Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 stycznia 2011 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Wielosalowe kino w Chełmie. To już pewne

0 13 A A
Tak według projektantów ma wyglądać Galeria Chełmska. Już po samej wizualizacji widać, że będzie ona
Tak według projektantów ma wyglądać Galeria Chełmska. Już po samej wizualizacji widać, że będzie ona

Chełm doczeka się pierwszego wielosalowego kina. Spółki Galeria Chełmska i Lumiere podpisały w tej sprawie umowę. Wynika z niej, że dla multipleksu znajdzie się miejsce w planowanym między ulicami Rejowiecką a Lubelską centrum handlowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze kino pod szyldem Ciemna Lumiere zostało otwarte w maju ubiegłego roku w Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach.

Teraz przyszedł czas na Chełm. Wielbiciele kina mają mieć do dyspozycji trzy klimatyzowane sale, mogące pomieścić łącznie 600 osób. W multipleksie będzie również można oglądać seanse w technologii 3D.

W swoim repertuarze Cinema Lumiere oferuje kinowe nowości i hity, jak również filmy z cyklu "Kino konesera”. Szkoły i firmy mogą liczyć na specjalne promocje.

Od podpisania listu intencyjnego chełmscy kinomani, licząc na lepszy repertuar i techniczną jakość, zacierają ręce.

Zupełnie inaczej na współpracę Galerii Chełmskiej ze spółką Lumiere od początku zapatrywał się Tomasz Madej, dzierżawca jedynego obecnie w mieście kina "Zorza”.

– Nie mamy najmniejszych szans konkurować z multipleksem – powiedział Madej, kiedy było już wiadomo, że spółki doszły do wstępnego porozumienia. – Jeszcze latem złożyłem pani prezydent deklarację, że zainstalujemy w "Zorzy” technologię 3D. W zamian oczekiwaliśmy gwarancji utrzymania dzierżawy co najmniej przez pięć lat. Ta propozycja, niestety, pozostała bez echa. W tej sytuacji obawiam się, że kino "Zorza” przejdzie do historii. Szkoda.

Planowana Galeria Chełmska to nowoczesny obiekt handlowo-rozrywkowy. – Po wieloletnich przygotowaniach budowa rozpocznie się już wiosną – mówi Artur Dziewa, prezes spółki Galeria Chełmska. – Jej otwarcie planujemy w roku przyszłym. Powierzchnia najmu to ponad 30 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc.

Przypominamy, że koncepcja architektoniczna centrum pomiędzy ulicami Lubelską a Rejowiecką opiera się na dwóch strefach handlowych. Pierwsza połączy pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe ze spożywczym hipermarketem pod szyldem sieci Tesco Extra.

Drugą, w swojej specjalizacji "dom i ogród” zagospodaruje Castorama. Już wiadomo, że w galerii znajdzie się również salon odzieżowy H&M, czyli jednej z największych na świecie firm tej branży. Ponadto zaawansowane rozmowy prowadzone są również z przedstawicielami innych renomowanych marek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janek / 28 czerwca 2011 o 10:38
i znowu para w gwizek?co tam sie dzieje,ze nic sie nie dzieje?
Avatar
gość / 28 kwietnia 2011 o 10:09
Może w ciągu następnych 10 lat się doczekamy.Oby ludzie prędzej nie wyladowali na Marsie niz w Chełmie będzie normalne kino
Avatar
bronek / 14 kwietnia 2011 o 21:24
Zgoda ale to nie zasługa władz miasta, tylko prywatny pieniądz i to wielki pieniądz to zdziała.
Władza przeżywa stagnację i zachłystuje się własną wątpliwą reklamą na każdym miejscu.
Avatar
gość / 14 kwietnia 2011 o 12:36
I to szybciutko !!!
Avatar
jorgo / 29 marca 2011 o 14:38
stary! nie pisz głupot! Wolisz może ten syf co był w Zorzy??? I tego głupawego gostka co bilety sprzedawał?? Ja wolę topowe filmy,miłą obsługę i czystość wnętrz.
Avatar
gość / 29 stycznia 2011 o 23:37
Oj narzekacze,kino da ze 30 miejsc pracy,reszta galerii ze 300-400.Zle? zakładajny firmy i twórzmy miejsca pracy zamiast stąd spieprzać.Najłatwiej marudzić.
Avatar
Magda_23 / 28 stycznia 2011 o 22:58
[quote name='Gość' timestamp='1296233537' post='430183']
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
[/quote]

Owszem piękne, ale co z tego jak nie ma tu żadnych perspektyw na pracę ani na prawdziwe warunki bytowe. Ludzie wyjeżdżają na studia do Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia czy Poznania i tam przeważnie zostają już bo szybciej można znaleźć pracę i godnie żyć. A w Chełmie co jest? To co powiedzieli poprzednicy. Tylko szkoły, urzędy i sklepy. Smutne, ale prawdziwe. Zamiast kolejnego hiper marketu przydali by się inwestorzy z jakimiś fabrykami.
[quote name='Gość' timestamp='1296233537' post='430183']
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
[/quote]

