czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Rada Powiatu Chełmskiego nie może zacząć pracy. Przez radnych PSL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2010, 16:58
Autor: (bar)

Już piąta próba ukonstytuowania Rady Powiatu Chełmskiego spełzła na niczym. Oznacza to, że porządek pierwszej sesji w nowej kadencji nadal nie jest zrealizowany. Jak dotąd radnym udało się jedynie złożyć ślubowanie.

Od początku pracę rady uniemożliwiają radni PSL, którzy opuszczają salę, bądź w ogóle nie stawiają się na obrady. W wyniku tej polityki z braku kworum kolejne odsłony pierwszej sesji nie mogły mieć mocy sprawczej.

Wydawało się, że dzisiaj w końcu coś się wydarzy i powiatowi radni zaczną normalnie pracować, a przede wszystkim ze sobą współpracować. Wczoraj nieoficjalnie spotkali się, aby w końcu wyartykułować swoje oczekiwania, nadzieje i ambicje w odniesieniu do samorządowych funkcji i stanowisk.

– Ludowcy, chociaż w radzie uzyskali tylko siedem mandatów zażądali dla siebie stanowiska starosty, etatowego członka Zarządu i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – mówi Paweł Ciechan z grupy radnych G-9. – Przesadzili.

W ramach kontrpropozycji G-9 z koalicjantami zaproponowało ludowcom.... dwa stanowiska wybranych przez nich komisji rady.

– Oni nas po prostu zignorowali – mówi Kazimierz Stocki, dotychczasowy starosta chełmski. – Składając nam taką propozycję dali nam odczuć, że nie chcą z nami współpracować.

Radni, ubezwłasnowolnieni przez kolegów z PSL zaczęli tracić już cierpliwość. Uważają, że brak sprawnej rady grozi niewykonaniem tegorocznego budżetu i niemożnością sięgnięcia po unijne pieniądze. Dlatego o tym, co za sprawą ludowców dzieje się w radzie powiatu oficjalnie powiadomili wojewodę lubelskiego i jednocześnie ministra spraw wewnętrznych i administracji, rzecznika praw obywatelskich, Najwyższą Izbę Kontroli i Regionalną Izbę Obrachunkową.

Sprawą zajmuje się też już miejscowa prokuratura.

Problem ukonstytuowania Rady Powiatu automatycznie rozwiązałby się z chwilą, stwierdzenia przez nią wygaśnięcia mandatów czterech radnych, którzy zostali wybrani wójtami. Ludowcy nie chcą do tego dopuścić. Gdyby bowiem tak się stało, nie mieli by już na nic wpływu. Rzecz w tym, że radni, którzy zostali wójtami związani są z G-9, podobnie jak ci, którzy mają ich w radzie zastąpić.

– W tej sytuacji ludowcy prą do ponownych wyborów, bez względu na społeczne koszty i polityczne reperkusje – dodaje Ciechan. – Oby się nie sparzyli.

Kolejny, szósty raz w ramach ciągle pierwszej sesji, powiatowi radni mają się spotkać 24 stycznia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MWD 9G
Mania
Ciekawski
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MWD 9G
MWD 9G (8 stycznia 2011 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='andrzej' timestamp='1293776503' post='414292']
G-9 wystartuje razem z PIS-em i PO z jednego komitetu i może mieć dużo więcej mandatów-zastępcy wójtów wystartują.Myśle ze PSL straci ale bedzie nowy radny Adam:-)
[/quote]
G-9? ta z zonikiem? co to rozwala osrodek zdrowia w Siedliszczu? i chce wszystko zniszczyc?
A to gratuluje wyboru...popatrzcie tylko na siedliszcze_ brudne ,zaniedbane, bez pracy dla ludzi..
Takiego losu chcecie dla powiatu?
szybko Wam to zalatwia..
Rozwiń
Mania
Mania (7 stycznia 2011 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze dzień najwyżej dwa.... a jeszcze tydzień to napewno.
Rozwiń
Ciekawski
Ciekawski (6 stycznia 2011 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś nikt nic nie pisze, nawet wszystkowiedzący dziennikarze. A ma być w Chełmie spotkanie na szczycie i nic nie wicie??
Rozwiń
Marika
Marika (1 stycznia 2011 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do "gościa dwa pietra wyżej".
Ciekawe jak ci przez usta przyszło wypowiedzieć (aby napisać) większość demokratyczna???
A wybory demokratyczne to uznajesz??? jołki połki
Szkoda gadać.
Rozwiń
qaszak
qaszak (31 grudnia 2010 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lak' timestamp='1293735617' post='414119']
pawle tomku brakuje wam już argumentow to po leperowsku ich i jeszcze jeden tekst i jeszcze jeden.Wescie sobie do reki jedna tylko ustawe i tam pisze co i jak jak sie nie udaje stworzyc wiekszosci demokratycznej.pawle tobie sie marza czary twego taty i jednopartyjnosci pzpr i ty tak tez bys chciał podobnie jak i hirek staszek andrzej wszyscy pzpr.wstyd beatro wstyd pi za pis
[/quote]
kto to pisze??? albo totalny ignorant, albo złośliwy aparatczyk ... przecież G9 to grupa ludzi o różnych poglądach, a dogadali się z PISem i PO, to świadczy o możliwościach porozumienia i dobrej woli
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!