poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2009, 15:01
Autor: sad

Dzisiaj punktualnie o godz. 12 urząd miasta udostępnił na swojej stronie internetowej listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli.

Każdy z rodziców może sprawdzić wyniki, logując się do systemu elektronicznego naboru. Niezależnie od tego listy dostępne są także w samych przedszkolach.

Elektroniczna rekrutacja była prowadzona w naszym mieście po raz pierwszy. - Już na tym etapie naboru widać, że ten sposób zdaje egzamin - mówi Augustyn Okoński, dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta Chełm.

- Mamy jasny obraz sytuacji. Wiemy, ile jest złożonych w systemie podań, ile jest miejsc w poszczególnych placówkach, ile dzieci zostało do nich zakwalifikowanych, a ile pozostało bez przydziału. To nam daje możliwość analizy i działań, dzięki którym każde z dzieci znajdzie w przedszkolu miejsce.

Z tym nie powinno być problemu, ponieważ w chełmskich przedszkolach, na maluchy czeka 1540 miejsc. Podań złożono mniej, bo 1483. być może nie każde dziecko dostanie się do wybranej przez rodziców placówki, ale każde może liczyć na miejsce. Jest tylko jeden warunek.

- Od 8 do 15 maja rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do konkretnego przedszkola powinni osobiście potwierdzić woli przyjęcia - przypomina Okoński. - Jeśli tego nie zrobią we wskazanym terminie, dziecko zostanie z listy usunięte.

Takie rozwiązanie ma zapobiec blokowaniu miejsc w kilku placówkach jednocześnie i usprawnić dalszy etap naboru. Bo od 18 maja rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca dla dzieci, które nie zostały zakwalifikowane do żadnego z przedszkoli. Będą one mogły liczyć na zapisanie do tych placówek, w których wolne miejsca jeszcze pozostały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!