Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 kwietnia 2010 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Zapłaćcie mi za amputację nogi

0 7 A A

Dariusz Stasiuk oskarża dwóch lekarzy ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, że przez nich dostał odleżyn i stracił nogę. Żąda 20 tysięcy zł odszkodowania i 80 tys. zł zadośćuczynienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ktoś zwrócił mi uwagę, że nie mogę pogodzić się ze stratą nogi, a przecież i tak jestem sparaliżowany – opowiada nam Dariusz Stasiuk z podchełmskich Wierzchowin. – Ja patrzę na to inaczej. Odebrano mi kawałek ciała.

Dwa lata temu podczas konnej przejażdżki Stasiuk doznał urazu kręgów. Sparaliżowany wiele miesięcy spędził w klinice, ośrodku pomocy i w końcu w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

– Trafiłem tam z zapaleniem oskrzeli i niewielkimi odleżynami – opowiada Stasiuk. – Nie przeszkadzało mi to, gdyż od pasa w dół nie czułem bólu. Moim stanem zaniepokoili się dopiero odwiedzający mnie przyjaciele.

Coraz większe odleżyny zaczęły zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu Stasiuka. Sprowadzono wybitnego specjalistę, prof. Jana Podlewskiego.

– Każda odleżyna jest w pewnym sensie zaniedbaniem, ale w wielu przypadkach nie do uniknięcia – mówi prof. Podlewski. – Jednak to do lekarza należy ocena każdego przypadku i odpowiednie reagowanie.

Profesor wydał szczegółowe dyspozycje, dotyczące pielęgnacji chorego. Pan Dariusz twierdzi, że personel nie do końca się do nich zastosował.

Podczas ostatniej rozprawy pielęgniarki tak to uzasadniały: "Pacjent nie chciał, aby go przekręcać”. Jedna z nich tłumaczyła, że wolał w wygodnej pozycji oglądać telewizję. On sam stanowczo temu zaprzecza.

Przyjaciele postanowili zabrać Stasiuka do szpitala w Lubartowie. Ale tamtejsi lekarze, widząc tak rozległe odleżyny, skierowali pacjenta do specjalizującego się w przeszczepach skóry szpitala w Warszawie. Niestety, nikt nie był już w stanie mu pomóc.

Mężczyzna wrócił do Lubartowa. Lekarskie konsylium zadecydowało, że jedynym ratunkiem dla niego jest amputacja nogi.

Pozwany przez Stasiuka ordynator i lekarz prowadzący nie chcieli wypowiedzieć się w tej sprawie. Odmówił nam także Marian Lewczuk, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego. Ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że biegli i sąd ocenią, kto ma rację. Jego zdaniem Stasiuk jej nie ma. (tom)


Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pm6670 / 10 października 2010 o 00:05
Odleżyny dramat kto zawinił ? tato jest w szpitalu odlezyna jest wielkosci glowki niemowlaka widoczna jest kosc ogonowa podpowiedzcie czy powinnam walke podjac ze szpitalem prosze o rady? co mam robic ? dodam ze tato jest po operacji baj-pasow i jest zmiarzdzycowany lekarze sie tlumacza ze po otwarciu klatki nie mozna pacjeta przekładac i ze powstała tak duza odleżyna bo tato ma miarzdzyce , tato był w spiaczce około 40 dni a tak wyglada odlezyna u taty uprzedzam drastyczne [img]http://images37.fotosik.pl/327/701b9c80c92bd517m.jpg[/img] prosze o rady
Odleżyny dramat kto zawinił ? tato jest w szpitalu odlezyna jest wielkosci glowki niemowlaka widoczna jest kosc ogonowa podpowiedzcie czy powinnam walke podjac ze szpitalem prosze o rady? co mam robic ? dodam ze tato jest po operacji baj-pasow i jest zmiarzdzycowany lekarze sie tlumacza ze po otwarciu klatki nie mozna pacjeta przekładac i ze powstała tak duza odleżyna bo tato ma miarzdzyce , tato był w spiaczce około 40 dni a tak wyglada odlezyna u taty uprzedzam drastyczne [img]http://images37.fotosik.pl/327/701b9c80c92bd517m.jpg[/img] pro... rozwiń
Avatar
# / 9 kwietnia 2010 o 22:36
Oskarża lekarzy? A czy głównymi odpowiedzialnymi nie są przypadkiem również pielęgniarki? Nalezałoby pociągnąć do odpowiedzialnosci szpital jako jednostkę, lekarza prowadzącego i pielęgniarki, które biorą pensje z publicznych pieniędzych, z naszych podatków i ubezpieczen za to aby w takich chwilach zapewnic bezpieczeństwo osobie, która jest bezradna i nie ma wiedzy medycznej. To straszne co zrobili, powinni zapewnic dożywotnią opiekę temu człowiekowi bo nogi już mu nie zwrócą. Jesteśmy ich miesem armatnim.
Avatar
~karo~ / 9 kwietnia 2010 o 22:05
Taką śmieszną kwotę żąda za takie okaleczenie ???!!! Odleżyny to najgorsze zaniedbanie, bo wynika tylko z nieudolnosci personelu i braku podstawowej opieki medycznej. Wystarczyłoby pilnować czy coś sie nie dzieje i byłoby ok. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i śmierci. Proponuję wynająć dobrego adwokata bo tak potworne zaniedbanie nalezy sie conajmniej dziesieć razy tyle. Te pieniądze mają starczyc do końca zycia, na rehabilitacje, leki, opiekę, wózek, protezę i kto wie jakie bedą w przyszłości mozliwosci medycyny. Nic tu im do tego, ze pacjent był spraliżowany, bo nie wiadomo jakie beą możliwości leczenia paraliżu za parę lat ponadto nawet beznadziejne przypadki czasem zaskakują i niby ktoś miał być warzywem a nagle budzi sie ze śpiączki, oraganizm ludzki jest niepoznany. Nie wspominam juz o efekcie kosmetycznym, bo jak człowiek stworzony z dwoma nogami to czemu ma ich nie mieć jeśli sparalizowany. Walcz Pan o swoje i nie o takie marne grosze.
dla podniesienia na duchu proponuje ten ciekawy film
[url="http://video.google.co.uk/videoplay?docid=3493207271920409738#docid=6057222211065573437"]http://video.google.co.uk/videoplay?docid=...222211065573437[/url]
Taką śmieszną kwotę żąda za takie okaleczenie ???!!! Odleżyny to najgorsze zaniedbanie, bo wynika tylko z nieudolnosci personelu i braku podstawowej opieki medycznej. Wystarczyłoby pilnować czy coś sie nie dzieje i byłoby ok. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i śmierci. Proponuję wynająć dobrego adwokata bo tak potworne zaniedbanie nalezy sie conajmniej dziesieć razy tyle. Te pieniądze mają starczyc do końca zycia, na rehabilitacje, leki, opiekę, wózek, protezę i kto wie jakie bedą w przyszłości mozliwosci medycyn... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 7 kwietnia 2010 o 21:38
Popieram sam byłem świadkiem co szpital potrafi zrobić ze zdrowego a co dopiero z chorego pacjenta. Obok teścia leżał młody chłopak i to wstyd żeby teściowa i moja żona prześcielały mu łóżko. Było to dla niego krępujące i żenujące. A pielęgniarki nie widziałem tam ani razu. Staraj się o odszkodowanie i nie żałuj sobie. Ta kasa to i tak moim zdaniem za mało za takie zaniedbanie.
Avatar
ot Polski szpital / 7 kwietnia 2010 o 21:15
final napisał:
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecież odleżyna robi się w miejscu niedostępnym dla oka a bliscy zazwyczaj nawet nie mają pojęcia o takim zagrożeniu. Praktycznie jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed odleżyną jest częsta zmiana pozycji i stosowanie specjalnych kremów a to należy do obowiązków pielęgniarek ktore zamiast opieki wolą sobie poplotkować przy kawce , ponarzekać na ciężką pracę , małe zarobki i pokrzyczeć pod sejmem.Tak praca pielęgniarki nie jest łatwa ale co gdy przyuczały się do zawodu i decydowały na pielęgniarstwo nie wiedzialy że to ciężka robota? Otóz wiedzialy a skoro tak to powinny dbać o pacjenta jak o siebie.

