czwartek, 30 marca 2017 r.

Chełm

Zamiast chodzić do urzędu, wejdź na stronę

Dodano: 20 stycznia 2010, 17:28
Autor: (sad)

Czekasz na dowód rejestracyjny albo prawo jazdy, a załatwiałeś formalności w chełmskim starostwie? Nie musisz fatygować się osobiście do urzędu ani telefonować, aby dowiedzieć się, kiedy można odebrać dokument. Teraz wystarczy skorzystać... z Internetu.

– Wystarczy wejść na stronę www.powiat.chelm.pl i kliknąć na odpowiednie okienko w zakładce "Stan sprawy” umieszczonej na stronie głównej – mówi Jacek Otręba, dyrektor Wydziału Komunikacji i Spraw Obywatelskich w chełmskim starostwie.

Za pośrednictwem zakładki "Stan sprawy” interesant łączy się z serwisem Status Spraw Interesanta, uruchomionym przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Dalej, w zależności na jaki dokument oczekuje, wybiera "Status Spraw Interesanta – Prawo Jazdy” bądź "Status Spraw Interesanta – Dowód Rejestracyjny”.

W pierwszym przypadku należy wpisać do formularza numer PESEL oraz imię i nazwisko. Po kliknięciu na przycisk "Sprawdź” pojawi się aktualny status dokumentu.Jeśli czekamy na dowód rejestracyjny, do formularza wpisujemy numer rejestracyjny pojazdu oraz pięć ostatnich znaków numeru nadwozia.

Jak mówią urzędnicy, obsługa serwisu jest prosta i może sobie z nią poradzić nawet niewprawny internauta. Co jeszcze może zachęcić do korzystania z tej metody? – Choćby to, że dzięki serwisowi oszczędzamy czas i pieniądze – przekonuje Otręba.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24