Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 września 2008 r.
11:18
Edytuj ten wpis

Strażacy ranni w pożarze

0 6 A A

Przez prawie pięć godzin strażacy walczyli z pożarem, jaki wybuchł w sobotę na ul. Bazylany. Ranne są dwie osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ogień pojawił się w Centrum Budowlanym "Pod Borkiem”. Słup dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów.

Straż pożarna została zaalarmowana około godz. 11.30. Na miejsce przyjechało 10 zastępów z Chełma, Kamienia i Rudy.

Strażacy, aby skutecznie opanować pożar musieli najpierw zerwać z dachu blachę. Akcję utrudniało silne zadymienie. Pracowników składu udało się w porę ewakuować. Rannych, na szczęście niegroźnie, zostało dwóch strażaków.

Zniszczeniu uległ budynek i składowane w nim materiały budowalne. Straty oszacowano na pół miliona złotych. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja pieca węglowego w kotłowni.

(sad)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjjjjj / 19 września 2008 o 09:15
dobry strażak powinien umieć obchodzić sie nawet bez sprzetu
Avatar
polokoktowiec / 17 września 2008 o 22:26
A czy forumowicze orientują się jakim sprzętem przyszło strażakom prowadzić tą i inne akcje. Z posiadanej przeze mnie wiedzy ww drabina ma 30 lat, czy ktokolwiek jeździ samochodem 30 letnim (oprócz zabytkowych), a strażacy mają nim ratować ludzi. Nawiasem mówiąc o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, a co za tym idzie sprzęt do ratowania powinno zadbac miasto, a miasto buduje ronda i fontannę (z której strażacy mają pobierać wodę do celów gaśniczych). Apropo ronda to szczytem infrastruktury drogowej jest rondo przy PWSZ przy zbiegu ulic Lubelskiej, Pocztowej i Hrubieszowskiej. Oprócz tej drabiny są w straży równie stare i wysłużone inne zabytki do gaszenia i ratowania. Najmłodszy samochód biorący udział w tej akcji był z 1994 roku. Jestem po wydziale chemii i większość znajdujących się materiałów w tym składzie pali sie szybko i wydziela sie przy tym dużo trującego dymu (na każdym opakowaniu przekreślony jest ogień - typu lakiery farby impregnaty). Apropo szybkości rozprzestrzeniania sie pożaru to forumowicz który pisze że spalił sie skład tych materiałów chyba nigdy w takowym nie był a ogień widział w książce pt: "Jak Wojtek został strażakiem", lub w filmie; "Płonący wieżowiec", "Ognisty Podmuch".
Byłem świadkiem pożaru w zeszłym roku na ul. Partyzantów, tam strażacy wyprowadzili - ewakuowali 22 osoby i ugasili pożar mieszkania nie pozwalając mu sie rozprzestrzenić na całą kamienicę.
Po jednym spalonym magazynie farb i lakierów oceniacie pracę strażaków, jak gdzieś w kraju pali się podobny skład lub magazyn zobaczcie co tam udaje sie uratować często nowym sprzętem.
Zamiast tak siadać na strażaków popatrzmy może na pracę innych służb mundurowych np policja lub celnicy, nie wspomnę o straży miejskiej która to tylko wlepia mandaty za złe parkowanie, albo brak umowy na wywóz śmieci...
A czy forumowicze orientują się jakim sprzętem przyszło strażakom prowadzić tą i inne akcje. Z posiadanej przeze mnie wiedzy ww drabina ma 30 lat, czy ktokolwiek jeździ samochodem 30 letnim (oprócz zabytkowych), a strażacy mają nim ratować ludzi. Nawiasem mówiąc o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, a co za tym idzie sprzęt do ratowania powinno zadbac miasto, a miasto buduje ronda i fontannę (z której strażacy mają pobierać wodę do celów gaśniczych). Apropo ronda to szczytem infrastruktury drogowej jest rondo przy PWSZ przy zbiegu ulic Lubels... rozwiń
Avatar
dzidka / 15 września 2008 o 21:03
Kompletna ignorancja. Gdzie ktoś widział 10 straży? chyba, że mowa o "strażakach", bo to hańba ich nazwać strażakami. W książkach od małego uczą nas jacy to oni dzielni, jacy bohaterowie... bla,bla, bla. Na pewno nie ci, którzy byli na Bazylanach. Proponuję panom strażakom sprawdzać czy mają sprzęt, a jeśli już wracają się po brakujący to niech przynajmniej działa. Gratulacje!!! Oby w okolicy nic się już nie paliło!!!!
Avatar
lol / 15 września 2008 o 13:28
Nagrałem tą ich "Akcję" na telefon kom. faktycznie cienizna, nic nie robili a ogień sobie trawił
Avatar
ja / 14 września 2008 o 21:26
Również to widziałem. Jak przyjechał pierwszy samochód straży to palił się jedynie magazynek a nie sklep. Strażacy się nie popisali.
Avatar
misiek / 14 września 2008 o 20:45
witam

Jacy ranni strażacy? to chyba kpina! byłem tam na miejscu od samego początku.ten pozar tylko pokazuje bezradność i brak umiejętności w gaszeniu pożarów przez naszych chełmskich strażaków.wpółczuje właścicielom sklepu bo ponieśli ogromne straty ale to zasługa strażaków mogli połowę sklepu uratować. a tu nic! a tak na marginesie to jak można przyjechać do pożaru z zepsutą drabiną!!!!!! tak proszę państwa z zepsutą!a strażaków można było policzyć na palcach u dłoni.tyle ich było!!!!!!
witam