Coś w tym jest ja leżałem przykuty do łóżka też dość długo tyle że nie w Polskim szpitalu więc obowiązkowo 4-5 razy dziennie byłem masowany i nacierany jakimiś maściami ,czy cholera wie czym w nocy obowiązkowo 2 razy ,niezależnie od tego od samego początku leżałem na specjalnym materacu i zawsze na rannej wizycie obowiązkowo lekarz oglądał moje pośladki ,plecy !,i to nie jest bajka to wydarzyło się mnie rzeczywiście tyle że jak wspomniałem nie w polskim szpitalu .Później kiedy wróciłem do kraju i przez 3 tygodnie leżałem w naszym szpitalu materac mogłem sobie wybić z głowy chyba żebym go kupił a masowanie tak jak się upomniałem może 4-5 razy ale jak się upomniałem a lekarza to czy mam odleżyny czy nie tyle obchodziło co ubiegłoroczny śnieg nawet nie zadał sobie trudu by skontrolować dał tylko na początku mgliste zlecenie .Więc to czego ten pacjent doświadczył jest bardzo realne !.

Coś w tym jest ja leżałem przykuty do łóżka też dość długo tyle że nie w Polskim szpitalu więc obowiązkowo 4-5 razy dziennie byłem masowany i nacierany jakimiś maściami ,czy cholera wie czym w nocy obowiązkowo 2 razy ,niezależnie od tego od samego początku leżałem na specjalnym materacu i zawsze na rannej wizycie obowiązkowo lekarz oglądał moje pośladki ,plecy !,i to nie jest bajka to wydarzyło się mnie rzeczywiście tyle że jak wspomniałem nie w polskim szpitalu .Później kiedy wróciłem do kraju i przez 3 tygodnie leża... rozwiń
Avatar
s / 7 kwietnia 2010 o 21:14
Te baby z wrażliwością rzeźnika nie potrafią nawet zadbać o zmianę kroplówki! Nawet jak pacjent zwróci im uwagę, że już się skończyła to i tak kończy się wrzaskiem (bo jakim prawem im się przeszkadza?!), olaniem pacjenta i zakażeniem. No chyba że ktoś im pomacha czekoladkami albo innymi gratisami przed nosem to od razu o niebo milsze. Uogólniam oczywiście.

Póki co większość pielęgniarek nie zasługuje na żadne podwyżki. A jeszcze chcą zarabiać tyle co lekarze, phi nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne żeby chcieć po byle studium tyle zarabiać. Nie dziwię się że boją się prywatnej służby zdrowia bo takich pracowników nikt by długo nie trzymał.

I najwyższy czas żeby skończyć z tolerowaniem takiego zachowania. Niech płacą odszkodowania to się nauczą kompetencji i odpowiedzialności!
A jak nie potrafią to mogą próbować przy sprzątaniu..
Te baby z wrażliwością rzeźnika nie potrafią nawet zadbać o zmianę kroplówki! Nawet jak pacjent zwróci im uwagę, że już się skończyła to i tak kończy się wrzaskiem (bo jakim prawem im się przeszkadza?!), olaniem pacjenta i zakażeniem. No chyba że ktoś im pomacha czekoladkami albo innymi gratisami przed nosem to od razu o niebo milsze. Uogólniam oczywiście.

