piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Uwaga kierowcy: Remonty na chełmskich ulicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2010, 12:57
Autor: Monika Mojsym

Najważniejsze chełmskie ulice przechodzą gruntowny lifting. W ciągu najbliższych miesięcy drogowcy wyremontują ulicę Ceramiczną i Lwowską. A za kilka tygodni zostanie przywrócony już normalny ruch na rondzie WiN.

Nowa nawierzchnia i chodniki, przebudowane zatoki dla autobusów. To nie wszystkie zmiany, jakie pojawią się na ul. Ceramicznej już we wrześniu. Ulica zostanie przebudowana od szpitala, aż do kąpieliska Glinianki.

– Najbardziej zmieni się wygląd skrzyżowania ulicy Ceramicznej z Budowlaną – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Poprawi się tam widoczność, dzięki czemu ten odcinek stanie się bardziej bezpieczny. W nowych miejscach będą też przejścia dla pieszych.

Remont ulicy Ceramicznej, to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych miasta. Jej koszt ustępuje tylko przebudowie ulicy Lwowskiej i jej skrzyżowań z aleją I AWP i AK. Prace w tym miejscu właśnie się rozpoczęły.

– Najpierw drogowcy zwężą chodnik przy Armii Krajowej, wzdłuż muru cmentarza. Uzyskane w ten sposób miejsce pozwoli na utworzenie trzeciego pasa ruchu dla aut skręcających w ul. Lwowską – wyjaśnia Tomasik.

Miejsce zmienią dwa przystanki autobusowe. Po przebudowie ulicy zostaną przeniesione w okolice budynku Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i za skrzyżowanie z ul. Orląt Lwowskich. Po remoncie, pojawi się też nowa sygnalizacja świetlna i pasy zieleni. Na skrzyżowaniu Lwowskiej z al. I AWP i AK będzie nowa nawierzchnia i oznakowanie ulicy. Ma być też bezpieczniej, bo na sygnalizatorach świetlnych zostaną zamontowane kamery na bieżąco monitorujące ruch. Remont ulicy potrwa do późnej jesieni.

Mieszkańcy Chełma już wkrótce jednak będą mogli zobaczyć, jak w przyszłości będzie wyglądała ulica. W pobliżu Lwowskiej zostanie postawiony specjalny baner z wizualizacją tego odcinka. – Przebudowa Lwowskiej była nieunikniona – mówi pan Andrzej, który pracuje w firmie zaopatrzeniowej. – Gdy zamkną ulicę, pewnie będziemy się denerwować, ale potem chyba każdy będzie zadowolony z poprawy.

Ciągle trwa też remont ulicy Żabiej i Krótkiej. Na tej pierwszej, w miejscu żużlówki wybudowano150-metrowy odcinek asfaltowej drogi. Z kolei na ulicy Krótkiej drogowcy położą 200 metrów asfaltu i nowe chodniki wraz z wjazdami na posesję.

Końca dobiega za to remont ronda WiN. Kierowcy, którzy ze względu na prowadzone tam prace muszą stać w korkach, już nie mogą doczekać się przywrócenia normalnego ruchu.

– Przy remoncie ronda stosowane są najnowocześniejsze technologie. Konstrukcja jezdni składa się z kilku warstw i nie można wszystkiego zrobić naraz – tłumaczy Tomasik. – Jednak te niedogodności wkrótce się skończą i będziemy mogli jeździć dużo bardziej komfortowo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
miko
ak
miko
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

miko
miko (28 czerwca 2010 o 23:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co mają powiedzieć ludzie pracujący na służbie ( policja, pogotowie itp )? taka praca. Za szczególne warunki stawka x2 i można pracować. Ważny jest cel. Wiecej zrobimy - więcej zarobimy.
Rozwiń
ak
ak (28 czerwca 2010 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miko, chciałbyś pracować na trzecią zmianę? Tam też pracują ludzie któży mają rodziny.
Rozwiń
miko
miko (27 czerwca 2010 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dlaczego pracują tylko na jedną zmianę? W tak newraligcznym punkcie powinno się działać bez przerwy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!