niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Włodawa: Szkoły dostaną nowoczesny sprzęt komputerowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2012, 16:07

Szkoły są już po remoncie, teraz pora na nowoczesny sprzęt. W maju dwie włodawskie podstawówki i gimnazjum dostaną laptopy, rzutniki i tablice interaktywne. W szkoły pojawią się też hotspoty, umożliwiające bezprzewodowe korzystanie z Internetu.

Sprzęt dla trzech włodawskich szkół sfinansowano z unijnemu projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury szkolnej i sportowej”. Ze środków RPO miasto zrobiło już na remont szkół. Kończy też budowę krytej pływalni i rozbudowę hali MOSiR.

– Wniosek o dofinansowanie remontów szkół i ich doposażenie przygotowywaliśmy kilka lat temu – mówi Anna Gaj z Urzędu Miejskiego we Włodawie. – Gdybyśmy kupili sprzęt z chwilą rozpoczęcia remontów, to do tej pory zdążył by się zestarzeć. Warto było poczekać, bo dzięki temu sporo zaoszczędziliśmy. Kilka lat temu tablice interaktywne, które były na rynku kosztowały nawet kilkanaście tysięcy złotych. A teraz nie dość, że są znacznie tańsze, to mają zdecydowanie lepsze parametry techniczne.

Autorzy projektu liczą na to, że dzięki takim tablicom, komputerom, czy multimedialnym rzutnikom nauczyciele z włodawskich szkół będą mieli znacznie lepsze warunki i możliwości prowadzenia zajęć. A uczniowie, którzy często w domach mają znacznie lepszy sprzęt, niż w szkołach, poczują się w tak wyposażonych pracowniach jak ryby w wodzie.

– W szkole mamy już dwie tablice interaktywne, a mamy otrzymać jeszcze cztery – mówi Mariusz Telepko, dyrektor Gimnazjum nr 1. – Nauczyciele są już z tym urządzeniem dobrze obeznani. Dodatkowe tablice pozwolą zwiększyć liczbę godzin lekcyjnych z tym sprzętem. Z kolei nowe komputery pomogą nam do końca wdrożyć dziennik elektroniczny.

Miasto już ogłosiło przetarg na dostawę sprzętu elektronicznego. Firma, która się tym zajmie, zostanie wyłoniona na przełomie marca i kwietnia. Sprzęt ma trafić do szkół do 21 maja.
Kryta pływalnia i rozbudowana hala sportowa mają być gotowe w czerwcu.

Co dostaną szkoły

Dwie włodawskie podstawówki i gimnazjum mają otrzymać: 12 laptopów, 44 zestawy komputerowe z monitorami, 12 tablic interaktywnych, 9 rzutników multimedialnych i 12 ekranów projekcyjnych, a także po trzy aparaty fotograficzne oraz urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, skanerem i kserokopiarką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lubelak
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lubelak
Lubelak (21 marca 2012 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę bardzo:
http://kopalniawiedzy.pl/Waldorf-School-komputer-edukacja-Krzemowa-Dolina,14171
tam bogaci ludzie sporo płacą, żeby uczyć dzieciaki bez tego złomu wokoło.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!