sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Ucieszą się krawcy i żołnierze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2001, 15:52
Autor: (aba)

W tym roku władze Chełma nie dość, że nie zwaloryzowały stawek czynszu za miejskie lokale użytkowe, to jeszcze obniżyły go o 30 proc. W przyszłym roku zamierzają natomiast zwolnić niektóre podmioty z płacenia podatku od nieruchomości. Wszystko po to, by ożywić wciąż pogrążający się w zapaści rynek.
Tym razem ucieszą się więc krawcy, szewcy i zegarmistrze. Zwolnieni z podatku będą bezrobotni, którzy podjęli działalność gospodarczą na własny rachunek. Ściągnięciu do Chełma inwestorów ma służyć taka sama decyzja, jeśli chodzi o grunty, budowle i budynki położone na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Zachętą dla 3 Brygady Zmechanizowanej jest propozycja zastosowania ulg w odniesieniu do nieruchomości zajętych na potrzeby jednostek wojskowych.
– Chcemy pomóc też jednostkom, które i tak z zasady wspieramy finansowo – powiedział Wiesław Klasura, skarbnik UM. – Mam na myśli publiczne placówki opieki zdrowotnej lub stowarzyszenia prowadzące statutową działalność charytatywno-opiekuńczą.
Na wsparcie w postaci zwolnienia od podatku mogą też liczyć, przez pięć lat, właściciele domków jednorodzinnych, którzy na własny koszt przyłączyli się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zbudowali instalację centralnego ogrzewania na paliwo ekologiczne.
Ostateczną decyzję w sprawie zwolnień od podatków podejmą radni podczas najbliższej sesji rady miejskiej. O ile zaakceptują propozycję zarządu, miejski budżet uszczupli się o 200-400 tys. zł, czyli o ok. 0,03 proc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!