sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

W tej szkole uczniowie nauczą się obsługi drona

Dodano: 12 grudnia 2017, 07:36

Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych podczas zajęć teoretycznych
Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych podczas zajęć teoretycznych

10 uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie z klasy o specjalności technik mechanik lotniczy rozpoczęło szkolenie z obsługi dronów.

W poniedziałek uczniowie rozpoczęli pięciodniowe szkolenie teoretyczne. Z kolei praktyczne poprzedzą zajęcia na symulatorze. – W związku z tym projektem zakupiliśmy trzy drony – mówi Jarosław Wójcicki, dyrektor ZSEiT. – Wydaliśmy na to prawie 10 tys. zł. Jeśli chodzi natomiast o samo szkolenie wraz z egzaminem, to poza szkołą uczniowie musieli by za nie zapłacić około 3 tys. zł.

Szkolenie operatorów dronów to tylko jeden ze składników szkolnego projektu pod nazwą Energia Kompetencji 2. By młodzież nabyła dodatkowe uprawnienia, szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości pół miliona złotych. – Dzięki dotacji mogliśmy sobie także pozwolić na przeszkolenie trzech 10-osobowych grup w obsłudze wózków widłowych – dodaje Wójcicki. – Ponadto kolejna 10-osobowa grupa skorzystała z dodatkowych zajęć z robotyki, a dwie następne mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie programowania przestrzennego. W tym przypadku na potrzeby uczniów zakupiliśmy nowoczesną drukarkę 3D.

Szkolny projekt obejmuje także specjalistyczne zajęcia z kompetencji cyfrowej (40 uczniów), płatne staże w zakładach pracy oraz dodatkowe zajęcia dla przyszłych logistów i spedytorów.

W ramach szkolenia operatorów dronów szkoła współpracuje z Centrum Lotniczym chełmskiej PWSZ. – Dzięki świadectwu kwalifikacji uczniowie będą mogli świadczyć pracę operując dronem – mówi Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego. – Tego rodzaju praktyki bez wymaganego świadectwa są po prostu nielegalne. A jeśli chodzi o naszą uczelnię, to specjalizacja w pilotowaniu dronów w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn ruszy u nas od października przyszłego roku.

Czytaj więcej o: edukacja dron szkolenie dron
Użytkownik niezarejestrowany
Mechatronik
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 grudnia 2017 o 03:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taniej wyszłoby kupić samochodziki i zrobić wyścigi na korytarzu. I wszyscy mieliby zajęcie. Kurs wózkowy jak znalazł, lecz calkowicie nieprzydatny w Niemczech. W Chełmie nie ma kursu na wózki boczne z wysokim skladowaniem.
Rozwiń
Mechatronik
Mechatronik (12 grudnia 2017 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie to wszystko jest potrzebne spinacie się jak gacie na *** sam jestem w tej szkole i akurat mam zajęcia z robotyki ponieważ jestem na profilu mechatronik to uważam że mi się to przyda i co też mnie za to z hejtujecie no ludzie trochę pójdźmy w przyszłość ponieważ ona idzie w bardzo szybkim tempie 
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę wszyscy dostają bólu du... Szkoda Wam, że nie możecie takich kursów zrobić sobie, czy o co chodzi? Operowanie dronem to nie jest łatwa czynność, a świadectwo jest niezbędne do latania zgodnie z prawem. Drony są normalnymi użytkownikami przestrzeni powietrznej i w przypadku, gdy operuje nim osoba bez przeszkolenia może spowodować katastrofę.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świat schodzi na psy. Produkcja ludzi z dwoma lewymi rękoma osiąga poziom max. Moim zdaniem obsługa gracki i motyki bardziej się przyda gdy dorosną.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekamy na kursy obsługi smartfona.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!