sobota, 20 stycznia 2018 r.

Chełm

Wołanie o solidarność

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2005, 21:40
Autor: (bar)

Niewidomi i niedowidzący nie są w stanie samodzielnie zaopatrywać się w podstawowy sprzęt rehabilitacyjny. Niezbędne dla nich narzędzie – biała laska – kosztuje 200 zł.

Chełmskie Koło Polskiego Związku Niewidomych liczy ponad 200 członków. Utrzymuje się z połowy składek członkowskich. Reszta przekazywana jest na konto Zarządu Okręgu, a jeden procent do Zarządu Głównego PZN. Problem w tym, że większość członków koła to ludzie ubodzy, dla których roczna składka w wysokości 36 zł stanowi poważny wydatek. Nie wszystkich na to stać. W efekcie działaczom związku wciąż brakuje pieniędzy, przede wszystkim na sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych. Tymczasem najtańsza biała laska kosztuje 200 zł, zegarek brailowski 38 zł, aparaty mówiące do mierzenia cukru w przypadku cukrzyków 200 zł, a tester kolorów 3 tys. zł.
– Dysponując jedynie pieniędzmi ze składek mamy bardzo ograniczone możliwości – mówi Beata Chraścina, prezes koła. – Dlatego też zależy nam na wsparciu w każdej postaci. Niektórych naszych podopiecznych nie stać nawet na ciepłe buty.
Polski Związek Niewidomych jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego też ewentualni darczyńcy rozliczając się z fiskusem mogą przekazać na jego rzecz jeden procent należnego podatku, który może być odliczony w formularzu rocznym PIT. Pieniądze można przelać na konto Polski Związek
Niewidomych Okręg Lubelski-koło w Chełmie 20-071 Lublin, ul. Wieniawskiego 13 – 481060007600
00320000184820.

Jak zostać darczyńcą

Aby wesprzeć działalność organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie 1 proc. podatku dochodowego należy
w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT 36 lub PIT 37) odjąć
od kwoty wyliczonego podatku 1 proc. i wpisać uzyskaną kwotę w pozycji 181 w PIT-36 lub w pozycji 111 w PIT-37,
po czym o kwotę tę pomniejszyć należny podatek. Odliczoną kwotę należy wpłacić na konto wybranej organizacji przed dniem złożenia rocznego zeznania podatkowego. Wpłata musi być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy. Na odpowiednim blankiecie należy wpisać kwotę wpłaty oraz imię, nazwisko i adres wpłacającego. Potwierdzenie wpłaty powinno się przechowywać przez pięć lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!