wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Strażacy liczą na miliony euro

Dodano: 22 grudnia 2016, 21:53

Nowe centrum zarządzania kryzysowego, punkt ratownictwa wodnego, modernizacje remiz w terenie oraz zakup sprzętu dla zawodowych strażaków. Wszystko to obejmuje projekt „Wzmocnienie bezpieczeństwa Stefy Euroregionu Bug na styku granic Polski, Białorusi i Ukrainy”.

Wspólnikami w tym projekcie jest miasto Włodawa, tamtejsze starostwo oraz sześć włodawskich gmin: Włodawa, Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin i Wyryki. W związku z tym, że projekt zostanie zgłoszony do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina włodawianom potrzebny był partner zza Buga. Pozyskali go podpisując deklarację partnerstwa z Brzeskim Obwodowym Oddziałem Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białorusi.

Liderem projektu jest gmina Włodawa. – Nasz projekt opiewa na blisko 2,8 mln euro (ok. 12,3 mln zł) z czego oczekiwana przez nas kwota dofinansowania to prawie 2,4 mln euro – mówi Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa. – Jednym z celów jest wzmocnienie zdolności reagowania jednostek straży pożarnej w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i innych stanów zagrożenia na terenie naszego powiatu oraz w Rejonie Brzeskim i mieście Brześć.

Przystępując do projektu strona białoruska ma nadzieję pozyskać pieniądze na modernizację i wyposażenie w Brześciu stacji diagnostyczno-serwisowej samochodów tamtejszych straży pożarnych. Ponadto w rachubę wchodzi budowa remizy i zakup średniego samochodu strażackiego dla jednostki w Domaczewie.

– Jeśli nasz projekt zostanie zaakceptowany, to takie samochody otrzymają też OSP w Orchówku, Urszulinie, Starym Brusie, Zahajkach i Hannie – wylicza wójt Sawicki. – Pieniędzy wystarczy na nowe centrum zarządzania kryzysowego w Orchówku, modernizację remizy w Urszulinie i rozbudowę takiego obiektu w Hańsku. Ponadto w projekcie przewidzieliśmy zakup łodzi motorowej dla Powiatowej PSP we Włodawie oraz sprzętu osobistego i do prowadzenia akcji ratowniczych dla strażaków z pozostałych jednostek.

W projekcie uwzględniono też środki na wspólne ćwiczenia oraz kierowane do mieszkańców kampanie społeczne.

 

Czytaj więcej o: Chełm straż pożarna
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 grudnia 2016 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli PAWLAK i jego czerwone ziomy odejdą z rady lotniska Lublin i wrócą szybciutko po kaskę do strażaków?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!