czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Remonty dróg w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2012, 19:05

Już niedługo to rondo zostanie rozbudowane o opaskę najazdową, aby ciężkie samochody nie odbijały si
Już niedługo to rondo zostanie rozbudowane o opaskę najazdową, aby ciężkie samochody nie odbijały si

Miasto zmodernizuje kilka ulic oraz rondo na ul. Żwirki i Wigury.

Znaczące oszczędności przyniósł przetarg na remont ul. Podgórze. Chełmscy urzędnicy pozyskali na ten cel ponad 2 mln zl z rezerwy ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Drugie tyle mieli dołożyć z własnych środków. Wstępnie szacowali, że to zadanie może pochłonąć grubo ponad 4 mln zł. Tymczasem przetarg wygrała firma, która zadeklarowała się, że Podgórze wyremontuje za 3,1 mln zł. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze miasto chce przeznaczyć na kolejne inwestycje drogowe.

– Wystąpiliśmy już do ministerstwa z propozycją takiego rozwiązania – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Cieszę się, że zostało to zaakceptowane i że zaoszczędzonych pieniędzy nie musimy zwracać, tylko możemy wykorzystać na inne równie ważne inwestycje.

Prezydent przypomina, że podobne sytuacje miały już miejsce. W poprzednich latach dzięki zaoszczędzonej dotacji ministerialnej udało się wykonać chodniki przy ulicach Hrubieszowskiej i I Armii WP. Jedynym warunkiem, jakie stawiało ministerstwo było to, aby planowane inwestycje dotyczyły dróg krajowych, bądź wojewódzkich.

Umożliwione przez ministerstwo prace drogowe mają objąć rondo u zbiegu ulic Hrubieszowskiej, Żwirki i Wigury i alei I AWP. Drogowcy planują wykonanie tam miedzy innymi opaski najazdowej.

– Tak zwane najazdy wpływają na bezpieczeństwo ruchu, szczególnie w przypadku większych pojazdów, które w obecnej sytuacji często najeżdżają na krawężnik ronda, a następnie szybko odbijają w drugą stronę – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Odpowiedni pas z kostki brukowej powinien wyeliminować takie sytuacje.

Oprócz tego, na całej szerokości ronda pojawić się ma nowa nawierzchnia asfaltowa. Podobnie na dojazdach z ulicy Żwirki i Wigury oraz od strony centrum Chełma. Nowy asfalt zyskać może również część al. I Armii Wojska Polskiego. Tam drogowcy przewidują ułożenie asfaltowego "dywanika” na odcinku od wjazdu na osiedle Koniczynka do samego ronda.

Sporych utrudnień w ruchu przysporzyć może natomiast planowany remont części ulicy Hrubieszowskiej. Prace mają objąć odcinek od ronda aż do ulicy Wiejskiej oraz całe skrzyżowanie z ul. Mościckiego. Dodatkowo pojawić się mogą nowe przejścia dla pieszych, a w niektórych miejscach przebudowane chodniki.

ZDM opracowuje już niezbędną specyfikację. Chodzi o to, aby roboty na rondzie, drogach dojazdowych oraz części ulicy Hrubieszowskiej mogły zacząć się na początku września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Artek
Gość
chłopak_z_sąsiedztwa
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Artek
Artek (25 lipca 2012 o 09:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co się zgadza to się zgadza, Chełm to jedna wielka dziura chociażby ulica Trubakowska tam już prędkość 40km/h to zabójstwo dla zawieszenia, spokojnie można przejechać tam tylko z prędkością 20km/h... i po co fotoradary?
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2012 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi w Chełmie to istne pikło !! Dziuer na dziurze i dziurą pogania. Po tym mieście nie da się normalnie jeździć !! Wjeżdżając do Chełma od strony Lublina napotykamy na ulicę której nawierzchnia, to kompilacja dziur i nierównych łat. Oczywiście na remont nawierzchni miasto pieniedzy nie znalazło, ale na postawienie fotoradaru przy tej "ulicy" już tak. Doprawdy nie wiem zreszta po co, bo przy obecnym jest stanie wiecej niz 50-60 km/h jechać po niej sie nie da w obawie przed uszkodzeniem zawieszenia, feligi lub opony swojego samochodu. Dajel zjeżdżajac z robnda w szeroką ulicę Rejowiecką jest tak samo baznadziejnie !! Szeroka ulica (po 2 jezdnie w każdymi kierunku) to pasmo głebokich kolein i dziur !! To chyba jedna z niewielu ulic po której jazda skrajnym lewym pasem jest całkowicie uzasadniona (pomimo tego że jest to wykroczenie zapisane w p.o.r.d), bo prawy pas jest tak dziurawy i pełen kolein, że po prostu jazda nim jest nie dość, że niebezpieczna dla stanu technicznego auta to jeszcze niezbepzieczna dla bezpieczenstwa ludzi !!
Jadąc dalej w kierunku przejścia granicznego Dorohusk wjeżdżamy na ulicę Rampa Brzeska której nawierzchnia to kontunkuacja poprzednich ulic - dziury, dziury i jeszcze raz dziury oraz, na jej chyba niedawno renontowanym odcinku (asfalt wtglada na młodszy) pozapadane studzienki (no tak, zbudować niezapadajacą sie studzienkęk, to dla poslkiego robotnika sztuka porównywalna z magią !!). Tak oto wygląda miedzynarodowa droga przechodząca przez Chełm - dziury, pozapadane studzienki, koleiny i ... wstyd na cały kraj !!
Rozwiń
chłopak_z_sąsiedztwa
chłopak_z_sąsiedztwa (24 lipca 2012 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOLEJOWA!!! Zróbcie wreszcie coś z Kolejową, bo niedługo tylko czołgiem da się tamtędy przejechać... A nie poprawiacie w miarę równą nawierzchnię panom policmajstrom ze ŻiW.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!