piątek, 26 maja 2017 r.

Chełm

Rekordowo szybko złapali złodzieja

Dodano: 31 grudnia 2008, 13:31
Autor: (sad)

Dzielnicowy z Łopiennika zatrzymał 28-letniego mężczyznę, który ukradł 71-latkowi z Woli Idzikowskiej akcesoria z zabytkowego motocykla DKW. Właściciel odzyskał własność, zanim zdążył powiadomić o kradzieży policję.

Z komórki 71-latka zginęły silnik, rama i zbiornik na paliwo od motocykla DKW. Dowiedział się o tym wczoraj dzielnicowy z Łopiennika i dotarł do 28-letniego mieszkańca sąsiedniej gm. Piaski.

Okazało się, ze przeczucie było trafne. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Wskazał miejsce przechowywania łupu i zdradził, że w jego ukryciu pomógł mu 40-letni sąsiad.

- Okazało się, że wcześniej 28-letni złodziej zwodził swoją ofiarę, mówiąc że jest zainteresowany kupnem motocyklowych akcesoriów - mówi Marzena Skiba, rzecznik krasnostawskiej policji. - Gdy spotkał się z odmową postanowił zdobyć je w nielegalny sposób.

Jeszcze tego samego dnia odzyskane części o wartości tysiąca złotych, trafiły do właściciela. 71-letni Pan Stanisław, nie krył zdumienia, ponieważ nawet nie zdążył jeszcze zgłosić kradzieży policjantom.

Kolekcjoner-włamywacz oraz paser zostali już przesłuchani. Obaj dobrowolnie poddali się karze, ale o ostatecznym jej wymiarze zdecyduje sąd.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24