czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Wymienią okna, ale za ćwierć wieku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2005, 19:58

Nasz Czytelnik zwrócił się do spółdzielni z prośbą o wymianę okien. Te, które teraz ma w mieszkaniu, mimo że wstawione kilka lat wcześniej, są w opłakanym stanie. Spółdzielnia twierdzi, że zgodnie z regulaminem okna może wymieniać nie częściej niż co 25 lat. - Co mam robić do tego czasu - denerwuje się lokator.

Pan Czesław kupił mieszkanie w bloku Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Gdy się wprowadzał wszystko było w porządku, ale już kilka miesięcy później zauważył, że ramy okien zaczęły gnić.
- Zdziwiłem się, bo poprzedni lokator zapewniał mnie, że okna były wymieniane osiem lat wcześniej - mówi nasz Czytelnik. - Zgłosiłem to do spółdzielni. Tam powiedziano mi, że skoro niedawno wstawiano nowe okna, to na ich wymianę trzeba poczekać. W moim przypadku jakieś 17 lat. Nie mogłem w to uwierzyć. Ściągnąłem do siebie komisję, żeby zobaczyli na własne oczy jak to wygląda. Panowie stwierdzili, że okna rzeczywiście są w złym stanie i trzeba je niezwłocznie wymienić. Niestety, na tym się skończyło.
Gnijące ramy okienne nie stanowią problemu tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. Zdaniem pana Czesława, przez to, że są nieszczelne w mieszkaniu pojawił się grzyb. Do tego dochodzą zwiększone koszty ogrzewania. Ostatnio trzeba było dopłacić spółdzielni 500 zł. Jeśli okna nie zostaną wymienione prawdopodobnie koszty te będą rosły. - To po co ja płacę co miesiąc składki na fundusz remontowy. Skoro kiedy mam problem, spółdzielnia umywa ręce - pyta zdenerwowany Czytelnik.
Władze ChSM są nieugięte. Tłumaczą, że pieniądze z funduszu remontowego są przeznaczane nie tylko na wymianę okien, ale także na wiele innych kosztownych prac, m.in. ocieplanie budynków. Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany, ta regulowana jest przepisami spółdzielni. Lokatorzy zapoznali się z regulaminem i zaakceptowali jego treść - mówi Ewa Jaszczuk, wiceprezes ChSM. - Według niego wymiana jest przeprowadzana co 25 lat.
A jeśli komisja z tej samej spółdzielni stwierdza, że nowe okna trzeba wstawić jak najszybciej? - Rzeczywiście tak stwierdziliśmy - potwierdza Jaszczuk. - Ale stwierdziliśmy także, że w mieszkaniu tego lokatora panuje o wiele za duża wilgotność. Pomieszczenia są zbyt rzadko wietrzone. To także może wpływać na to, że stolarka jest w takim stanie. Trzeba ją wymienić i najlepiej to zrobić jak najszybciej, ale w tej sytuacji koszty wymiany musi ponieść sam lokator. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!