Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 stycznia 2013 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Strażnicy więzienni sprawdzani wykrywaczem kłamstw

0 6 A A
Wśród dokumentów, które otrzymaliśmy, była m.in. instrukcja alarmowa więzienia oraz domowe adresy st
Wśród dokumentów, które otrzymaliśmy, była m.in. instrukcja alarmowa więzienia oraz domowe adresy st

Zwierzchnicy funkcjonariuszy chcą ustalić, kto wyniósł z więzienia we Włodawie poufne dokumenty. Sprawa jest też w prokuraturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Badaniu wariografem, tzw. wykrywaczem kłamstw, poddano 11 strażników Zakładu Karnego we Włodawie.

– Chodzi o funkcjonariuszy z zawężonego kręgu osób, które miały styczność z dokumentami – mówi major Jacek Zwierzchowski, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. – Wyniki powinniśmy otrzymać w przyszłym tygodniu.

Pod koniec listopada ub. roku do naszej redakcji trafiła koperta z dokumentami dotyczącymi Zakładu Karnego we Włodawie. Była tam "Instrukcja Alarmowa”, w której krok po kroku opisano, co robić w razie buntu czy ucieczki więźniów.

Do instrukcji był dołączony wykaz ponad stu pracowników więzienia z Włodawy: z ich domowymi adresami, prywatnymi telefonami komórkowymi i stacjonarnymi. W kopercie był też "Protokół określający siły wsparcia WOISW w Lublinie” z danymi dotyczącymi przewozu więźniów, a także dane o karalności mężczyzny skazanego na 2,5 roku więzienia.
Dokumenty odebrali z naszej redakcji funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Jerzy Kopeć, zastępca dyrektora OISW w Lublinie, mówił nam wówczas, że strażnicy nie powinni się czuć zagrożeni przez to, że z więzienia wypływają ich adresy i telefony, bo w małej miejscowości i tak wszyscy wiedzą, gdzie kto pracuje i mieszka.

Szefowie lubelskiego więziennictwa wszczęli jednak postępowanie wyjaśniające, które miało wykryć źródło wycieku dokumentów. Po ich oznaczeniach wynikało, że wypłynęły z Zakładu Karnego we Włodawie. Żaden z funkcjonariuszy więziennych, którzy mieli z nimi styczność, nie przyznał się do ich wyniesienia.

Inspektorat Służby Więziennej o wycieku zawiadomił też prokuraturę. Uważa, że doszło do złamania ustawy o ochronie danych osobowych.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Samy / 5 stycznia 2013 o 21:03
[quote name='takiTAM' timestamp='1357399615' post='716702']
dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja na stanowisko, do ktorego mozna się przyuczyć ? he he . Moze jak nie mają jakiegoś specjalisty to i są ale reszta to po protekcji, W urzędach są rekrutacje ale cóż z tego ze wymagania są ułożone pod jednego . rozbawiło mnie kiedyś jak jedne z wymagań bło 7 miesiecy dośwaidczenia nie 6 nie 12 ale 7. zresztą ci co mają być wybrani w rekrutacjach BIP mają pytania jakie bedąna testach,
[/quote]

Ja znam nie jedną a co najmniej kilkanaście osób zatrudnionych w wymienionych przez ciebie urzędach, które pracują mimo, że nie mają "pleców". Jasne, zdarzają się zatrudnienia osób "po znajomości" lub z rodziny ale nie zawsze. Więc nie generalizuj.

Z tymi wyciekami odnośnie pytań też przesadzasz - jest to sporadyczne.
[quote name='takiTAM' timestamp='1357399615' post='716702']
dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja... rozwiń
Avatar
Julek / 5 stycznia 2013 o 17:30
Może poddać sędziów wykrywaczem kłamstw ! Wystarczy zapytać czy kiedykolwiek wziął łąpówkę ! NAjgorsi są przestępcy w togach !
Avatar
gość / 5 stycznia 2013 o 16:37
Jaką klauzulę tajności miały te papierki?Żadną,ale trzeba sie wykazać nie bardzo wiedzieć czym.Żenada przełożonych i strach w oczach nic więcej!!! Tych przełożonych przydałoby sie przebadac na wykrywaczu kłamstw.......
Avatar
@@ / 5 stycznia 2013 o 16:33
pracują i dobrze się mają pod osłoną rodzinki pokoleniowej są dobrymi smakoszami alkoholu ,rozbojów i
targają się na życie
Avatar
takiTAM / 5 stycznia 2013 o 16:26
[quote name='Włodawiak' timestamp='1357385551' post='716654']
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
[/quote]

dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja na stanowisko, do ktorego mozna się przyuczyć ? he he . Moze jak nie mają jakiegoś specjalisty to i są ale reszta to po protekcji, W urzędach są rekrutacje ale cóż z tego ze wymagania są ułożone pod jednego . rozbawiło mnie kiedyś jak jedne z wymagań bło 7 miesiecy dośwaidczenia nie 6 nie 12 ale 7. zresztą ci co mają być wybrani w rekrutacjach BIP mają pytania jakie bedąna testach,
[quote name='Włodawiak' timestamp='1357385551' post='716654']
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
[/quote]

dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie ... rozwiń
Avatar
Włodawiak / 5 stycznia 2013 o 12:32
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
Avatar
Samy / 5 stycznia 2013 o 21:03
[quote name='takiTAM' timestamp='1357399615' post='716702']
dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja na stanowisko, do ktorego mozna się przyuczyć ? he he . Moze jak nie mają jakiegoś specjalisty to i są ale reszta to po protekcji, W urzędach są rekrutacje ale cóż z tego ze wymagania są ułożone pod jednego . rozbawiło mnie kiedyś jak jedne z wymagań bło 7 miesiecy dośwaidczenia nie 6 nie 12 ale 7. zresztą ci co mają być wybrani w rekrutacjach BIP mają pytania jakie bedąna testach,
[/quote]

Ja znam nie jedną a co najmniej kilkanaście osób zatrudnionych w wymienionych przez ciebie urzędach, które pracują mimo, że nie mają "pleców". Jasne, zdarzają się zatrudnienia osób "po znajomości" lub z rodziny ale nie zawsze. Więc nie generalizuj.

Z tymi wyciekami odnośnie pytań też przesadzasz - jest to sporadyczne.
[quote name='takiTAM' timestamp='1357399615' post='716702']
dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja... rozwiń
Avatar
Julek / 5 stycznia 2013 o 17:30
Może poddać sędziów wykrywaczem kłamstw ! Wystarczy zapytać czy kiedykolwiek wziął łąpówkę ! NAjgorsi są przestępcy w togach !
Avatar
gość / 5 stycznia 2013 o 16:37
Jaką klauzulę tajności miały te papierki?Żadną,ale trzeba sie wykazać nie bardzo wiedzieć czym.Żenada przełożonych i strach w oczach nic więcej!!! Tych przełożonych przydałoby sie przebadac na wykrywaczu kłamstw.......
Avatar
@@ / 5 stycznia 2013 o 16:33
pracują i dobrze się mają pod osłoną rodzinki pokoleniowej są dobrymi smakoszami alkoholu ,rozbojów i
targają się na życie
Avatar
takiTAM / 5 stycznia 2013 o 16:26
[quote name='Włodawiak' timestamp='1357385551' post='716654']
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
[/quote]

dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie czy UM w Lublinie jest z ulicy obudz sie . z ulicy to moze są tylko panie w okienkach i informacja. reszta to układziki klany rodzinne, to samo LUBZEL MPWIK LPEC i inne słyszałeś kiedyś, a moze widziałeś by w tych 3 ostatnich była kiedykowliek jakaś rekrutacja na stanowisko, do ktorego mozna się przyuczyć ? he he . Moze jak nie mają jakiegoś specjalisty to i są ale reszta to po protekcji, W urzędach są rekrutacje ale cóż z tego ze wymagania są ułożone pod jednego . rozbawiło mnie kiedyś jak jedne z wymagań bło 7 miesiecy dośwaidczenia nie 6 nie 12 ale 7. zresztą ci co mają być wybrani w rekrutacjach BIP mają pytania jakie bedąna testach,
[quote name='Włodawiak' timestamp='1357385551' post='716654']
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
[/quote]

dzieciaku a gdzie ty żyjesz ?! wszędzie tam gdzie w miare rozsądnie płacą i nie przerobisz się trzeba mieć plecy. myslisz ze ktos w UG Włodawa jest z ulicy ? myslisz moze ze ktoś w Starostwie ... rozwiń
Avatar
Włodawiak / 5 stycznia 2013 o 12:32
Z więzienia we włodawie powinni zostać zwolnieni wszyscy funkcjonariusze, gdyż każdy z nich zatrudniony został po znajomości lub za łapówke. Każdy o tym wie, nawet policja ale mundur mundorowi nic złego nie zrobi...smutna prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 0

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!