piątek, 24 listopada 2017 r.

Chełm

Wziął jak swoje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2002, 21:52

Krystyna Szeremeta

Pięć tomów akt zniknęło z Sądu Rejonowego w Chełmie. W miniony poniedziałek niezauważenie wyniósł je 67-letni Kazimierz Z. mieszkaniec gminy Białopole. Był on stroną w trwającej od 14 lat sprawie o zniesienie współwłasności.
- Sprawa rozpatrywana była w trybie nieprocesowym - mówi Hanna Poliszuk, prezes Sądu Rejonowego w Chełmie. - W środę 7 marca postępowanie zostało umorzone na wniosek samego wnioskodawcy. 15 marca wyrok miał się uprawomocnić.
Tymczasem w poniedziałek tuż po godz. 8 rano do sądu przyszedł jeden z uczestników postępowania. Poprosił o przejrzenie akt. Zgodnie z prawem udostępniono mu je. W pokoju obecne były kierowniczka sekretariatu i jedna z pracownic. - Pani kierownik na dwie minuty opuściła pokój - relacjonuje H. Poliszuk. - W tym właśnie czasie mężczyzna wyszedł z sądu zabierając ze sobą akta. O zdarzeniu natychmiast powiadomiliśmy policję.
Mężczyzna znaleziony przez policję od razu przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył się napięciem nerwowym. Zniszczył też wszystkie wyniesione z sądu dokumenty. - Grozi mu kara od grzywny do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi komisarz Ernest Łukaszewski z KMP w Chełmie.
Prezes SR chce wprowadzić obostrzenia. Wszyscy petenci w sekretariatach poszczególnych wydziałów będą przyjmowani pojedynczo. Każdy z nich prośbę o wgląd do akt będzie musiał przedstawić na piśmie. W takiej samej formie będą wydawane zezwolenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!