piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Szwajcarzy inwestują w polską granicę. Cztery nowe wideoendoskopy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2015, 15:22
Autor: bar

Izba Celna w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o cztery nowe wideoendoskopy. Zakup sfinansowano ze środków projektu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu pt. "Przygotowanie mobilnych grup kontrolnych Służby Celnej do wykonywania zadań szybkiego reagowania i zarządzania kryzysowego”.

Urządzenia dostarczyła spółka Everest Polska, która wygrała przetarg ogłoszony przez Ministerstwo Finansów. Koszt zakupu to ponad 300 tys. zł, z czego 85 proc. finansowane jest ze środków pomocowych. W ostatni wtorek przedstawiciel dostawcy przeszkolił grupę kilkudziesięciu funkcjonariuszy wydziału zwalczania przestępczości bialskiej izby celnej z podstawowej obsługi technicznej nowych urządzeń.

- Dostarczone wideoendoskopy nie są pierwszymi tego typu urządzeniami wykorzystywanymi przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Białej Podlaskiej w codziennej pracy - mówi Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Sprzęt ten doskonale sprawdza się w przeszukiwaniu trudnodostępnych przestrzeni konstrukcyjnych m.in. samochodów.

Szwajcarsko-polski program współpracy prowadzony jest od 2007 r. na mocy umowy podpisanej przez polski rząd i Szwajcarską Radę Federalną. W ramach zawartego porozumienia strona szwajcarska przyznała Polsce środki finansowe w wysokości ok. 489 mln CHF, stanowiące formę bezzwrotnej pomocy zagranicznej. Głównym celem programu jest zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych pomiędzy Polską a bogatszymi państwami UE, a w Polsce pomiędzy słabiej i lepiej rozwiniętymi regionami.

Część tej kwoty, tj. 2 847 755 CHF przeznaczono na dodatkowe uszczelnianie wschodniej rubieży UE. Celem programu jest poprawa funkcjonowania mobilnych grup kontrolnych Służby Celnej poprzez ich doposażenie w środki transportu i sprzęt, jak również podniesienie kompetencji zawodowych funkcjonariuszy.

Do tej pory w ramach szwajcarskiej pomocy, oprócz dostarczonych ostatnio wideoendoskopów, Izba Celna w Białej Podlaskiej wzbogaciła się też o 21 specjalistycznych samochodów służbowych. Ponadto funkcjonariusze uczestniczyli w licznych szkoleniach specjalistycznych m.in. z interpretacji obrazów RTG, taktyk interwencyjnych, negocjacji i języka angielskiego.
  Edytuj ten wpis
Gaga
Króluj nam Chryste
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gaga
Gaga (7 kwietnia 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widzę że komuś tu zazdrość dupę ściska,za małe kochones?

Rozwiń
Króluj nam Chryste
Króluj nam Chryste (6 kwietnia 2015 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zainwestowali by lepiej w informatorów i by mieli lepsze efekty. Kilkunastu dobrych informatorów i cała kontrabanda tytoniowa w powiecie bialskim jest rozjebana. Wszyscy leżą i kwiczą robiąc pod siebie :lol:  No chyba że się nie chcę jej rozjebać :D  No bo wtedy po co urząd celny? :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!