wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Uczelnia w budowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2006, 19:38

Szkoła dorobiła się już reprezentacyjnego rektoratu, gruntownie zmodernizowała budynek zajmowany przez Instytut Neofilologii przy ul. Wojsławickiej oraz prowadzi remont dawnej przychodni przy ul. Lwowskiej. Zdobyła też pieniądze na budowę budynku Instytutu Matematyki i Informatyki.

Przetarg wygrała firma Mostostal Polimex z Siedlec. W tym tygodniu chce przejąć plac budowy na tyłach rektoratu przy ul. Pocztowej. Od chwili podpisania umowy z uczelnią ma 15 miesięcy na uporanie się z zadaniem wartym 9 mln zł. Ponadto 3 mln pochłonie wyposażenie, między innymi lokowanych w piwnicach laboratoriów Instytutu Nauk Technicznych.
- Nowy budynek stanie na naszej działce na wysokości gmachów ZUS i KRUS - mówi Zygmunt Gardziński, dyrektor gabinetu rektora PWSZ. - Wraz z rektoratem złoży się na wyróżniający się w mieście uczelniany kampus. Projekt przewiduje nie tylko budowę siedziby instytutu, ale także zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy ulicami Pocztową i Partyzantów.
Budowa gmachu Instytutu Matematyki i Informatyki na dobre jeszcze się nie zaczęła, a prof. Józef Zając, rektor PWSZ, już obwieścił kolejne plany. Otóż marzy mu się sportowy kompleks urządzony na uczelnianej działce przy ul. Batorego. Między innymi kryta i otwarta pływalnia wraz z boiskami byłaby naturalnym zapleczem dla pobliskiej hali sportowej. Szkoła już przygotowuje się do opracowania koncepcji tego przedsięwzięcia.
Pieniądze, podobnie jak w przypadku budowy Instytutu Matematyki i Informatyki, uczelnia zamierza pozyskać ze środków Unii Europejskiej. Kwestią czasu jest już także zlecenie przez szkołę projektu technicznego na budowę lotniska w Depułtyczach Królewskich. Brakuje do tego celu jeszcze kilkunastu hektarów gruntu, które zamierza uzyskać drogą zamiany od jednego z miejscowych przedsiębiorców. Przy tylu rozpoczętych już inwestycjach, siłą rzeczy, pomysł budowy kompleksu sportowego lokuje się na szarym końcu. Niemniej jednak rektor Zając zdążył już udowodnić, że z nowych pomysłów nie rezygnuje.

Szkolne inwestycje

- 2003 r. - Instytut Neofilologii przy
ul. Wojsławickiej - 3 mln zł
- 2004 - Rektorat (dawny Zespół Szkół Mechanicznych przy ul. Pocztowej) - 3,5 mln zł
- 2005 - Instytut Nauk Technicznych (dawny internat) - 0,7 mln zł
- 2005/2006 - Instytut Nauk Humanistycznych przy ul. Nowy Świat - 3,5 mln zł
- 2006/2007 - Instytut Matematyki i Informatyki przy ul. Partyzantów
- 12 mln.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!