Jacy ranni strażacy? to chyba kpina! byłem tam na miejscu od samego początku.ten pozar tylko pokazuje bezradność i brak umiejętności w gaszeniu pożarów przez naszych chełmskich strażaków.wpółczuje właścicielom sklepu bo ponieśli ogromne straty ale to zasługa strażaków mogli połowę sklepu uratować. a tu nic! a tak na marginesie to jak można przyjechać do pożaru z zepsutą drabiną!!!!!! tak proszę państwa z zepsutą!a strażaków można było policzyć na palcach u dłoni.tyle ich było!!... rozwiń
Avatar
jjjjjj / 19 września 2008 o 09:15
dobry strażak powinien umieć obchodzić sie nawet bez sprzetu
Avatar
polokoktowiec / 17 września 2008 o 22:26
A czy forumowicze orientują się jakim sprzętem przyszło strażakom prowadzić tą i inne akcje. Z posiadanej przeze mnie wiedzy ww drabina ma 30 lat, czy ktokolwiek jeździ samochodem 30 letnim (oprócz zabytkowych), a strażacy mają nim ratować ludzi. Nawiasem mówiąc o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, a co za tym idzie sprzęt do ratowania powinno zadbac miasto, a miasto buduje ronda i fontannę (z której strażacy mają pobierać wodę do celów gaśniczych). Apropo ronda to szczytem infrastruktury drogowej jest rondo przy PWSZ przy zbiegu ulic Lubelskiej, Pocztowej i Hrubieszowskiej. Oprócz tej drabiny są w straży równie stare i wysłużone inne zabytki do gaszenia i ratowania. Najmłodszy samochód biorący udział w tej akcji był z 1994 roku. Jestem po wydziale chemii i większość znajdujących się materiałów w tym składzie pali sie szybko i wydziela sie przy tym dużo trującego dymu (na każdym opakowaniu przekreślony jest ogień - typu lakiery farby impregnaty). Apropo szybkości rozprzestrzeniania sie pożaru to forumowicz który pisze że spalił sie skład tych materiałów chyba nigdy w takowym nie był a ogień widział w książce pt: "Jak Wojtek został strażakiem", lub w filmie; "Płonący wieżowiec", "Ognisty Podmuch".
Byłem świadkiem pożaru w zeszłym roku na ul. Partyzantów, tam strażacy wyprowadzili - ewakuowali 22 osoby i ugasili pożar mieszkania nie pozwalając mu sie rozprzestrzenić na całą kamienicę.
Po jednym spalonym magazynie farb i lakierów oceniacie pracę strażaków, jak gdzieś w kraju pali się podobny skład lub magazyn zobaczcie co tam udaje sie uratować często nowym sprzętem.
Zamiast tak siadać na strażaków popatrzmy może na pracę innych służb mundurowych np policja lub celnicy, nie wspomnę o straży miejskiej która to tylko wlepia mandaty za złe parkowanie, albo brak umowy na wywóz śmieci...
A czy forumowicze orientują się jakim sprzętem przyszło strażakom prowadzić tą i inne akcje. Z posiadanej przeze mnie wiedzy ww drabina ma 30 lat, czy ktokolwiek jeździ samochodem 30 letnim (oprócz zabytkowych), a strażacy mają nim ratować ludzi. Nawiasem mówiąc o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, a co za tym idzie sprzęt do ratowania powinno zadbac miasto, a miasto buduje ronda i fontannę (z której strażacy mają pobierać wodę do celów gaśniczych). Apropo ronda to szczytem infrastruktury drogowej jest rondo przy PWSZ przy zbiegu ulic Lubels... rozwiń
Avatar
dzidka / 15 września 2008 o 21:03
Kompletna ignorancja. Gdzie ktoś widział 10 straży? chyba, że mowa o "strażakach", bo to hańba ich nazwać strażakami. W książkach od małego uczą nas jacy to oni dzielni, jacy bohaterowie... bla,bla, bla. Na pewno nie ci, którzy byli na Bazylanach. Proponuję panom strażakom sprawdzać czy mają sprzęt, a jeśli już wracają się po brakujący to niech przynajmniej działa. Gratulacje!!! Oby w okolicy nic się już nie paliło!!!!
Avatar
lol / 15 września 2008 o 13:28
Nagrałem tą ich "Akcję" na telefon kom. faktycznie cienizna, nic nie robili a ogień sobie trawił
Avatar
ja / 14 września 2008 o 21:26
Również to widziałem. Jak przyjechał pierwszy samochód straży to palił się jedynie magazynek a nie sklep. Strażacy się nie popisali.
Avatar
misiek / 14 września 2008 o 20:45
witam

Jacy ranni strażacy? to chyba kpina! byłem tam na miejscu od samego początku.ten pozar tylko pokazuje bezradność i brak umiejętności w gaszeniu pożarów przez naszych chełmskich strażaków.wpółczuje właścicielom sklepu bo ponieśli ogromne straty ale to zasługa strażaków mogli połowę sklepu uratować. a tu nic! a tak na marginesie to jak można przyjechać do pożaru z zepsutą drabiną!!!!!! tak proszę państwa z zepsutą!a strażaków można było policzyć na palcach u dłoni.tyle ich było!!!!!!
witam

Jacy ranni strażacy? to chyba kpina! byłem tam na miejscu od samego początku.ten pozar tylko pokazuje bezradność i brak umiejętności w gaszeniu pożarów przez naszych chełmskich strażaków.wpółczuje właścicielom sklepu bo ponieśli ogromne straty ale to zasługa strażaków mogli połowę sklepu uratować. a tu nic! a tak na marginesie to jak można przyjechać do pożaru z zepsutą drabiną!!!!!! tak proszę państwa z zepsutą!a strażaków można było policzyć na palcach u dłoni.tyle ich było!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27