piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

W Dołhobyczowie otworzą przejście graniczne dla pieszych i rowerzystów

Dodano: 17 czerwca 2015, 07:45

(fot. NOSG)
(fot. NOSG)

Niewykluczone, że od 1 lipca na drogowym przejściu granicznym Dołhobyczów - Uhrynów będą mogli odprawiać się piesi i rowerzyści. Do tej pory taką możliwość mieli tylko w Medyce.

– Przeanalizowaliśmy raz jeszcze możliwości uruchomienia pieszo-rowerowego przejścia granicznego i postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie działać w praktyce – mówi Wojciech Wilk, wojewoda lubelski wojewoda.

W Dołhobyczowie przygotowania do uruchomienia odpraw pieszych i rowerzystów dobiegają końca. Niezbędne jest odgrodzenie pasa dla pieszych i rowerzystów od pasów dla samochodów oraz namalowanie na jezdni znaków poziomych.

– Obecnie trwają jeszcze czynności związane z opracowaniem odpowiedniej technologii kontroli granicznej podróżnych w ruchu pieszym – mówi ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wprowadzenie ruchu pieszego na przejściach to postulat kampanii społecznej „Piesze przejścia graniczne”. Utworzenie nowych pieszych przejść było przedmiotem wielu interpelacji poselskich po polskiej i ukraińskiej stronie. Ostatnio w tej sprawie interweniował m. in. hrubieszowski poseł Marek Poznański.

Przejście w Dołhobyczowie nie jest specjalnie atrakcyjne pod względem turystycznym. Po stronie ukraińskiej nie ma ośrodków miejskich, sklepów, ani zabytków. Liczy się natomiast to, że jest to przejście lądowe. Nie trzeba adaptować do ruchu pieszego mostów czy budować kładek przez Bug.

Eksperyment ma potrwać do końca roku.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WPROWADZIĆ ALKOMAT I po ruchu rowerowym, bo każdy tzw turysta rowerzysta będzie jechał po wódę a z 1/2 LITRA będzie miał w sobie. Po drugie, obowiązkowo sprawdzać karty rowerowe i podstawowe wyposażenie, światła , dzwonek , lusterka, i trzeźwość i PO KŁOPOCIE
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czemu Dołhobyczów jest w dziele Chełm a nie Zamość przecież to byłe województwo zamojskie
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jest atrakcyjne pod względem turystycznym? A mnie się zdawało, ze to turysta indywidualnie decyduje, co jest dla niego atrakcyjne, a co nie. Nie każdy turysta to żarłok, pijak i przemytnik. Są też tacy, co lubią przecierać nowe szlaki rowerowe, np. ja. Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, nie mogę się doczekać, łańcuch i podzespoły już po przeglądzie i konserwacji. A potem? Uhrynów, Sokal, Waręż, Bełz, Uhnów...
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Adres strony kampanii "Piesze przejścia graniczne" to www.facebook.com/turystycznagranica
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2015 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak po stronie ukraińskiej nie ma sklepów? są nawet dwa gdzie w jednym jest duży wybór tego co polacy kupują; również jest zabytek szczególnie jeden stary katolicki kościółek który popadł w zapomnienie o który się nie dba przez co popada w ruinę; Dołhobyczowianie i mieszkańcy okolicznych wsi będą krążyć dopóki dopóty celnicy na osobistej nie sprawdzą kanału. Za duże przejście za mały ruch i jest płacz celników gdyż za bardzo polacy łapali na przemycie i nikt nie chce jeździć. Jeździł autobus z hrubieszowa na dołhobyczów do nowowołyńska włodzimierza i z powrotem ale za długo się stało na granicy bo nie raz ruch prawie zerowy a dwie godziny czekało się na odprawę to mniej ludzie z każdym razem jeździło przemycić się nic nie dało w małych ilościach aż w końcu zlikwidował pks połączenie. Sami są celnicy tamtejsi sobie winni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!