wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Wielkie cięcie na powiatówkach: Pod siekierę pójdzie 315 drzew

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2013, 13:05
Autor: (p.p.)

Trwa wycinka drzew oraz oczyszczanie poboczy z krzaków<br />
 (Powiat Chełm)
Trwa wycinka drzew oraz oczyszczanie poboczy z krzaków
(Powiat Chełm)

Trwa wycinka drzew i krzaków w pasach dróg powiatowych.

– Usuwamy stare i suche konary, drzewa zagrażające bezpieczeństwu kierowców i te, o których wycięcie wnioskowali właściciele posesji oraz drogowcy i policja – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski.

Ale to nie koniec. Do końca stycznia zostanie oczyszczonych 46 290 metrów kwadratowych poboczy dróg powiatowych. Przetarg na usunięcie krzaków i odrostów osik, wierzb, topoli i tarniny rozstrzygnięto jeszcze w grudniu ub. roku.

Ekipy pilarzy już można spotkać w gminie Sawin, na drodze 1720 L Chutcze–Serniawy oraz w gminach Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny (na drodze nr 1811 Lipówki–Kanie).

Natomiast w listopadzie ubiegłego roku powiat chełmski ogłosił aukcję sprzedaży drzew rosnących w pasach dróg powiatowych po cenie ustalonej w drodze licytacji.

– Przyjęliśmy zasadę, że kupujący, na własny rachunek, wycina drzewa i odbiera z miejsca wycinki z własnym załadunkiem i transportem – dodaje starosta.

Do wycinki przeznaczono drzewa w gminach Chełm (116 szt. drzew), Kamień (26 szt. drzew), Leśniowice (18 szt. drzew), Wierzbica (25 szt. drzew), Siedliszcze (105 szt. drzew), Żmudź (25 szt. drzew). Razem 315 sztuk

Ekipy już pracują w gminie Chełm, w okolicy Uhra na drodze 1834 L, na drodze nr 1839 L do Wojsławic, drodze 1807 L w okolicach Okszowa oraz gminach Wierzbica i Siedliszcze. Wycinka drzew potrwa do końca kwietnia 2013.

To jednak nie koniec wycinki. Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie przygotowuje plan wycinki drzew w pasie dróg powiatowych, który obejmie także gminy Kamień, Leśniowice i Żmudź, gdzie jak dotąd nie zgłosiły się do przetargu firmy zainteresowane zakupem drzew zakwalifikowanych do usunięcia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
krzoy
Josef
kamil
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krzoy
krzoy (7 stycznia 2013 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='myślący' timestamp='1357502577' post='717023']
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
[/quote]
"myślący" inaczej... nie obrażaj myślących, twoje to kretyńskie płytkie "myślenie"! Ja bym miał pretensje do kierowcy, który spowodował wypadek a nie do drzewa... Przedmiotów, o które można się zabić (jak się nie umie jeździć...) jest sporo i to nie są tylko drzewa!!!
Rozwiń
Josef
Josef (7 stycznia 2013 o 06:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech tną, jak zawieje śniegiem ,nie będzie wiadomo gdzie jest droga! Wrócimy do koni i sań!Zresztą i tak UE zaplanowała zalesienie ściany wschodniej!
Rozwiń
kamil
kamil (6 stycznia 2013 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze. Wyciąć wszystko, będzie bezpieczniej.
Rozwiń
leśnik
leśnik (6 stycznia 2013 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drzew sie sadzi więcej niż wycina!
Więc nie piszcze takich głupot.
Rozwiń
myślący
myślący (6 stycznia 2013 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby osoby broniące drzewka mieli kontakt (jako np pasażer) w wypadku uderzając w drzewo, to wycięli by te słupy śmierci przy drogach sami i to bez żadnego wynagrodzenia (nawet za korzyć opału).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!