niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Chełm

Przysięga brygady

Autor: (szer)

270 żołnierzy młodego rocznika z 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów z jednostek w Chełmie i w Lublinie złożyło wczoraj uroczystą przysięgę.

Najlepsi z nich: szeregowi Krzysztof Jakubiuk, Paweł Tracichleb, Waldemar Kacprzak i Hubert Sowa ślubowali na Sztandar Brygady.
W trakcie uroczystości nastąpiła również zmiana przyporządkowania 3 BZL. Od wczoraj wchodzi ona w skład 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej.
- Łączy się to z realizacją zadań postawionych nam przez Dowództwo Wojsk Lądowych w ramach restrukturyzacji polskiej armii - mówi gen. bryg. Włodzimierz Zieliński, dowódca 1 WDZ. - Stworzymy w ten sposób jeden potężny organizm i usprawnimy dowodzenie.
Wraz z przejęciem 3 BZL przez 1 WDZ coraz bardziej realne staje się przejście brygady z Lublina do Chełma. Potwierdził to gen. dyw. Mieczysław Stachowiak, dowódca 2 Korpusu Zmechanizowanego.
- Zabiegamy o to, by stworzyć warunki do jak najlepszego funkcjonowania jednostek i dobrego wyszkolenia żołnierzy - mówi. - W Lublinie nie ma takich warunków. Żołnierze z lubelskiej jednostki strzelają raz w miesiącu, powinni przynajmniej 3 razy w tygodniu, w tym raz w nocy. Tymczasem najbliższa strzelnica znajduje się obok Chełma.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24