piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

W chełmskich podziemiach kredowych już sezon

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2010, 13:02
Autor: (bar)

Zabytkowa Kopalnia Kredy, czyli po chełmskie podziemia kredowe są już przygotowane do sezonu. Pracownicy wysprzątali korytarze, odświeżyli ekspozycje, przejrzeli wszelkie instalacje. Usypali nawet pryzmę kredy, aby zwiedzający stąd, a nie z ekspozycji zabierali okruchy tego minerału na pamiątkę.

– W kwietniu, z uwagi na panujące zimno, mieliśmy mało gości – mówi Grażyna Biernacka, gospodyni kredowego labiryntu. – Mieliśmy więc czas, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

W porównaniu z rokiem ubiegłym podziemna trasa wycieczkowa ma być wzbogacona o kolejną ekspozycję, tym razem geologiczną. Biernacka szykuje jeszcze inne niespodzianki, ale na razie jeszcze nie chce ich zdradzać.

Z roku na rok chełmskie podziemia cieszą cię co raz większą popularnością. Potwierdza to statystyka zwiedzających. Jeśli na przykład w 2006 r. do podziemi zeszło ponad 14 tys. osób, to w ubiegłym roku już ponad 21 tys. Biernacka spodziewa się, że ten rekordowy wynik z końcem roku również zostanie poprawiony.

– Procentują nasze wysiłki związane z promocją podziemi – dodaje pani Grażyna. – Prezentowaliśmy się w telewizji i radio. Nasze reklamy ukazują się w warszawskich gazetach. Byliśmy też obecni na branżowych targach. Niezależnie promuje nas także Polska Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Izba Turystyczna.

Charakterystyczne, że w ciągu minionego roku wśród gości większość stanowili mieszkańcy takich ośrodków, jak Warszawa, Kraków i Łódź. Również wczoraj do kredowego labiryntu zeszła liczna grupa młodych warszawiaków ze Szkoły Podstawowej nr 100.

– Zwiedziliśmy już Lublin i teraz przyszła kolej na Chełm – mówi Elżbieta Martyniuk, pilot wycieczki. – Najpierw wdrapaliśmy się na wasze piękne wzgórze katedralne, po czym chcemy zejść do podziemi. A skąd wiemy o waszych podziemiach? O takich osobliwościach po prostu się wie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!