piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Włodawa ma nową atrakcję turystyczną. Pomogły komunikaty o stanie wód


Matką chrzestną wodowskazu w odmienionej oprawie będzie Anna Popek, prezenterka telewizyjnej „Dwójki”
Matką chrzestną wodowskazu w odmienionej oprawie będzie Anna Popek, prezenterka telewizyjnej „Dwójki”

Za sprawą codziennego radiowego komunikatu „We Włodawie na Bugu…” miasto ma najlepszą promocję, jaką można sobie wyobrazić. I postanowiło to wykorzystać

Radiowa publiczna „Jedynka” każdego dnia nadaje komunikat o stanie wód w polskich rzekach, w tym na Bugu we Włodawie. Aż dziw, że przez lata nie było pomysłu na wyeksponowanie tamtejszego wodowskazu i uczynienie z niego atrakcji turystycznej. W końcu promocyjny walor tego urządzenia postanowił wykorzystać obecny burmistrz Wiesław Muszyński.

– Wiele osób odwiedzających Włodawę pyta o miejsce, w którym mierzony jest poziom wody na Bugu – przyznaje Muszyński. – Tymczasem prowadzi tam zwykła ścieżka, a już na miejscu nie ma żadnej tablicy informacyjnej, altanki, czy chociażby ławeczki. Chcemy to zmienić.

Ostatnio do wodowskazu burmistrz zaprowadził na specjalne życzenie Annę Popek, prezenterkę telewizyjnej „Dwójki”, która w tym roku była gospodynią włodawskiego Festiwalu Trzech Kultur.

Dziennikarka podzieliła stanowisko Muszyńskiego w sprawie zagospodarowania wodowskazu i jego znaczenia dla promocji miasta.

– Pani Anna do tego stopnia zaangażowała się w tę sprawę, że nawiązała do niej podczas festiwalowego koncertu finałowego – mówi burmistrz. – Doceniając to, nieco z przymrużeniem oka, powiedziałem jej wtedy, że skoro tak, to będzie matką chrzestną wodowskazu w odmienionej oprawie. Zgodziła się bez wahania i obiecała, że kiedy przyjdzie pora, opowie o tym miejscu w programie „Pytanie na śniadanie”.

Popek w swoim porannym programie już zdążyła ciepło wspomnieć swój pobyt we Włodawie i udział w Festiwalu Trzech Kultur. – Włodawa jest urocza, że o Bugu we Włodawie nie wspomnę – napisała w mailu do burmistrza, podtrzymując obietnicę przyjazdu na chrzciny wodowskazu.

Od 10 lat odczytów z wodowskazu dokonuje o godzinie siódmej czasu zimowego i ósmej czasu letniego mieszkający po sąsiedzku Janusz Jakubowski.

– Odnotowane stany telefonicznie przekazuję do Stacji Meteorologicznej w Radawcu – mówi pan Janusz. – Dane zapisuję także w dzienniku. Za mojej kadencji najwyższy poziom rzeki sięgnął 501 cm, a najniższy zaledwie 62 cm.

Jakubowski schodzi do wodowskazu bez względu na pogodę. Nie ma mowy, by poprosił kogoś, aby zrobił to za niego. Od wodowskazu mógł odpocząć jedynie w czasie sporadycznych urlopów.

Czytaj więcej o: Włodawa promocja wodowskaz
mini strant
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mini strant
mini strant (25 października 2015 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale z ''palantami i flagami'' nie biegają.Ciekawe czy ks.Jan wędzi kiełbasy i czy WASYLISA niesie jajka?

Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włodawa niczym Krolowy Most z filmu" U PANA BOGA...... " fajne miasteczko.
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2015 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi autorze posłuchaj komunikatu w radio. "na Bugu we Włodawie"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!