Póki co większość pielęgniarek nie zasługuje na żadne podwyżki. A jeszcze chcą zarabiać tyle co lekarze, phi nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne żeby chcieć ... rozwiń
Avatar
final / 7 kwietnia 2010 o 20:22
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecież odleżyna robi się w miejscu niedostępnym dla oka a bliscy zazwyczaj nawet nie mają pojęcia o takim zagrożeniu. Praktycznie jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed odleżyną jest częsta zmiana pozycji i stosowanie specjalnych kremów a to należy do obowiązków pielęgniarek ktore zamiast opieki wolą sobie poplotkować przy kawce , ponarzekać na ciężką pracę , małe zarobki i pokrzyczeć pod sejmem.Tak praca pielęgniarki nie jest łatwa ale co gdy przyuczały się do zawodu i decydowały na pielęgniarstwo nie wiedzialy że to ciężka robota? Otóz wiedzialy a skoro tak to powinny dbać o pacjenta jak o siebie.
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecie... rozwiń
Avatar
pm6670 / 10 października 2010 o 00:05
Odleżyny dramat kto zawinił ? tato jest w szpitalu odlezyna jest wielkosci glowki niemowlaka widoczna jest kosc ogonowa podpowiedzcie czy powinnam walke podjac ze szpitalem prosze o rady? co mam robic ? dodam ze tato jest po operacji baj-pasow i jest zmiarzdzycowany lekarze sie tlumacza ze po otwarciu klatki nie mozna pacjeta przekładac i ze powstała tak duza odleżyna bo tato ma miarzdzyce , tato był w spiaczce około 40 dni a tak wyglada odlezyna u taty uprzedzam drastyczne [img]http://images37.fotosik.pl/327/701b9c80c92bd517m.jpg[/img] prosze o rady
Odleżyny dramat kto zawinił ? tato jest w szpitalu odlezyna jest wielkosci glowki niemowlaka widoczna jest kosc ogonowa podpowiedzcie czy powinnam walke podjac ze szpitalem prosze o rady? co mam robic ? dodam ze tato jest po operacji baj-pasow i jest zmiarzdzycowany lekarze sie tlumacza ze po otwarciu klatki nie mozna pacjeta przekładac i ze powstała tak duza odleżyna bo tato ma miarzdzyce , tato był w spiaczce około 40 dni a tak wyglada odlezyna u taty uprzedzam drastyczne [img]http://images37.fotosik.pl/327/701b9c80c92bd517m.jpg[/img] pro... rozwiń
Avatar
# / 9 kwietnia 2010 o 22:36
Oskarża lekarzy? A czy głównymi odpowiedzialnymi nie są przypadkiem również pielęgniarki? Nalezałoby pociągnąć do odpowiedzialnosci szpital jako jednostkę, lekarza prowadzącego i pielęgniarki, które biorą pensje z publicznych pieniędzych, z naszych podatków i ubezpieczen za to aby w takich chwilach zapewnic bezpieczeństwo osobie, która jest bezradna i nie ma wiedzy medycznej. To straszne co zrobili, powinni zapewnic dożywotnią opiekę temu człowiekowi bo nogi już mu nie zwrócą. Jesteśmy ich miesem armatnim.
Avatar
~karo~ / 9 kwietnia 2010 o 22:05
