piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Przetarg za przetargiem. Dużo remontów ulic i chodników w Chełmie

Dodano: 6 kwietnia 2016, 19:15

Przebudowane rondo ma być ozdobą placu otoczonego budynkami zabytkowej Dyrekcji i kompleksem Chełmskiego Domu Kultury <br />
Przebudowane rondo ma być ozdobą placu otoczonego budynkami zabytkowej Dyrekcji i kompleksem Chełmskiego Domu Kultury

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ronda na pl. Tysiąclecia przy Chełmskim Domu Kultury. Będzie to już ostatni w mieście tego rodzaju obiekt przeznaczony do gruntownej modernizacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, wymianę nawierzchni, chodników, oznakowanie pionowe i poziome – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie – Całe zadanie sprowadza się do modernizacji już istniejącego ronda. Nie przewidujemy tam istotnych zmian w organizacji ruchu. Mogę natomiast obiecać, że znikną nierówności nawierzchni, przez co skrzyżowanie stanie się znacznie bezpieczniejsze.

Postępowanie w sprawie ronda przy ChDK to już 13 przetarg ogłoszony w tym roku przez chełmski Zarząd Dróg Miejskich. Oprócz zadań związanych z oznakowaniem ulic i bieżącym ich utrzymaniem większość postępowań dotyczy budowy i remontu ulic. Rozstrzygnięte już przetargi dotyczyły między innymi kolejnego etapu modernizacji ul. 11 Listopada wraz z przebudową skrzyżowania tej ulicy z ul. ks. Brzóski, budowy chodnika przy al. 3-go Maja, przebudowy ul. Kochanowskiego oraz budowy drogi dojazdowej wraz z miejscami parkingowymi do parafii Świętej Rodziny.

Wkrótce rozstrzygnięte powinny zostać również przetargi na budowę chodników przy ulicach Jedność i Połanieckiej, przebudowę ul. Wygon, Racławickiej i budowę ul. Rzewuskiego.

– W tym roku w miejskim budżecie zaplanowaliśmy około 40 zadań inwestycyjnych – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Kolejne przetargi na remonty oraz budowę ulic i chodników ogłaszane będą sukcesywnie. Trwają także procedury związane z wyłonieniem wykonawców na oświetlenie ulic. Sądzę, że pierwsze prace rozpoczną się już w tym miesiącu.

Wszystko wskazuje na to, że do przyjętej na ten rok listy miejskich inwestycji dopisane zostaną kolejne. Będzie to efektem oszczędności, jakie pojawiły się już po pierwszych przetargach. Jeśli dotyczyły one przedsięwzięć finansowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego, to zgodnie z przyjętymi zasadami uzyskane oszczędności zostaną przeznaczone na inne przedsięwzięcia wskazane przez mieszkańców.

Czytaj więcej o: Chełm drogi Krzysztof Tomasik
Gość
Gość
chełmianin na emigracji
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a LUBELSKA z e słynna galerią chwastów jak była syf tak zostanie
Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzież ci chełmianie jeżdżą do Wojsławic sawina rejowca i majdanu leśniowskiego
Rozwiń
chełmianin na emigracji
chełmianin na emigracji (7 kwietnia 2016 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To chyba dobrze. Nareszcie coś zaczyna się dziać w tym mieście...

Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŻADNE RONDA TURBINOWE NIE POMOGĄ JAK SIĘ MA W GŁOWIE SIECZKĘ ! CHEŁMIANIE SĄ JEDNYMI Z NAJBARDZIEJ AGRESYWNYCH I NIEKULTURALNYCH KIEROWCÓW W POLSCE !!
Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 05:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przed Tomasikiem Fiszową Górnym uchowaj nas Panie !!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!