poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

W oczekiwaniu na nieszczęście

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2005, 19:13
Autor: Anna Cykier

Mieszkańcy osiedla Kraszewskiego we Włodawie domagają się wykonania chodnika wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy. Chodzi im o kilkusetmetrowy odcinek prowadzący z osiedla w kierunku włodawskiego ronda. Urzędnicy twierdzą, że na taką inwestycję nie mają pieniędzy.

– Ten chodnik zapewniłby nam i naszym dzieciom bezpieczne dojście do szkoły, kościoła, centrum miasta i dworca PKS – mówi Radosław Baraniuk, mieszkaniec os. Kraszewskiego. – Chodzimy poboczem ulicy, na której zawsze panuje spory ruch, bo to trasa wylotowa z Włodawy. Latem dochodzi jeszcze ruch turystyczny. Zimą pobocze jest zasypane śniegiem, więc dzieci idą do szkoły niemalże środkiem ulicy. To cud, że do tej pory jeszcze nikomu się tam nic nie stało.
Policja od kilku lat podnosi temat chodnika podczas lustracji dróg prowadzonej wspólnie z pracownikami Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Dwa razy w roku ten problem poruszamy – mówi mł. asp. Waldemar Kazuro, kierownik sekcji ruchu drogowego KPP we Włodawie. – Tam musi powstać ciąg dla pieszych z uwagi na szkołę, kościół i PKS. Wyjazd z osiedla to skrzyżowanie ulic Chełmskiej, Suchawskiej i Światowida. Odcinek ten należy do miejsc, gdzie często dochodzi do kolizji i wypadków, na szczęście dotąd bez udziału pieszych.
Mieszkańcy wystosowali w tej sprawie pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich i burmistrza Włodawy. W obu przypadkach otrzymali negatywną odpowiedź. Dyrektor ZDW tłumaczy się tym, że środki przydzielane z budżetu wojewódzkiego nie wystarczają na wykonanie wszystkich robót drogowych. W przypadku budowy chodnika we Włodawie niezbędna jest więc pomoc finansowa ze strony miejskiego samorządu. Burmistrz twierdzi, że w miejskiej kasie pieniędzy na ten cel nie ma. – W tym roku na osiedlu Kraszewskiego zrobiliśmy ulice Semki, Sawki i Ulany – tłumaczy Franciszek Gruszkowski, burmistrz Włodawy. – Nie można więc nam zarzucić, że nie pamiętamy o mieszkańcach tego osiedla. Niestety, budżet miasta nie jest w stanie udźwignąć jeszcze budowy tego chodnika. Nie wykonamy go, bo po prostu nie mamy na to pieniędzy.
Zdaniem mieszkańców feralnego osiedla, argumentem dla władz może okazać się dopiero jakieś nieszczęście. Wówczas pieniądze się znajdą, ale dla poszkodowanych będzie już
za późno. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!