Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 września 2012 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Wola Wereszczyńska: 8-letni chłopiec zaginął w lesie

Autor: Zdjęcie autora red
0 22 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Policjanci szukają 8-latka z gminy Urszulin, który zaginął w lesie w Woli Wereszczyńskiej. Chłopiec poszedł na grzyby z tatą. Oddalił się od opiekuna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chłopca szukają policjanci, a także przewodnik z psem, strażacy , Straż Graniczna oraz mieszkańcy.

Policja wykorzystuje w poszukiwaniach śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną.

- Chłopiec ubrany był w spodnie, bluzę, czapkę oraz gumowce. W przypadku napotkania dziecka prosimy o natychmiastowy kontakt z policją - apeluje kom. Renata Laszczka - Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
policjant / 25 września 2012 o 07:24
Uznano ze wasze psy są g..no warte !
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 22:03
Mateo bzdury to ty piszesz !!! straż posiada psy o specjalizacji gruzowiskowej i terenowej.
Do tej pory odbywały sie egzaminy dla psów specjalizacji terenowej 5 razy w roku organizowane sa przez KG PSP.
I właśnie tak jak ty mysli wieksza grupa ludzi ??? która nie ma pojęcia o istnieniu takich specjalistycznych grup.
Dodam tylko jeszcze ze nie są to psy tropiace. Nasze psy poszukiwawcze głównie pracuja górnym wiatrem.

w czerwcu 2012r. Komendant Główny Policji wydał nowe rozporzadzenie w sprawie osób zaginionych itd. warto to przeczytac a w szczególności Panowie Policjanci którzy maja do czynienia z poszukiwaniami.

Pozdrawiam
ratownik
Mateo bzdury to ty piszesz !!! straż posiada psy o specjalizacji gruzowiskowej i terenowej.
Do tej pory odbywały sie egzaminy dla psów specjalizacji terenowej 5 razy w roku organizowane sa przez KG PSP.
I właśnie tak jak ty mysli wieksza grupa ludzi ??? która nie ma pojęcia o istnieniu takich specjalistycznych grup.
Dodam tylko jeszcze ze nie są to psy tropiace. Nasze psy poszukiwawcze głównie pracuja górnym wiatrem.

w czerwcu 2012r. Komendant Główny Policji wydał nowe rozporzadzenie w sprawie osób ... rozwiń
Avatar
strażak / 24 września 2012 o 09:08
Chłopak jest tylko trochę wyziębiony ale dla pewności został zabrany do szpitala na obserwację
Avatar
wilkq / 24 września 2012 o 08:45
Dokładnie chłopiec został znaleziony, ale jeszcze nie wiadomo w jakim jest stanie.
Avatar
Z ostatniej chwili / 24 września 2012 o 08:40
Chłopiec został odnaleziony przez Leśniczego. Akcja poszukiwawcza zostałą zakończona.
Avatar
cypis / 24 września 2012 o 08:38
tvn24 podało że chłopak został odnaleziony.
Avatar
Mateo / 24 września 2012 o 08:23
Bzdury opowiadasz!!! Są psy ale do poszukiwań w zagruzowanych terenach. Do lasów strażackie psy sie nie nadają!
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 08:01
Zapomniałem jeszcze dodać że na wędrówki po lesie zabierajcie GWIZDEK po jego użyciu bedzie mozna wzywać pomocy. A chyba każdy umie gwizdać natomiast robimy to tylko w sytuacjach NADZWYCZAJNYCH.
Gdy bedziemy krzyczeć po kilku godzinach zaboli nas gardło a nasz krzyk będzie coraz słabszy a co za tym idzie mniej słyszalny itd.
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 07:49
Mimo dużego zaangażowania wszystkich biorących udział w poszukiwaniach jak zawsze został przeoczony jeden ważny aspekt. Nie wykorzystano psów poszukiwawczych ze Straży Pożarnej.

W polsce znajduje się kilkanaście grup z przeszkolonymi ratownikami oraz psami wyspecjalizowanymi do poszukiwań żywych ludzi zaginionych np: w lesie. Oczywiście za pomoc Strażaków nie trzeba płacić.

