piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Rewolucji nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2006, 10:49

Rozmowaz Agatą Fisz, prezydent Chełma

• Podczas ostatniej sesji radni z opozycji wzięli wszystko. Stanowisko przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz funkcje przewodniczących komisji. Jak w takiej sytuacji rządzić?

- Jestem dobrej myśli. Funkcje dostały się ludziom, których cenię za ich bogate doświadczenie samorządowe. Wierzę, że przyjmując współodpowiedzialność za losy miasta wyzbyli się politycznych emocji.

• Ci ludzie, poza Mirosławem Czechem, któremu powierzono przewodnictwo Komisji Porządku Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego wcześniej byli związani z pani poprzednikiem, Krzysztofem Grabczukiem. Zechcą z panią współpracować?

- W dniu zaprzysiężenia odbyłam rozmowę z Grabczukiem,
już członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego. Zapewnił mnie, że jest gotów
ze mną współpracować. Podobnie zachował się także jego polityczny kolega,
a w minionej kadencji zastępca Zbigniew Bajko, obecnie wiceprzewodniczący rady. Wraz z nim i Jerzym Jaworskim, drugim wiceprzewodniczącym oraz przewodniczącym Stanisławem Mościckim umówiliśmy się na kolejną, już bardziej konkretną, rozmowę. Tak moim, jak i ich zadaniem jest praca dla dobra miasta. Jestem przekonana, że to nas pojedna.

• Czy wasze wzajemne relację nie ulegną ochłodzeniu kiedy w Urzędzie Miasta zarządzi pani wymianę kadr?

- Nie zamierzam wszystkich zwolnić. Oczywiście myślę o stanowiskach kierowniczych. Nie ukrywam natomiast, że z niektórymi szefami wydziałów będę musiała się rozstać. Pracy innych chcę się jeszcze przyglądać. O tym, kto zostanie
na swoim stanowisku, a komu przyjdzie je zwolnić, zadecydują względy merytoryczne, a nie moje polityczne sympatie. Słowem będą zmiany, ale nie rewolucyjne.

• Nie odczuwa pani ciśnienia
ze strony swojego lewicowego elektoratu, który, mówiąc wprost, chciałby teraz dzielić łupy?

- W czasie kampanii wyborczej nikomu nie obiecywałam tego czy innego stanowiska. Nie było żadnego gabinetu cieni. Z drugiej strony nie odżegnuję się od pomocy ludziom, którzy aktywnie pomagali mi w mojej kampanii wyborczej. Uważam, że to naturalna kolej rzeczy i nie ma w tym nic nagannego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!