piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Rodziny dostaną darmowe komputery i internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2010, 12:39
Autor: sad

Na Lubelszczyźnie będzie prowadzony program przeciwdziałania tzw. wykluczeniu cyfrowemu. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym regionie i jedno z pierwszych w Polsce. Dzięki niemu kilkaset rodzin, których nie byłoby na to stać, dostanie komputery z dostępem do Internetu.

Marszałek Krzysztof Grabczuk podpisał list intencyjny, który jest pierwszym krokiem do wdrożenia programu. Warunkiem jest, aby w każdej gminie z tej formy pomocy skorzystało minimum 30 gospodarstw.

Program ma być współfinansowany z pieniędzy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka z zaledwie 15-procentowym udziałem lokalnych samorządów.

Chęć włączenia się do projektu zadeklarowało już ponad 100 gmin z całego województwa. Listy intencyjne podpisało na razie 35 gmin, m.in.: Dubienka, Rejowiec Fabryczny, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica, Stary Brus, Wola Uhruska, Hańsk i miasto Włodawa.

Na czym będzie polegał program? Województwo i gmina dostarczą wytypowanym rodzinom nowy komputer i oprogramowanie. Będą też dbały o jego serwisowanie. A przez trzy lata, także płaciły za dostęp do internetu. Po zakończeniu programu sprzęt przejdzie na własność rodziny.

– Dzięki temu programowi wielu mieszkańców naszego regionu, przed wszystkim ludzi młodych i bardzo młodych, uniknie zepchnięcia na margines nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego – mówi marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk. – Bo nie oszukujmy się, dziś nawet oferty pracy przeważnie publikowane są w sieci.

Grabczuk dodaje, że uważa, że przy okazji w niektórych wsiach można by stworzyć hotspoty, czyli zainstalować nadajniki. Zapewniłyby one bezprzewodowy dostęp do stron internetowych i poczty elektronicznej wszystkim mieszkańcom, a nie tylko tym, którzy zostaną objęci programem. – Po świętach zamierzam rozmawiać o tej sprawie z wójtami – zapowiada marszałek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!