niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Tylko fontanny żal

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2007, 17:56

Jeszcze w tym roku mogą zniknąć z Placu Kupieckiego doły, kałuże i wszechobecny kurz. Ruszyła procedura przetargowa na zagospodarowanie terenu.

- Będzie zielono i ładnie - zapewniają urzędnicy.
Zgodnie z planami, na placu zobaczymy chodniki i zieleń. Z powodu braku funduszy zrezygnowano z kosztownej fontanny. Mieszkańcom będzie jej jednak brakować. Włodarze miasta jednak mówią, że w miarę możliwości finansowych kiedyś ona powstanie. - Właśnie ogłosiliśmy przetarg - mówi Anna Popek z Zarządu Dróg Miejskich. - W ciągu sześciu tygodni powinniśmy wyłonić wykonawcę.
Budowę w tym miejscu skweru zaproponowała jeszcze poprzednia władza. Sporządzono projekt za blisko 36 tys. zł. Po zmianach w radzie miasta chciano zmienić projekt. Miał powstać tam parking na kilkadziesiąt samochodów. Za takim rozwiązaniem był m.in.: Józef Górny, zastępca Prezydenta Miasta. Widział tam obszar płatnego parkowania. - Można by połączyć ten obszar z parkingami z ul. Popiełuszki - mówi Górny. - Wiele osób chciałoby bez problemu zaparkować w centrum.
Pomysł spotkał się jednak z oburzeniem ze strony chełmian. Sprzeciwili się także planiści i architekci. Twierdzili, że parking tylko oszpeci centralny punkt miasta. Ostatecznie miasto wraca do pierwotnej koncepcni. Skwer zostanie połączony z deptakiem. Na placu Kupieckim nie będzie jednak miejsca na ogródki piwne. Miasto chce aby było to spokojne miejsce. Przyjezdni i mieszkańcy będą mogli usiąść i chociażby poczytać książkę.
- Miasto nie cierpi na nadmiar funduszy, dlatego zrezygnowaliśmy z fontanny - mówi Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej UM Chełm. - Najpierw musimy wybudować nowe drogi, zmodernizować stare. Gdybyśmy teraz zbudowali fontannę mieszkańcy twierdziliby że upiększamy miasto nie dbając o podstawowe potrzeby. W miejscu planowanej fontanny powstanie kwietnik. Już teraz podłączona będzie do niego woda aby ułatwić późniejsze ustawienie fontanny. - Być może zainstalujemy mały wodotrysk do zraszania kwiatów - mówi Gołębiowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!