Jak to w życiu bywa wszyscy chcą i myślą że własnymi siłami bedą mogli rozwiązać problem, ale niestety nie zawsze się to udaje na czas, a przypomnę noc była zimna, a szansa na wcześniejsze odnalezienie chłopca niewykorzystana.

W nocy przeszukiwali ludzie na ścieżkach i drogach itd. natomiast ciemność nie przeszkadza w pracy psom a tylko przewodnik musi posiadać latarkę i GPS-a, oraz sprzet Łączności.
Z takimi sytuacjami spotykamy się rzadko ale jednak sie zdarzają. Trzeba pamietać że ludzie jak i psy muszą odpoczywać i im więcej sił na miejscu akcji tym lepiej można je rozłożyć i wykorzystać.
A przyjazd grup poszukiwawczych ze Straży oddalonych o 200 czy 300km nie trwa 5 minut. I podkreślę tak jak w przypadku innych zdarzeń np:pożaru przyjazd wyspecjalizowanych ratowników jest bezpłatny.
Tak jak napisał mój poprzedni w nocy ludzie nieprzygotowani do przeszukiwań, z marnym wyposażeniem (albo ich brakiem) mogą sami się pogubić lub ulec wypadkowi.
Dlatego jeszcze raz podkreślam WEZWAĆ PROFESJONALISTÓW, ludzi którzy się tym zajmują i posiadaja odpowiedni sprzęt. Straż Pożarna pracuje 24godz na dobę, świątek, piątek i w niedzielę.
Mimo dużego zaangażowania wszystkich biorących udział w poszukiwaniach jak zawsze został przeoczony jeden ważny aspekt. Nie wykorzystano psów poszukiwawczych ze Straży Pożarnej.

W polsce znajduje się kilkanaście grup z przeszkolonymi ratownikami oraz psami wyspecjalizowanymi do poszukiwań żywych ludzi zaginionych np: w lesie. Oczywiście za pomoc Strażaków nie trzeba płacić.

Jak to w życiu bywa wszyscy chcą i myślą że własnymi siłami bedą mogli rozwiązać problem, ale niestety nie zawsze się to udaje na czas, a przypo... rozwiń
Avatar
trzymam kciuki / 24 września 2012 o 07:32
Poszukiwania trwały całą noc tylo, że szukały służby mundurowe. Ludzi wycofali poniewali ponieważ sami zaczeli się gubić. Bądźmy dobrej nadzieji!
Avatar
policjant / 25 września 2012 o 07:24
Uznano ze wasze psy są g..no warte !
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 22:03
Mateo bzdury to ty piszesz !!! straż posiada psy o specjalizacji gruzowiskowej i terenowej.
Do tej pory odbywały sie egzaminy dla psów specjalizacji terenowej 5 razy w roku organizowane sa przez KG PSP.
I właśnie tak jak ty mysli wieksza grupa ludzi ??? która nie ma pojęcia o istnieniu takich specjalistycznych grup.
Dodam tylko jeszcze ze nie są to psy tropiace. Nasze psy poszukiwawcze głównie pracuja górnym wiatrem.

w czerwcu 2012r. Komendant Główny Policji wydał nowe rozporzadzenie w sprawie osób zaginionych itd. warto to przeczytac a w szczególności Panowie Policjanci którzy maja do czynienia z poszukiwaniami.

Pozdrawiam
ratownik
Mateo bzdury to ty piszesz !!! straż posiada psy o specjalizacji gruzowiskowej i terenowej.
Do tej pory odbywały sie egzaminy dla psów specjalizacji terenowej 5 razy w roku organizowane sa przez KG PSP.
I właśnie tak jak ty mysli wieksza grupa ludzi ??? która nie ma pojęcia o istnieniu takich specjalistycznych grup.
Dodam tylko jeszcze ze nie są to psy tropiace. Nasze psy poszukiwawcze głównie pracuja górnym wiatrem.

