Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 sierpnia 2008 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Zamknęli Bibliotekę Publiczną

0 4 A A

Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Od wtorku główna wypożyczalnia Chełmskiej Biblioteki Publicznej jest nieczynna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Postanowienie o wstrzymaniu prawa użytkowania pomieszczenia wypożyczalni książek już 27 czerwca wydał Krzysztof Chyła, powiatowy inspektor budowlany w Chełmie.

Adresatem tej decyzji była dyrektor ChBP. Pracownicy inspektoratu dopatrzyli się, że pomieszczenie pierwotnie było przeznaczone na magazyn książek. Stwierdzili także, że zmiana jego przeznaczenia nie została zgłoszona odpowiedniemu organowi.

Nie godząc się z tym postanowieniem Anna Radosławska, dyrektor biblioteki, złożyła na nie zażalenie do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

- Do ostatniej chwili miałam nadzieję, że jego decyzja będzie dla nas pozytywna - mówi Radosławska. - W końcu nie chodzi tu o czyjś prywatny interes, ale o dobro naszych czytelników.

Ci czytelnicy od wczoraj odprawiani są z kwitkiem. Mogą jedynie oddawać książki. O wypożyczeniach nie ma mowy.

- Jestem tą sytuacją zaskoczona - mówi Krystyna Musiał, która od lat korzysta z wypożyczalni ChBP. - Nie rozumiem, jak można było do tego dopuścić. Minęło tyle lat i kolejne ekipy samorządowe nie potrafiły uporać się z dokończeniem budowy pawilonu biblioteki, w którym miała się mieścić wypożyczalnia.

Równie zaskoczona była także Paulina Kotecka. - Szczególnie w wakacje dużo czytam - mówi. - Pozostaje mi teraz korzystać ze znacznie uboższych zbiorów Biblioteki Pedagogicznej.

Poza Biblioteką Publiczną czytelnikom pozostają jeszcze filie ChBP. A jakie będą dalsze losy głównej wypożyczalni? - Po prostu nie wiem, co będzie dalej - mówi Radosławska.

- Będę o tym rozmawiała z przedstawicielami miasta. Także o tym, że cały nasz budynek przy ul. Partyzantów nie ma pozwolenia na użytkowanie. Przed 11 laty ktoś coś zaniedbał, a nam teraz przychodzi za to płacić.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bibljotekasz jusz bez baby / 14 sierpnia 2008 o 00:01
Par napisał:
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie kupy, tak wówczas na niezabrukowanych ulicach zalegały kupy zwierząt gospodarczych, a prosiaki ganiały po Górce.



To byli czasy - jak po Gurce ganiali siem prosiaki i skakaly sobie przez murek bo na deser kochaly jesc jablka z ogrodu ksiendza Mrozka
A otkond wybudowano cmentownie i kolos robincy obuwie do miasta zjechala szlachta (prekursorzy disco polo) i do dzis kultywuje te wiejskie tradycyje.
Ksionrzka jest niepotrzebna, wszystko jest w telewizji bo w fawelach nie kupuje siem ksionrzek!



To byli czasy - jak po Gurce ganiali siem prosiaki i skakaly sobie przez murek bo na deser kochaly jesc jablka z ogrodu ksiendza Mrozka
A otkond wybudowano cmentownie i kolos robincy obuwie do miasta zjechala szlachta (prekursorzy disco polo) i do dzis kultywuje te wiejskie tradycyje.
Ksionrzka jest niepotrzebna, wszystko jest w telewizji bo w fawelach nie kupuje siem ksionrzek! rozwiń
Avatar
Pipii / 13 sierpnia 2008 o 18:45
bibljotekasz i jego baba napisał:
.....a po co chelmianom ksiazka? Maja przeciez nadwymiarowe telewizory zakupione na raty a ksiazka tylko przeszkadza i zajmuje miejsce.
Jak sie mieszkalo na wsi to sie obeszlo bez ksiazek wiec i teraz po przeniesieniu do Chelma bez lektury da sie zyc.
Bieszta pszyklad z Leppera Andriuszy......... on nic nie czyta ale za to czesto odwiedza solarium.


To pewnie jakis burak z Krasnegostawu albo z Włodawy napisał, dziwne, że tam pod strzechami maja już internet?