Taką śmieszną kwotę żąda za takie okaleczenie ???!!! Odleżyny to najgorsze zaniedbanie, bo wynika tylko z nieudolnosci personelu i braku podstawowej opieki medycznej. Wystarczyłoby pilnować czy coś sie nie dzieje i byłoby ok. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i śmierci. Proponuję wynająć dobrego adwokata bo tak potworne zaniedbanie nalezy sie conajmniej dziesieć razy tyle. Te pieniądze mają starczyc do końca zycia, na rehabilitacje, leki, opiekę, wózek, protezę i kto wie jakie bedą w przyszłości mozliwosci medycyny. Nic tu im do tego, ze pacjent był spraliżowany, bo nie wiadomo jakie beą możliwości leczenia paraliżu za parę lat ponadto nawet beznadziejne przypadki czasem zaskakują i niby ktoś miał być warzywem a nagle budzi sie ze śpiączki, oraganizm ludzki jest niepoznany. Nie wspominam juz o efekcie kosmetycznym, bo jak człowiek stworzony z dwoma nogami to czemu ma ich nie mieć jeśli sparalizowany. Walcz Pan o swoje i nie o takie marne grosze.
dla podniesienia na duchu proponuje ten ciekawy film
[url="http://video.google.co.uk/videoplay?docid=3493207271920409738#docid=6057222211065573437"]http://video.google.co.uk/videoplay?docid=...222211065573437[/url]
Taką śmieszną kwotę żąda za takie okaleczenie ???!!! Odleżyny to najgorsze zaniedbanie, bo wynika tylko z nieudolnosci personelu i braku podstawowej opieki medycznej. Wystarczyłoby pilnować czy coś sie nie dzieje i byłoby ok. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu i śmierci. Proponuję wynająć dobrego adwokata bo tak potworne zaniedbanie nalezy sie conajmniej dziesieć razy tyle. Te pieniądze mają starczyc do końca zycia, na rehabilitacje, leki, opiekę, wózek, protezę i kto wie jakie bedą w przyszłości mozliwosci medycyn... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 7 kwietnia 2010 o 21:38
Popieram sam byłem świadkiem co szpital potrafi zrobić ze zdrowego a co dopiero z chorego pacjenta. Obok teścia leżał młody chłopak i to wstyd żeby teściowa i moja żona prześcielały mu łóżko. Było to dla niego krępujące i żenujące. A pielęgniarki nie widziałem tam ani razu. Staraj się o odszkodowanie i nie żałuj sobie. Ta kasa to i tak moim zdaniem za mało za takie zaniedbanie.
Avatar
ot Polski szpital / 7 kwietnia 2010 o 21:15
final napisał:
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecież odleżyna robi się w miejscu niedostępnym dla oka a bliscy zazwyczaj nawet nie mają pojęcia o takim zagrożeniu. Praktycznie jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed odleżyną jest częsta zmiana pozycji i stosowanie specjalnych kremów a to należy do obowiązków pielęgniarek ktore zamiast opieki wolą sobie poplotkować przy kawce , ponarzekać na ciężką pracę , małe zarobki i pokrzyczeć pod sejmem.Tak praca pielęgniarki nie jest łatwa ale co gdy przyuczały się do zawodu i decydowały na pielęgniarstwo nie wiedzialy że to ciężka robota? Otóz wiedzialy a skoro tak to powinny dbać o pacjenta jak o siebie.

