie dziwię że policjanci się buntują i nie chcą nic robić skoro potem są tego takie skutki....społeczeństwo powinno trzymać stronę policji a skoro nie trzyma to znaczy ,że popiera przestepców narkomanów itp.... w tym przypadku PAN RADNY (dobry znajomy wielu "szych" w mieście) czyli ojciec tego chłopaka niech się zastanowi nad wychowaniem synka bo skoro chłopak wkręcił się w takie towarzystwo to świadczy, że ojciec nie radzi sobie z synkiem i jego wychowaniem...a nie szuka winny w policjantach....i niech nie lata po gazetach żeby obsmarować policjantów....tylko niech pójdzie np. do biblioteki psychologicznej i wypożyczy sobie jakiś poradnik o wychowywaniu dzieci skoro sam sobie nie radzi....a policjantom życzę aby dalej wykonywali swoją pracę tak dobrze jak wykonywali ją do tej pory...

ps. a autor tego artykułu chyba nienawidzi policji bo to już kolejny niewiarygodny i nieprawdziwy artykuł na temat policji artykuł jest niepoprawny stylistycznie.... wstyd panie redaktorze....
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je j... rozwiń
Avatar
bindon / 21 grudnia 2012 o 19:15
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
[/quote] dobrze gada polac mu:)
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
rozwiń
Avatar
ja / 21 grudnia 2012 o 10:57
Bić nie powinni ale czy ojciec nie zastanawiał się, co też jego dziecko robi? skąd ma pieniądze?a jak już się dowiedział z policji to czy wziął się za wychowanie syna, który innym przynosił śmierć?
Kiedyś było to nie do pomyślenia - jak w szkole dostało się dwóję i linijką w łapę, to nikt się nie przyznał w domu, bo mu jeszcze poprawili. Teraz dziecko ma zawsze rację - w ten sposób nie ma autorytetów , młodzież robi co chce i w d...ie ma wszystkie normy!!!
Avatar
miko / 21 grudnia 2012 o 10:49
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

poziom twojej wypowiedzi świdaczy o tym,że jednak szkodzi
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 5

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria