poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Rejowiec Fabryczny: Szansa na sukces dla utalentowanych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2011, 15:08

Ideą Festiwalu Sportu Zdrowia i Ekologii jest łączenie zmagań sportowych, artystycznych popisów i ed
Ideą Festiwalu Sportu Zdrowia i Ekologii jest łączenie zmagań sportowych, artystycznych popisów i ed

Masz wyjątkowy głos? Jesteś świetnym tancerzem lub akrobatą? A może potrafisz robić sztuki magiczne? Masz okazję pokazać swój talent szerszej widowni podczas Festiwalu Sportu Zdrowia i Ekologii. Ale zgłaszać się można tylko do poniedziałku.

Zgłoszenia do festiwalu młodych talentów przyjmuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Promenada S 12.

– Czekamy na wszystkich, którzy mogą pochwalić się jakimś talentem – mówi Katarzyna Kozłowska, kierownik biura stowarzyszenia.

– Nie ustalamy dolnej granicy wiekowej. Górna, to 25 lat. Na chętnych czekamy do poniedziałku do godz. 15.30 w naszym biurze przy ul. Mickiewicza 3.

Jest o co walczyć, bo poza możliwością czterominutowej prezentacji przed publicznością, jest do wzięcia główna nagroda.

– W zależności od tego, kto zostanie zwycięzcą, będzie to albo nagranie utworu w wersji demo, albo materiału promocyjnego – mówi Kozłowska. – W obu przypadkach do dyspozycji laureata będzie profesjonalne studio nagraniowe.

Ci, którzy zgłoszą się do rejowieckiego "Mam Talent” wystąpią na scenie podczas festiwalu sportu 24 września. A co jeszcze tego dnia będzie się działo w Rejowcu Fabrycznym? Tegoroczna odsłona festiwalu będzie podzielona na trzy bloki. Poza artystycznym będzie sportowy i ekologiczny.

W części sportowej, już od rana na miejscowym stadionie ponad 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Promenady S 12 będzie rywalizować podczas zawodów lekkoatletycznych.

– Motywem przewodnim bloku ekologicznego będzie "drugie życie odpadu” – mówi Anna Szokaluk, kierownik wydziału rozwoju gospodarczego UM Rejowiec Fabryczny.

– Podczas festiwalu będzie prowadzona zbiórka makulatury, baterii, torebek foliowych i opon. Każdy, kto od 15 do 18 przyniesie takie odpady, otrzyma sadzonkę lub torbę na zakupy.

Będą też futurystyczne prezentacje innego sposobu wykorzystania odpadów oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Dodajmy jeszcze, że artystyczną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie zespół Rotten Bark, finalista programu "Must be the music”.

O festiwalu Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego:

Festiwal Sportu Zdrowia i Ekologii w Rejowcu Fabrycznym wchodzi na stałe do kalendarza imprez lokalnych. Łączy w lekkiej, przyjemnej formie trzy obszary życia społecznego. Nie do przecenienia jest też walor motywacyjny dla dzieci i młodzieży z gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania Promenada S 12, która wspólnie z samorządem Rejowca Fabrycznego jest organizatorem festiwalu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!