piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Wojewoda lubelski odpowiada na zarzuty krasnostawskiego starosty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2005, 19:37

Nawiązując do artykułu pt. „Przeciąganie gminy” (Chełmski Dziennik Wschodni z 28 bm.) i zawartego w nim stwierdzenia przypisywanego Staroście Krasnostawskiemu, iż przyłączenie Gminy Rejowiec do powiatu chełmskiego odbywa się za sprawą „...długich rąk eseldowskiego wojewody lubelskiego, dla którego solą w oku było to, że w powiecie rządzonym przez PSL sprawy miały się dobrze” – pragnę oświadczyć,
co następuje.

1. Moje ręce są normalnych rozmiarów. Dbam też o to, by zawsze były czyste.

2. Z inicjatywą zmian terytorialnych nie miałem nic wspólnego – do momentu, w którym wpłynął do mnie odpowiedni wniosek Gminy Rejowiec, fachowo przygotowany i umotywowany. Wówczas rozpatrzyłem go i zaopiniowałem – zgodnie z moimi ustawowymi kompetencjami.

3. „Sprawy krasnostawskie, które miały się dobrze”, nigdy nie były mi solą w oku. Przeciwnie – wiele razy miałem sposobność je chwalić, m.in. na łamach lokalnej prasy, a także na różnych spotkaniach, w tym także z udziałem Pana Starosty (na marginesie: o ile wiem – powiat chełmski jest także „rządzony przez PSL”).

4. Rozumiem, że niektórym udziela się już gorączka przedwyborcza. Jednakże przypisywanie sobie przez obecną ekipę wszystkich krasnostawskich spraw „które mają się dobrze” – uważam za bezzasadną megalomanię.

5. Potrafię też zrozumieć wszelkie – nawet nieco nieporadne i mało merytoryczne – próby usprawiedliwienia swojej, bądź co bądź, porażki. Jednakże, co stwierdzam ze smutkiem i co miałem już okazję oświadczyć Panu Staroście osobiście, postępowanie Zarządu Powiatu w toku procedury zmiany granic powiatów oceniłem jako bardzo pasywne i mało profesjonalne. Ktoś po prostu Panu Staroście wielce niekompetentnie doradził.

Wojewoda Lubelski
Andrzej Kurowski

Tytuł i nadtytuł pochodzą od redakcji


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!