piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Razem kupmy auto dla Darka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2007, 16:14

Jolanta Malak dowozi niepełnosprawnego syna do szkoły zdezelowanym autem. Od siedmiu lat.

Ważność dowodu rejestracyjnego skończyła się przed miesiącem.

- Aż strach pomyśleć co będzie jak zatrzyma mnie policja, a szkoła jest 5 km od domu - mówi Jolanta Malak. - Dostałam dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu, ale 16 tys. zł to za mało. Resztę muszę uzbierać sama. Kobieta już wydeptała ścieżki do najróżniejszych fundacji i instytucji. Złożyła wniosek w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z programu "Sprawny dojazd” dostała dofinansowanie, jednak zbyt małe. - Wymogiem jest, aby auto było prosto z salonu, nie rejestrowane wcześniej - mówi Jolanta Malak. - Samochód nie może kosztować więcej niż 48 tys. zł. Jednak nawet na najtańsze auto mnie nie stać. U rodziny uzbierałabym maksymalnie pięć tys. zł.

Chłopiec choruje od urodzenia na porażenie mózgowe. Chodzi do szkoły razem ze zdrowymi dziećmi. Wśród rówieśników jest lubiany. - Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 poszła nam na rękę - twierdzi Malak. - Nie dość, że Darek może chodzić na lekcje razem ze zdrowymi rówieśnikami, to dodatkowo ma opiekę nauczycieli na przerwach.

Kobieta sama wychowuje dwójkę dzieci. 11-letni syn i 21-letnia córka są wyłącznie na utrzymaniu matki. - Mąż zostawił nas siedem lat temu - relacjonuje Malak. - Wyjechał. Po sobie zostawił tylko długi i zdezelowany samochód. Mężczyzna w ogóle nie interesuje się rodziną. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Unika także płacenia alimentów. Trzyosobowa rodzina ma na miesięczne utrzymanie tysiąc złotych.

- Nie jest łatwo. Córka studiuje, a syn potrzebuje lekarstw i bezustannej opieki. Prosiłam o pomoc wszędzie, gdzie się da. Tylko jedno z dwóch stowarzyszeń w Krasnymstawie odpowiedziało na moją prośbę - mówi Malak. Właśnie na konto tego stowarzyzenia osoby, które chcą wspomóc naszą Czytelniczkę mogą wpłącąć pieniądze.

- Czasu niestety nie jest dużo - mówi Beata Mazurek, posłanka PiS, która włączyła się w pomoc kobiecie. - Dofinansowanie musi być wykorzystane do 20 grudnia. Po tym terminie może przepaść.

I ty możesz pomóc

Numer konta na który prosimy wpłacać pieniądze: 3982000082001001557260001 z dopiskiem "Dla Darka Malaka”
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sas
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sas
sas (28 listopada 2007 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
21-letnia córeczka mogłaby sobie znaleźć jakąś robotę, żeby matkę odciążyć nieco, ale przecież najłatwiej wyciągać rękę po pomoc obcych ludzi niż samemu wziąć się do roboty-zawsze się jakiegoś jelenia weźmie na litość!!!! A jeśli chodzi o przegląd rejestracyjny, to pani też przegina-nie jest to tak wielki wydatek, a nie musiałaby się martwić, że policja ją zatrzyma....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!