sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Sprawdź, które z chełmskich szkół i przedszkoli są remontowane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2010, 16:25
Autor: Monika Mojsym

Chociaż wakacje dopiero się rozpoczęły, to remonty chełmskich szkół i przedszkoli idą pełną parą. Gruntowny lifting przechodzą przede wszystkim szkolne łazienki. W większości budynków wymieniane są okna.

Najbardziej odnowione wnętrza po wakacjach zastaną przede wszystkim przedszkolaki. W Przedszkolu Miejskim nr 2 są remontowane łazienki i elewacje. W Przedszkolu Miejskim nr 15 będą nowe łazienki, dostosowane specjalnie do potrzeb maluchów.

Najwięcej do zrobienia jest jednak w PM nr 13. – Tutaj zostaną wymienione wszystkie drzwi i okna – mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty w chełmskim urzędzie miasta. – Remontu wymagają też łazienki, pomieszczenia gospodarcze i kuchnia. Planujemy też odnowienie schodów i położenie nowych chodników. Ponadto, zostaną zaadaptowane dodatkowe pomieszczenia na kolejny oddział przedszkolny.

Ekipy remontowe weszły także do szkół. Na przykład w budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 zostaną odnowione sanitariaty. A w I Liceum Ogólnokształcącym przez wakacje trwać będą prace remontowe na pływalni. Wokół niecki basenu zostanie położona nowa posadzka. Fachowcy będą pracować też nad budową nowej sieci wentylacyjnej. Niestety prac nie sposób przeprowadzić, gdy pływalnia jest otwarta. Dlatego przez wakacje nie będzie można z niej korzystać.

Chełmianie nie kryją rozczarowania z powodu decyzji o zamknięciu pływalni w lecie. – Pozostaje tylko mieć nadzieję, że warunki w tym obiekcie zdecydowanie się poprawią – mówi Anna Dąbrowska, która regularnie przychodzi na pływalnię z dziećmi.

Pozostałe plany remontowe nie budzą już żadnych zastrzeżeń mieszkańców. W wielu szkolnych budynkach ciągle są jeszcze stare okna. Ich wymiana jest prowadzona systematycznie. – Obecnie trwa w Szkole Podstawowej nr 5 i w I Liceum Ogólnokształcącym – mówi Okoński – Nowe okna będą też w innych placówkach oświatowych: w bursie szkolnej i w internacie Zespołu Szkół Budowlanych.

Nowe wnętrza ucieszą nie tylko uczniów, ale również pracowników szkoły. Wygodniej będzie pracowało się pracownikom kuchni w Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu Miejskim nr 13. Remont tych pomieszczeń już trwa. Z kolei pedagodzy z ZSO nr 3 zyskają odnowiony pokój nauczycielski.

Przyjemniejsza będzie także nauka fryzjerstwa w ZSZ nr 4. Fachowcy właśnie przygotowują nową pracownię do nauki zawodu wraz z zapleczem i łazienkami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!