niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Świąteczna pomoc dla najuboższych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2009, 12:38
Autor: JOANNA KULIK

Świąteczne paczki już rozdane. O to, żeby na wielkanocnych stołach nie zabrakło najpotrzebniejszych artykułów zadbał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz działające w mieście organizacje i stowarzyszenia.

- Dla naszych podopiecznych pochodzących z rodzin wielodzietnych i niepełnych PCK przygotował 80 paczek świątecznych - mówi Zofia Szpak-Kulik z MOPR w Chełmie. - To jeden z efektów corocznych akcji pomocy przedświątecznej dla potrzebujących.

Paczki z PCK pochodzą ze zbiórek żywności zgromadzonej w trakcie ogólnopolskiej akcji "Wielkanoc z Polskim Czerwonym Krzyżem”. Kolejnych 10 dostarczył Ośrodek Wspierania Rodziny z Obłońskiej. 350 rodzin dostanie też pomoc żywnościową z Caritasu. Z tej puli rozdzieliliśmy już pół tony żółtego sera, 1,5 tony makaronu, 2 tony mleka, tonę mąki, pół tony dżemu i tonę cukru.

Paczki i wsparcie finansowe z MOPR otrzymały osoby korzystające z pomocy społecznej, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 526 zł na osobę (w przypadku osób samotnych - 715 zł.). Priorytetem były rodziny wielodzietne.

Dodatkowo w pierwszy dzień świąt, rezydenci mieszkań chronionych będą mogli wziąć udział w zorganizowanym przez MOPR spotkaniu świątecznym.

- Paczki świąteczne, dokładnie 72, zamówiliśmy też dla wszystkich, którym do tej pory finansowaliśmy gorący posiłek - mówi Szpak-Kulik. - Do tej pory wydaliśmy także 328 zasiłków celowych na święta, z przeznaczeniem na żywność i produkty pierwszej potrzeby.

- Dla niektórych przed świętami pomoc jest niezbędna - mówi pani Anna, emerytka i jedna z podopiecznych chełmskiego ośrodka. - Każdy chciałby mieć na świątecznym stole coś więcej niż na co dzień, niestety nie zawsze jest to możliwe. Od lat korzystam z przedświątecznej pomocy, której udziela ośrodek i nigdy się na niej nie zawiodłam.

Swoich podopiecznych wesprze w święta także Lubelskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot. Na początku kwietnia, w sklepach Stokrotka przy ul. Zachodniej i Wolności oraz w Delikatesach Jolanty Suchowiejskiej na Placu Kupieckim, Monar przeprowadził zbiórkę żywnościową.

- 15 wolontariuszy zebrało w sumie 230 kilogramów produktów żywnościowych - mówi Barbara Fijałkowska, kierownik Monaru. - Całość przeznaczona będzie dla naszych mieszkańców. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ziomek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ziomek
ziomek (10 kwietnia 2009 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie grzech być biednym
grzech być bogatym i krzywdzić innych
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!