sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Zamiast drogi czarna dziura

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2007, 12:27

Urwane zawieszenia, zepsute maszyny rolnicze, to dla mieszkańców Raciborowic Kolonii i okolicznych wsi codzienność.

Wszystko przez drogę, którą przemierzają kilka razy dziennie. Choć od dawna jest w fatalnym stanie, drogowcy jakby o niej zapomnieli.

- Na tej drodze remontu nie było od lat - mówi pan Andrzej z Kol. Raciborowice. - A po każdej zimie dziur przybywa. Co roku muszę zmieniać zawieszenie, a w tym już zepsułem opryskiwacz. Zgłaszałem to radnym, gmina zgłaszała zarządowi dróg, ale nic to nie pomogło.
Zdaniem pana Andrzeja, problem w tym, że do drogi nikt się nie przyznaje. Teoretycznie podlega pod Zarząd Dróg Powiatowych w Chełmie. - Ale drogowcy z Chełma dojeżdżają tylko do Białopola - zżyma się pan Andrzej. - Ci z Hrubieszowa tylko do Kułakowic. A o tych, którzy, jak my, mieszkają pomiędzy nikt nie myśli. Problem jest cały rok. W lecie dziury, po których nie da się przejechać, a w zimie śnieg, którego nikt nie sprząta.
Stan drogi na tym odcinku doskwiera wielu mieszkańcom. Jedna z Czytelniczek w liście do redakcji zasugerowała, że w związku z przygotowaniami do Euro 2012 robi się fantastyczne plany, tymczasem stan dróg woła o pomstę do nieba. - Takie drogi, jak ta w Raciborowicach Kolonii, to wstyd - pisze Czytelniczka.
Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Chełmie, przyznaje, że drogę, o której mówią nasi Czytelnicy, widział. - Byłem w ubiegłym tygodniu w gminie Białopole i oglądałem również tę drogę - mówi. - Rzeczywiście jej stan nie jest najlepszy, ale mamy i gorsze. Niestety, mamy ciągle za mało pieniędzy na remonty, w stosunku do potrzeb. A w pierwszej kolejności remontujemy drogi, gdzie jest największe natężenie ruchu.
Czy wobec tego mieszkańcy mniej uczęszczanych odcinków są skazani na codzienne pokonywanie dziurawego asfaltu? Gminni urzędnicy mają nadzieję, że niekoniecznie. - Dyrektor ZDP podczas wizyty na ostatniej sesji ustnie zadeklarował, że postara się jakoś ten problem rozwiązać - mówi Stanisław Janiuk, zastępca wójta gminy Białopole. - Droga na Kułakowice rzeczywiście jest w fatalnym stanie, ale nie tylko ona. W tym roku zarząd dróg wyremontował tylko jedną drogę w naszej gminie. A mamy przynajmniej cztery odcinki, na których remontów nie było już od ponad dwóch lat!
Wojciechowski, choć w rozmowie z nami nie zdecydował się na złożenie żadnych deklaracji, wspomniał, że jest nadzieja na dodatkowe pieniądze na remonty dróg. Jednak decyzję o ich przyznaniu musi podjąć powiat. Jaka to będzie decyzja, powinno się okazać jeszcze w tym tygodniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!