sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Są hektary na inwestycje w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Autor: (p.p.)

Miasto przystąpiło do kolejnych zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ratusz zamierza wskazać kolejne 130 hektarów pod inwestycje.

Miasto zamierza zmienić charakter obszarów położonych przy ul. Chemicznej, Rejowieckiej-Włodawskiej i Malowane.

Pierwszym z obszarów, który objęty ma zostać zmianami "mpzp”, jest rejon ul. Chemicznej, znajdujący się w dzielnicy przemysłowo-składowej. Opracowanie dotyczyć ma rozszerzenia zakresu usług i korekty układu komunikacyjnego i objąć powierzchnię około 24 hektarów.

– Wnioski w sprawie zmiany planu złożone zostały przez właścicieli znajdujących się tam terenów i dotyczą m.in. dopuszczenia budowy obiektów o powierzchni handlowej powyżej 2000 mkw. – wyjaśnia Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa. – W tym przypadku nie będzie to kolejny punkt handlu spożywczego, a o inną branżę – dodaje Maria Talma.

Pozostałe dwa obszary znajdują się w rejonie ulic Rejowiecka–Włodawska, 35 hektarów, oraz ul. Malowane, około 75 ha. Są to osiedla przeważnie z zabudową jednorodzinną oraz z przeznaczonymi właśnie pod tego typu budownictwo.

– Tutaj zmiany obejmą przede wszystkim układ komunikacyjny, a więc regulację sieci ulic i wyznaczenie nowych dróg. Pozwoli to na zwiększenie atrakcyjności znajdujących się tam działek, skomunikowanie ich z istniejącą już siecią ulic – dodaje Maria Talma. Łącznie obszar opracowania objąć ma ponad 130 hektarów. Prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Chełm sukcesywnie zmienia miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat zmianami objęto łącznie ponad 300 hektarów. W ten sposób pojawiły się w Chełmie kolejne inwestycyjne tereny, np. w rejonie al. 3 Maja, gdzie już powstał market spożywczy czy Lubelskiej i Trubakowskiej, gdzie zlokalizowany zostanie aquapark.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
juljan
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

juljan
juljan (30 października 2013 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mam  firme  poszukuję    specjalnej    strefy    teren  to   2/h   działka

firma   chce   zainwectować   cel   produkcja    energii   elektrycznej

oraz   przetwórstwo    gumy

Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2013 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nad tymi hektarami nie są w stanie zapanować a dodatkowe pod inwestycje oddają :) paranoja 

Rozwiń
Gość
Gość (26 października 2013 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:wub: wiem powstanie 18 Biedronka, 34 szmateks zwany DOLCE GRZEBANA i kolejna uprawa chwastów patrz LUBELSKA-REJOWECKA. Amen. :ph34r: 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!