Coś w tym jest ja leżałem przykuty do łóżka też dość długo tyle że nie w Polskim szpitalu więc obowiązkowo 4-5 razy dziennie byłem masowany i nacierany jakimiś maściami ,czy cholera wie czym w nocy obowiązkowo 2 razy ,niezależnie od tego od samego początku leżałem na specjalnym materacu i zawsze na rannej wizycie obowiązkowo lekarz oglądał moje pośladki ,plecy !,i to nie jest bajka to wydarzyło się mnie rzeczywiście tyle że jak wspomniałem nie w polskim szpitalu .Później kiedy wróciłem do kraju i przez 3 tygodnie leżałem w naszym szpitalu materac mogłem sobie wybić z głowy chyba żebym go kupił a masowanie tak jak się upomniałem może 4-5 razy ale jak się upomniałem a lekarza to czy mam odleżyny czy nie tyle obchodziło co ubiegłoroczny śnieg nawet nie zadał sobie trudu by skontrolować dał tylko na początku mgliste zlecenie .Więc to czego ten pacjent doświadczył jest bardzo realne !.

Coś w tym jest ja leżałem przykuty do łóżka też dość długo tyle że nie w Polskim szpitalu więc obowiązkowo 4-5 razy dziennie byłem masowany i nacierany jakimiś maściami ,czy cholera wie czym w nocy obowiązkowo 2 razy ,niezależnie od tego od samego początku leżałem na specjalnym materacu i zawsze na rannej wizycie obowiązkowo lekarz oglądał moje pośladki ,plecy !,i to nie jest bajka to wydarzyło się mnie rzeczywiście tyle że jak wspomniałem nie w polskim szpitalu .Później kiedy wróciłem do kraju i przez 3 tygodnie leża... rozwiń
Avatar
s / 7 kwietnia 2010 o 21:14
Te baby z wrażliwością rzeźnika nie potrafią nawet zadbać o zmianę kroplówki! Nawet jak pacjent zwróci im uwagę, że już się skończyła to i tak kończy się wrzaskiem (bo jakim prawem im się przeszkadza?!), olaniem pacjenta i zakażeniem. No chyba że ktoś im pomacha czekoladkami albo innymi gratisami przed nosem to od razu o niebo milsze. Uogólniam oczywiście.

Póki co większość pielęgniarek nie zasługuje na żadne podwyżki. A jeszcze chcą zarabiać tyle co lekarze, phi nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne żeby chcieć po byle studium tyle zarabiać. Nie dziwię się że boją się prywatnej służby zdrowia bo takich pracowników nikt by długo nie trzymał.

I najwyższy czas żeby skończyć z tolerowaniem takiego zachowania. Niech płacą odszkodowania to się nauczą kompetencji i odpowiedzialności!
A jak nie potrafią to mogą próbować przy sprzątaniu..
Te baby z wrażliwością rzeźnika nie potrafią nawet zadbać o zmianę kroplówki! Nawet jak pacjent zwróci im uwagę, że już się skończyła to i tak kończy się wrzaskiem (bo jakim prawem im się przeszkadza?!), olaniem pacjenta i zakażeniem. No chyba że ktoś im pomacha czekoladkami albo innymi gratisami przed nosem to od razu o niebo milsze. Uogólniam oczywiście.

Póki co większość pielęgniarek nie zasługuje na żadne podwyżki. A jeszcze chcą zarabiać tyle co lekarze, phi nie wiem czy to bardziej śmieszne czy żałosne żeby chcieć ... rozwiń
Avatar
final / 7 kwietnia 2010 o 20:22
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecież odleżyna robi się w miejscu niedostępnym dla oka a bliscy zazwyczaj nawet nie mają pojęcia o takim zagrożeniu. Praktycznie jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed odleżyną jest częsta zmiana pozycji i stosowanie specjalnych kremów a to należy do obowiązków pielęgniarek ktore zamiast opieki wolą sobie poplotkować przy kawce , ponarzekać na ciężką pracę , małe zarobki i pokrzyczeć pod sejmem.Tak praca pielęgniarki nie jest łatwa ale co gdy przyuczały się do zawodu i decydowały na pielęgniarstwo nie wiedzialy że to ciężka robota? Otóz wiedzialy a skoro tak to powinny dbać o pacjenta jak o siebie.
Sam byłem w szpitalu świadkiem podobnych zaniedbań. Pielęgniarki tam gdzie leżałem nie wykonywały swoich obowiązków doprowadzając do odleżyn akurat w moim przypadku jednej ale sąsiad z sali obok miał całe plecy w odleżynach,wyglądało to makabrycznie. Pan Stasiuk ma rację że pielęgniarki olewają pacjentów. Ten kto miał kiedyś odleżynę wie jak ciężko się jej pozbyć i jak fatalne konsekwencje ma ona do organizmu,,ciało gnije aż do kości. Sam chory będący sparaliżowany nie ma możliwości samokontroli swego ciała,rodzina praktycznie też bo przecie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 1 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!