poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Włodawa: Młodzi mężczyźni skatowali bezbronne zwierzę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2009, 19:58
Autor: Monika Mojsym

Zwyrodnialcy szli przez wieś i rzucali kamieniami w psy na posesjach. Jeden z mężczyzn wdrapał się na ogrodzenie i wycelował kamieniem w miniaturowego yorka. Nie wiadomo czy suczka przeżyje.

Wszystko wydarzyło się w czwartek wieczorem. - Siedzieliśmy na tarasie razem z dziećmi, niedaleko biegała Fiona - opowiada pani Barbara z Szuminki pod Włodawą, właścicielka psa rasy York. - Nagle ten chłopak zbliżył się do płotu, stanął na nim i rzucił wielkim kamieniem w naszą psinę. Byliśmy w szoku. Pomyślałam tylko: dobrze że żadnego z dzieci nie było obok, bo mogliby zrobić im jeszcze większą krzywdę.

Młodzi mężczyźni w podobny sposób potraktowali jeszcze inne zwierzęta. Jeden z mieszkańców miejscowości widział na drodze konającego, bezpańskiego psa obrzuconego kamieniami.

Właściciele szybko przewieźli suczkę do przychodni weterynaryjnej we Włodawie. - Od początku nie dawałem temu psu żadnych szans - przyznaje Jan Topolski, weterynarz. - Był nieprzytomny, wręcz w stanie krytycznym. Jedyne co mogłem zaproponować rodzinie, to skierować zwierzę do specjalistów w Lublinie.

Kolejni weterynarze również nie mogli pomóc zwierzęciu. - Mąż wrócił z nią dopiero o trzeciej w nocy. Prześwietlenie wykazało, że ma pękniętą czaszkę i uszkodzony kręgosłup. Taki pies to drobinka, waży zaledwie 2,5 kilograma. Kamień, którym została uderzona nasza Fiona spowodował bardzo poważne obrażenia. Weterynarz powiedział, że to będzie cud, jeśli przeżyje - mówi pani Barbara.

Suczka mimo doznanych ran walczy o życie. - Teraz dajemy jej silne leki uśmierzające ból. Dzieci nie odstępują jej na krok. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni. Nie potrafię zrozumieć, jak można postąpić tak okrutnie wobec bezbronnego zwierzęcia.

Policja wczoraj rano poinformowała, że nie miała problemów z ustaleniem sprawców. - Wszyscy pochodzą z okolic Szuminki. Są pełnoletni - mówił Roman Juszczyński z włodawskiej policji. - Wiadomo też, który z mężczyzn zranił yorka. Jego czyn to przestępstwo. Grozi mu za to rok więzienia. Wkrótce zostaną mu postawione zarzuty.

Gdy po południu skontaktowaliśmy się z włodawską komendą jeszcze raz, aby uzyskać inicjały zwyrodnialców Roman Juszczyński miał już do zakomunikowania zupełnie inną wersję. Stwierdził, że… inicjałów nie poda, a policja dysponuje tylko zeznaniami świadków.

- Rok więzienia za takie bestialstwo to zdecydowanie za mało - mówi Zdzisław Małysz, komendant lubelskiego oddziału Straży dla Zwierząt. - Zwyrodnialcy muszą ponieść zasłużoną karę. Na pewno skontaktujemy się z policją i złożymy wniosek do prokuratury. Chcemy też wystąpić jako oskarżyciele posiłkowi w tej sprawie.