w czerwcu 2012r. Komendant Główny Policji wydał nowe rozporzadzenie w sprawie osób ... rozwiń
Avatar
strażak / 24 września 2012 o 09:08
Chłopak jest tylko trochę wyziębiony ale dla pewności został zabrany do szpitala na obserwację
Avatar
wilkq / 24 września 2012 o 08:45
Dokładnie chłopiec został znaleziony, ale jeszcze nie wiadomo w jakim jest stanie.
Avatar
Z ostatniej chwili / 24 września 2012 o 08:40
Chłopiec został odnaleziony przez Leśniczego. Akcja poszukiwawcza zostałą zakończona.
Avatar
cypis / 24 września 2012 o 08:38
tvn24 podało że chłopak został odnaleziony.
Avatar
Mateo / 24 września 2012 o 08:23
Bzdury opowiadasz!!! Są psy ale do poszukiwań w zagruzowanych terenach. Do lasów strażackie psy sie nie nadają!
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 08:01
Zapomniałem jeszcze dodać że na wędrówki po lesie zabierajcie GWIZDEK po jego użyciu bedzie mozna wzywać pomocy. A chyba każdy umie gwizdać natomiast robimy to tylko w sytuacjach NADZWYCZAJNYCH.
Gdy bedziemy krzyczeć po kilku godzinach zaboli nas gardło a nasz krzyk będzie coraz słabszy a co za tym idzie mniej słyszalny itd.
Avatar
ratownik / 24 września 2012 o 07:49
Mimo dużego zaangażowania wszystkich biorących udział w poszukiwaniach jak zawsze został przeoczony jeden ważny aspekt. Nie wykorzystano psów poszukiwawczych ze Straży Pożarnej.

W polsce znajduje się kilkanaście grup z przeszkolonymi ratownikami oraz psami wyspecjalizowanymi do poszukiwań żywych ludzi zaginionych np: w lesie. Oczywiście za pomoc Strażaków nie trzeba płacić.

Jak to w życiu bywa wszyscy chcą i myślą że własnymi siłami bedą mogli rozwiązać problem, ale niestety nie zawsze się to udaje na czas, a przypomnę noc była zimna, a szansa na wcześniejsze odnalezienie chłopca niewykorzystana.

W nocy przeszukiwali ludzie na ścieżkach i drogach itd. natomiast ciemność nie przeszkadza w pracy psom a tylko przewodnik musi posiadać latarkę i GPS-a, oraz sprzet Łączności.
Z takimi sytuacjami spotykamy się rzadko ale jednak sie zdarzają. Trzeba pamietać że ludzie jak i psy muszą odpoczywać i im więcej sił na miejscu akcji tym lepiej można je rozłożyć i wykorzystać.
A przyjazd grup poszukiwawczych ze Straży oddalonych o 200 czy 300km nie trwa 5 minut. I podkreślę tak jak w przypadku innych zdarzeń np:pożaru przyjazd wyspecjalizowanych ratowników jest bezpłatny.
Tak jak napisał mój poprzedni w nocy ludzie nieprzygotowani do przeszukiwań, z marnym wyposażeniem (albo ich brakiem) mogą sami się pogubić lub ulec wypadkowi.
Dlatego jeszcze raz podkreślam WEZWAĆ PROFESJONALISTÓW, ludzi którzy się tym zajmują i posiadaja odpowiedni sprzęt. Straż Pożarna pracuje 24godz na dobę, świątek, piątek i w niedzielę.
Mimo dużego zaangażowania wszystkich biorących udział w poszukiwaniach jak zawsze został przeoczony jeden ważny aspekt. Nie wykorzystano psów poszukiwawczych ze Straży Pożarnej.

W polsce znajduje się kilkanaście grup z przeszkolonymi ratownikami oraz psami wyspecjalizowanymi do poszukiwań żywych ludzi zaginionych np: w lesie. Oczywiście za pomoc Strażaków nie trzeba płacić.

Jak to w życiu bywa wszyscy chcą i myślą że własnymi siłami bedą mogli rozwiązać problem, ale niestety nie zawsze się to udaje na czas, a przypo... rozwiń
Avatar
trzymam kciuki / 24 września 2012 o 07:32
Poszukiwania trwały całą noc tylo, że szukały służby mundurowe. Ludzi wycofali poniewali ponieważ sami zaczeli się gubić. Bądźmy dobrej nadzieji!