niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Stu policjantów miało trzy i pół minuty na ucieczkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2009, 21:32

Jest kilka minut po 10. Dyżurny chełmskiej policji otrzymuje sygnał, że ktoś zauważył w piwnicy komendy ogień. Alarmuje komendanta. Ten zarządza natychmiastową ewakuację całego budynku.

Taki scenariusz miały wczorajsze ćwiczenia przeprowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Kierownictwo jednostki chciało sprawdzić, czy policjanci potrafią prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia pożarowego.

Okazało się, że zdali na piątkę. W ciągu zaledwie 3,5 minuty budynek opuścili wszyscy pracownicy, którzy byli wewnątrz w chwili ogłoszenia alarmu. Udało się też uniknąć paniki i zamieszania.

– Te 3,5 minuty, to naprawdę bardzo dobry wynik – mówi Zbigniew Grochmal, komendant miejski policji w Chełmie. – Tyle wystarczyło, aby wszystkie znajdujące się w budynku osoby opuściły bezpiecznie jego teren.

Nie chodziło jednak tylko o to, aby wyjść na zewnątrz. Ćwiczenia miały pokazać, że funkcjonariusze znają wszystkie procedury i choć priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia, to w trosce o swoje bezpieczeństwo nie zapominają też o innych ważnych kwestiach.

– Wygląda to w ten sposób, że każdy, gdy dowiaduje się o ewakuacji, powinien wyłączyć z prądu wszystkie urządzenia elektryczne i zabezpieczyć dokumenty, najlepiej zamykając je w metalowych szafach – tłumaczy komendant. – Zasady są też takie, że drzwi do wszystkich pomieszczeń powinny pozostać otwarte.

Tym razem otwarte pozostały nie wszystkie drzwi. W związku z tym, że zagrożenie nie było realne, a scenariusz pożaru powstał na użytek ćwiczeń, zarządzona ewakuacja nie objęła osadzonych w policyjnej izbie zatrzymań. Na stanowiskach pozostali też dyżurni policjanci.

Dlatego mimo ćwiczeń, mieszkańcy nie mieli problemów ze skontaktowaniem się z policją. W czasie, gdy komenda była ewakuowana, w budynku nie było interesantów. Gdyby byli, chcąc nie chcąc, musieliby wziąć udział w ćwiczeniach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dżon
Gość
~gość~
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dżon
dżon (20 listopada 2009 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komenda to nie kawiarnia,że możesz sobie wchodzić i wychodzić kiedy chcesz.Nauczcie się bolasy porządku i dyscypliny.
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2009 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jeszcze jedno, przecież kontakt z Polcją powinien być bezpośredni, nie utrudniony, komunikatywny, no ale ten typ to uniemożliwia
Rozwiń
~gość~
~gość~ (19 listopada 2009 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
były napisał:
Niech Policja Chełmska zajmie się godnie do czego została powołana. Do budynku nikt nie wejdzie jak nie zostanie wpuszczony. W Chełmie nie mają co do roboty? Niech jadą do Lublina tam bardzo dużo wypadków i napadów .

Masz rację, do budynku lepiej nie wchodzić, bo przywita cię "bardzo uprzejmy" typ, który skutecznie uniemożliwia kontakt z władzą i jeszcze na dodatek kierował petenta do poczekali chyba dla zatrzymanych. To wątpliwe pomieszczenie dla petenta zawsze okazywało się kompromitacją, a "typ" kierował-je tam ludzi z dużą dozą ironii i pogardy. Nie wiem kim on był i jest, ale wiem jedno, że Komendant powinien jak najszybciej zmienić to stanowisko.
Rozwiń
były
były (19 listopada 2009 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech Policja Chełmska zajmie się godnie do czego została powołana. Do budynku nikt nie wejdzie jak nie zostanie wpuszczony. W Chełmie nie mają co do roboty? Niech jadą do Lublina tam bardzo dużo wypadków i napadów .
Rozwiń
czepiacz
czepiacz (19 listopada 2009 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Policja w uciekaniu od wszystkiego jest najlepsza.POLSKA POLICJA
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!