Owszem piękne, ale co z tego jak nie ma tu żadnych perspektyw na pracę ani na prawdziwe warunki bytowe. Ludzie wyjeżdżają na studia do Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia czy Poznania i tam przeważnie zostają już bo szybciej można znaleźć pracę i godnie żyć. A w Chełmie co jest? To co powiedzieli poprzednicy. Tylko szkoły, urzędy i s... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2011 o 17:52
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2011 o 17:51
[quote name='Gość' timestamp='1296028025' post='429147']
Miasto pustynia, po południu puste ulice, same spożywczaki a w niedzielę czy sobotę same atrakcje:KOŚCIÓŁ, MARKET TESCO, LIDL, BIEDRONKA, CERFUR, od biedy Stokrotka i bazar.I nie przyjeżdżaj tu pociągiem bo jak szukasz dworca zwanego Chełm Miasto to możesz sie zdziwić, bo miasta nie ma a barak co tam stoi pamięta II woje światową.
[/quote]
Avatar
bartek / 28 stycznia 2011 o 11:04
Chełm to jedno wielkie bagno. Rządzą tutaj markety, policja, straż graniczna i zorganizowana grupa pr.......a pani Agaty. Zero perspektyw na udaną przyszłość
Avatar
janek / 28 czerwca 2011 o 10:38
i znowu para w gwizek?co tam sie dzieje,ze nic sie nie dzieje?
Avatar
gość / 28 kwietnia 2011 o 10:09
Może w ciągu następnych 10 lat się doczekamy.Oby ludzie prędzej nie wyladowali na Marsie niz w Chełmie będzie normalne kino
Avatar
bronek / 14 kwietnia 2011 o 21:24
Zgoda ale to nie zasługa władz miasta, tylko prywatny pieniądz i to wielki pieniądz to zdziała.
Władza przeżywa stagnację i zachłystuje się własną wątpliwą reklamą na każdym miejscu.
Avatar
gość / 14 kwietnia 2011 o 12:36
I to szybciutko !!!
Avatar
jorgo / 29 marca 2011 o 14:38
stary! nie pisz głupot! Wolisz może ten syf co był w Zorzy??? I tego głupawego gostka co bilety sprzedawał?? Ja wolę topowe filmy,miłą obsługę i czystość wnętrz.
Avatar
gość / 29 stycznia 2011 o 23:37
Oj narzekacze,kino da ze 30 miejsc pracy,reszta galerii ze 300-400.Zle? zakładajny firmy i twórzmy miejsca pracy zamiast stąd spieprzać.Najłatwiej marudzić.
Avatar
Magda_23 / 28 stycznia 2011 o 22:58
[quote name='Gość' timestamp='1296233537' post='430183']
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
[/quote]

Owszem piękne, ale co z tego jak nie ma tu żadnych perspektyw na pracę ani na prawdziwe warunki bytowe. Ludzie wyjeżdżają na studia do Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia czy Poznania i tam przeważnie zostają już bo szybciej można znaleźć pracę i godnie żyć. A w Chełmie co jest? To co powiedzieli poprzednicy. Tylko szkoły, urzędy i sklepy. Smutne, ale prawdziwe. Zamiast kolejnego hiper marketu przydali by się inwestorzy z jakimiś fabrykami.
[quote name='Gość' timestamp='1296233537' post='430183']
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
[/quote]

Owszem piękne, ale co z tego jak nie ma tu żadnych perspektyw na pracę ani na prawdziwe warunki bytowe. Ludzie wyjeżdżają na studia do Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia czy Poznania i tam przeważnie zostają już bo szybciej można znaleźć pracę i godnie żyć. A w Chełmie co jest? To co powiedzieli poprzednicy. Tylko szkoły, urzędy i s... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2011 o 17:52
Właśnie przez takich narzekaczy jak Wy jest tu jak jest. Ale Chełm to piękne miasto.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2011 o 17:51
[quote name='Gość' timestamp='1296028025' post='429147']
Miasto pustynia, po południu puste ulice, same spożywczaki a w niedzielę czy sobotę same atrakcje:KOŚCIÓŁ, MARKET TESCO, LIDL, BIEDRONKA, CERFUR, od biedy Stokrotka i bazar.I nie przyjeżdżaj tu pociągiem bo jak szukasz dworca zwanego Chełm Miasto to możesz sie zdziwić, bo miasta nie ma a barak co tam stoi pamięta II woje światową.
[/quote]
Avatar
bartek / 28 stycznia 2011 o 11:04
Chełm to jedno wielkie bagno. Rządzą tutaj markety, policja, straż graniczna i zorganizowana grupa pr.......a pani Agaty. Zero perspektyw na udaną przyszłość
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 63 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 409 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!