piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Ukraińcy składają kondolencje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2010, 10:23

Do Polski z różnych części świata wciąż napływają kondolencje. Trafiają także do Chełma. Na ręce prezydent Agaty Fisz wpłynęły listy od Ambasadora Ukrainy w Polsce oraz Merów Łucka i Kowla kierowane do mieszkańców naszego miasta.

Olexander Motsyk, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej napisał:
"Z poczuciem głębokiego żalu przyjąłem wiadomość o straszliwej tragedii – katastrofie samolotu prezydenckiego TU 154 pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką, wysocy urzędnicy państwowi i działacze społeczni, dowództwo Sił Zbrojnych, duchowni.

Dramat tej tragedii trudno uświadomić. Jeszcze trudniej wyrazić poczucie żalu wywołanego tą stratą. Wielkim bólem jest dla mnie wiadomość o śmierci ludzi, których znałem osobiście i z którymi współpracowałem na rzecz rozwoju stosunków ukraińsko-polskich.

W imieniu Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej i moim własnym proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia w związku z tą tragedią oraz słowa wsparcia dla rodzin i bliskich zabitych.
Modlimy się razem z Narodem Polskim o ofiary tej straszliwej katastrofy.”

Sergiej Koszaruk, Mer Miasta Kowel napisał:
"Mieszkańcy miasta Kowel z wielkim smutkiem dowiedzieli się o tragicznej katastrofie lotniczej samolotu, na pokładzie którego znajdował się Prezydent Polski Pan Lech Kaczyński z małżonką, przedstawicielami duchowieństwa, administracji państwowej oraz osobami z elity politycznej.

W tych ciężkich chwilach łączymy się w bólu z przyjacielskim Narodem Polskim po tak ogromnej stracie. Wyrażamy głębokie współczucie bliskim oraz rodzinom poległych.”


Bogdan Szyba, Mer Miasta Łuck napisał:
"Z wielkim żalem usłyszeliśmy smutną wieść o katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji. Pochylamy się w głębokim żalu wiedząc, że tragedia zabrała życie prawdziwemu patriocie polskiemu i wiernemu przyjacielowi Ukrainy Panu Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Marii, urzędnikom państwowym i wojskowym, przedstawicielom społeczeństwa polskiego.

Dzisiaj łączymy się jak i wszyscy Ukraińcy z narodem polskim w głębokim smutki po stracie najlepszych synów i córek Polski. W myślach modlimy się do niebios, aby miłościwy Bóg przyjął dusze zmarłych, a członków ich rodzin wzmocnił w tych trudnych chwilach.”

– Te wszystkie słowa, to wyjątkowy gest świadczący o przyjaźni jaka nas dzisiaj łączy z Ukraińcami, a w szczególności z mieszkańcami Łucka i Kowla mowi prezydent Fisz. – W tych trudnych chwilach liczą się każde słowa pocieszenia. Te cenne są tym bardziej, gdyż wymawiane przez inne narody. Jesteśmy wdzięczni za ten przejaw przyjaźni i pojednania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!