Małysz mówi, że podobnego zdarzenia, na szczęście, jeszcze w tym roku nie było. - Ale jeżeli ktoś wie o dręczonych zwierzętach, powinien zareagować. Wystarczy zawiadomić policję - mówi komendant.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ŁOWCA SKÓR
człowiek
~gość~
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (27 kwietnia 2013 o 07:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='człowiek' timestamp='1367010662' post='763365']
Z tej ziemi pochodzi papież.W Polsce jest 99,9% katolików. Polska to oprcz Chin nabardziej zacofany naród świata. Oby tym gnojom ich dzieci na r ekach zdychały w męczarniach, żony, matki. Obyście za niedługo jedyny widok mieli z okien onkologii i zobaczcie co to zadawanie bólu. Gnoje polskie... larwy
[/quote]JUDE ????
Rozwiń
człowiek
człowiek (26 kwietnia 2013 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tej ziemi pochodzi papież.W Polsce jest 99,9% katolików. Polska to oprcz Chin nabardziej zacofany naród świata. Oby tym gnojom ich dzieci na r ekach zdychały w męczarniach, żony, matki. Obyście za niedługo jedyny widok mieli z okien onkologii i zobaczcie co to zadawanie bólu. Gnoje polskie... larwy
Rozwiń
~gość~
~gość~ (5 lipca 2009 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takich policjantów, jak Roman Juszczyński, powinno się wywalać z policji na zbity pysk, bo przez takich ,jak on cierpią inni policjanci... Policja jest od tego ,żeby łapać sprawców, i przyczyniać się do ich ukarania, a nie ich bronić ... Chyba, że jestem w błędzie.... Tych łobuzów, powinna spotkać odpowiednio wysoka kara, której powinni się domagać właściciele poszkodowanego psiaka i Opieka nad Zwierzętami. Jak czytamy w artykule , nie był to jedyny pies , który przez nich ucierpiał. Należy wreszcie powiedzieć- DOŚĆ BESTIALSTWU !!!!!!
Rozwiń
bennet
bennet (5 lipca 2009 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takim tępym bezmózgowcom powinno się łamać łapy w kilku miejscach, aby nie mogli nikogo skrzywdzić. Jakim trzeba być BARBARZYŃCĄ, aby znęcać się nad bezbronnym stworzeniem? Do Pana Małysza z Opieki nad Zwierzętami---Proszę zrobić , co w Pana mocy, aby ZWYRODNIALCY zostali SUROWO UKARANI.Nie można takim BANDYTOM pobłażać. Tak ,jak pisze arietta- egzekwować wysokie kary pieniężne na Schroniska dla Zwierząt i to nie tylko od takich ZWYRODNIALCÓW, ale również od właścicieli porzucanych stworzeń (szczególnie w okresie urlopów, kiedy to najwięcej zwierząt jest traktowanych , jak nie potrzebna RZECZ).Skąd się bierze tylu PUSTAKÓW na tym świecie? Powinien ich spotkać taki sam los , jak krzywdzone przez nich bezbronne istoty....
Rozwiń
Nick
Nick (5 lipca 2009 o 01:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
arietta napisał:
Jeżeli tzw ,,rodzice" zamiast wychowywać swoje pociechy- HODUJĄ je, to właśnie mamy to , co czytamy w artykule. Jak człowiek , który nie był nigdy kochany może mieć serce dla innej żywej istoty??????? Takich barbarzyńców powinno się surowo karać . Nie można mieć dla nich litości, bo dzisiaj znęcają się nad bezbronnym stworzeniem, a następnie nad jakimś słabszym człowiekiem... Znając niektórych sędziów, dostaną pewnie śmieszną karę (albo i nie ) i dalej będą czuli się bezkarni. Uważam , że gdyby sędziowie karali takich zwyrodnialców wysokimi karami pieniężnymi np 10 tys.zł na Schroniska dla Zwierząt - niejeden z tych bandziorów stuknąłby się w pusty czerep, zanim zrobiłby krzywdę niewinnemu zwierzęciu.Znając jednak podejście niektórych sędziów do tego typu spraw- NIC IM NIE ZROBIĄ- bo według wymiaru (nie)Sprawiedliwości)-taki czyn zaliczą do znikomej szkodliwości społecznej.Wiadomym jest ,że KAŻDA ŻYWA istota, reaguje na bodżce tak ,jak my (LUDZIE).......TYLKO TCHÓRZE (przepraszam zwierzęta), wyżywają się na istotach słabszych od siebie i właśnie takich TCHÓRZY powinna spotkać zasłużona kara. Pokażcie sędziowie na co Was stać !!!! Jutro ,taki los może spotkać któreś z Waszych zwierząt......

Jest tak jak pisze Arietta. Nic dodać, nic ująć.
I niestety pewnie będzie tak jak pisze Arietta znając nasz wymiar (NIE)sprawiedliwości
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!