środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Zamiast dwóch skrzyżowań będzie jedno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2009, 18:25

Skrzyżowania ul. Lubelskiej z ulicami Trubakowską i Szpitalną do poprawki. Zamiast dwóch skrzyżowań będzie jedno. Tak samo z sygnalizacją świetlną. Ma być prościej i bezpieczniej.

Takie rozwiązanie zaproponowała Miejska Komisja Urbanistyczna. Okazją do snucia takich planów była zmiana przeznaczenia terenu przy ul. Lubelskiej, zajmowanego przez basen i stadion dawnej Gwardii.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni prawdopodobnie przypieczętują tę zmianę w formie uchwały. Pozwoli to poprowadzić przez ten teren początkowy odcinek ul. Trubakowskiej, bezpośrednio w stronę wylotu ul. Szpitalnej.

- Chodzi o poprawę przepustowości tego skrzyżowania i bezpieczeństwa ruchu - mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Dotychczasowe rozwiązania irytowały kierowców. Szczególnie w czasie, kiedy remontowany był wiadukt.

Obecne podwójne skrzyżowanie zostało urządzone w 2005 r., kiedy prezydentem miasta był Krzysztof Grabczuk. Dziełem jego ekipy była także gruntowna przebudowa ul. Szpitalnej. Po co poprawiać ulice, na które niespełna trzy lata temu poszły grube pieniądze? Zastanawia się nad tym m.in. radny Zbigniew Bajko, który blisko współpracował z Grabczukiem.

- Często jeżdżę tamtędy i nie zauważyłem większych problemów komunikacyjnych - mówi Bajko. - Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej, zamiast na skrzyżowanie, przeznaczyć pieniądze na przykład na wybudowanie uliczki, na którą mieszkańcy od dawna czekają.

Tomasik jest innego zdania. - Nie ma mowy o żadnym marnotrawstwie - mówi. - Część tego, co wówczas zostało zrobione oczywiście wykorzystamy. Pozostałą część udoskonalimy.

Przykładem niedoskonałości obecnego rozwiązania jest, zdaniem dyrektora, choćby wylot ul. Szpitalnej w ul. Lubelską. Przed czerwonymi światłami samochody, z których jeden miał skręcić w lewo, a drugi w prawo z braku miejsca nie mogą ustawić się równolegle. Po przebudowie również tu ma być dodatkowy pas ruchu.

Przebudowa skrzyżowań to tylko jedno z zadań uwzględnionych w projekcie modernizacji kilkukilometrowego odcinka ul. Lubelskiej: od ul. Szpitalnej do ul. Hrubieszowskiej. Dokumentacja ma być gotowa już jesienią. Dzięki temu budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
emeryt
emeryt
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

emeryt
emeryt (29 maja 2009 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jedziesz sobie Lubelska i z daleka widzisz pięknie migające światła przy jednostce i od razu czujesz ze JESTEŚ Z CHEŁMA i ni musisz juz wieszać plakietki na szybie, ach co za metropolia.
Rozwiń
emeryt
emeryt (27 maja 2009 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dlatego zbudowali kolejne światła koło jednostki na LUBELSKEIJ oczywiście w ramach oszczędności bo po tamtej stroni to jest tylko resztka po jednostce wojskowej i pastwisko, a światła dla paru żołnierzy których zresztą już nie ma są BEZSENSOWNE. A chodnika do krzyżówek jak nie było tak nie ma, o przepraszam jest 30 letni. Pozdrawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!