To pewnie jakis burak z Krasnegostawu albo z Włodawy napisał, dziwne, że tam pod strzechami maja już internet? rozwiń
Avatar
Par / 13 sierpnia 2008 o 08:40
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie kupy, tak wówczas na niezabrukowanych ulicach zalegały kupy zwierząt gospodarczych, a prosiaki ganiały po Górce.
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie ... rozwiń
Avatar
bibljotekasz i jego baba / 13 sierpnia 2008 o 03:03
.....a po co chelmianom ksiazka? Maja przeciez nadwymiarowe telewizory zakupione na raty a ksiazka tylko przeszkadza i zajmuje miejsce.
Jak sie mieszkalo na wsi to sie obeszlo bez ksiazek wiec i teraz po przeniesieniu do Chelma bez lektury da sie zyc.
Bieszta pszyklad z Leppera Andriuszy......... on nic nie czyta ale za to czesto odwiedza solarium.
Avatar
bibljotekasz jusz bez baby / 14 sierpnia 2008 o 00:01
Par napisał:
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie kupy, tak wówczas na niezabrukowanych ulicach zalegały kupy zwierząt gospodarczych, a prosiaki ganiały po Górce.



To byli czasy - jak po Gurce ganiali siem prosiaki i skakaly sobie przez murek bo na deser kochaly jesc jablka z ogrodu ksiendza Mrozka
A otkond wybudowano cmentownie i kolos robincy obuwie do miasta zjechala szlachta (prekursorzy disco polo) i do dzis kultywuje te wiejskie tradycyje.
Ksionrzka jest niepotrzebna, wszystko jest w telewizji bo w fawelach nie kupuje siem ksionrzek!



To byli czasy - jak po Gurce ganiali siem prosiaki i skakaly sobie przez murek bo na deser kochaly jesc jablka z ogrodu ksiendza Mrozka
A otkond wybudowano cmentownie i kolos robincy obuwie do miasta zjechala szlachta (prekursorzy disco polo) i do dzis kultywuje te wiejskie tradycyje.
Ksionrzka jest niepotrzebna, wszystko jest w telewizji bo w fawelach nie kupuje siem ksionrzek! rozwiń
Avatar
Pipii / 13 sierpnia 2008 o 18:45
bibljotekasz i jego baba napisał:
.....a po co chelmianom ksiazka? Maja przeciez nadwymiarowe telewizory zakupione na raty a ksiazka tylko przeszkadza i zajmuje miejsce.
Jak sie mieszkalo na wsi to sie obeszlo bez ksiazek wiec i teraz po przeniesieniu do Chelma bez lektury da sie zyc.
Bieszta pszyklad z Leppera Andriuszy......... on nic nie czyta ale za to czesto odwiedza solarium.


To pewnie jakis burak z Krasnegostawu albo z Włodawy napisał, dziwne, że tam pod strzechami maja już internet?


To pewnie jakis burak z Krasnegostawu albo z Włodawy napisał, dziwne, że tam pod strzechami maja już internet? rozwiń
Avatar
Par / 13 sierpnia 2008 o 08:40
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie kupy, tak wówczas na niezabrukowanych ulicach zalegały kupy zwierząt gospodarczych, a prosiaki ganiały po Górce.
Chciałbym napisać kilka słów o komentarzu mojego poprzednika, który siebie nazwał "bibljotekasz i jego baba". Otóż zarzuca on mieszkańcom Chełma, że większość z nich to mieszkańcy wsi, którzy w mieście nad Uherką odnaleźli swój raj, ale nie potrafią tego uszanować. Zachęcam go więc , aby poczytał jak ten raj wyglądal w XVIII, XIX i na początku XX wieku, czyli przed okresem PRL, kiedy to "wieśniacy" jeszcze nie zasiedlili Chełma. Przekona sie on, że nigdy nie było to centrum kultury i tak jak teraz na chodnikach leżą psie ... rozwiń
Avatar
bibljotekasz i jego baba / 13 sierpnia 2008 o 03:03
.....a po co chelmianom ksiazka? Maja przeciez nadwymiarowe telewizory zakupione na raty a ksiazka tylko przeszkadza i zajmuje miejsce.
Jak sie mieszkalo na wsi to sie obeszlo bez ksiazek wiec i teraz po przeniesieniu do Chelma bez lektury da sie zyc.
Bieszta pszyklad z Leppera Andriuszy......... on nic nie czyta ale za to czesto odwiedza solarium.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria