środa, 24 maja 2017 r.

Chełm

Sieci na kłusowników

Dodano: 6 listopada 2001, 16:18
Autor: (bar)

Społeczni strażnicy rybaccy z Zarządu Okręgu PZW w Chełmie odebrali już kłusownikom o 15 sieci więcej, niż w całym ubiegłym roku. Podobnym wynikiem mogą się pochwalić także ich koledzy z chełmskiego posterunku Państwowej Straży Rybackiej.

Alfons Koska, dyrektor biura Zarządu Okręgu PZW nie ukrywa, że do pewnego stopnia efekty pracy społeczników są pochodną dobrej w ostatnich latach współpracy z PSR.
- Na bieżąco wymieniamy się informacjami operacyjnymi, jak również koordynujemy wyjazdy w teren - mówi A. Koska. - Chodzi o to, by kłusownicy nie mieli chwili wytchnienia.
Z doświadczeń społecznych i państwowych strażników rybackich wynika, że wciąż najbardziej zagrożonym przez kłusowników akwenem jest Wytyczno, skąd pochodzi połowa skonfiskowanych w tym roku sieci. Kłusownicze tradycje pokutują także w Uchańce, położonej w starorzeczu Bugu oraz nad jeziorami Sumin, Rotcze i Uściwierz.
- Kłusownicy bacznie nas obserwują - mówi Leszek Prus, komendant Posterunku PSR w Chełmie. - Analizują nasze metody pracy i wciąż próbują nas zaskoczyć, chociażby sposobem maskowania i rozciągania sieci.
Ostatnio na jeziorze Wytyczno doszło do fizycznego starcia pomiędzy kłusownikami i patrolującymi akwen strażnikami. Napastnikami byli zdesperowani kłusownicy. W tej sprawie toczy się już postępowanie karne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24