Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 lutego 2011 r.
13:59
Edytuj ten wpis

Zapowiadają wielkie inwestycje. Rozliczymy ich w grudniu

0 4 A A
Zdaniem Mieczysława Czwalińskiego to, że tak długo miasto odwracało się od Uherski było niczym innym
Zdaniem Mieczysława Czwalińskiego to, że tak długo miasto odwracało się od Uherski było niczym innym

Nowe drogi, ścieżki rowerowe, modernizacje szkół i obiektów sportowych, a nawet budowa basenu. Wszystko to jest ponoć w zasięgu ręki, jeśli wierzyć obietnicom złożonym wyborcom przez prezydenta Chełma oraz burmistrzów Krasnegostawu, Włodawy i Rejowca Fabrycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Chełmie najbardziej efektownym, tegorocznym zamierzeniem jest budowa wzdłuż Uherki jednego z najdłuższych w Polsce nadrzecznych bulwarów spacerowo-rowerowych. Innego rodzaju, ale równie spektakularnym przedsięwzięciem na ten rok jest także uruchomienie taniego Internetu oraz wprowadzenie w Urzędzie Miasta elektronicznego obiegu dokumentów i elektronicznego biura podawczego.

– Zależy nam, aby poziom środków przeznaczonych właśnie na inwestycje wciąż był możliwie wysoki – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Wśród nich znajdzie się także budowa kilku nowych dróg, przebudowa szkolnego kompleksu ZSO nr 6, modernizacja sztucznego lodowiska oraz rozbudowa skateparku oraz stoku narciarskiego.

Budowy bulwaru nie może się doczekać Mieczysław Czwaliński, wiceprezesa MKS Gryf-Chełm.

– Nasi sportowcy oprócz biegania po parku będą mieli okazję doskonalić formę na rowerach. Ponadto mając bulwar po sąsiedzku nasz klub stanie się bardziej widoczny w mieście – mówi.

Burmistrz Krasnegostawu zapowiada, że w ciągu najbliższych czterech lat, a więc i w tym roku priorytetem będą dla niego drogi. Chce wraz ze swoimi współpracownikami zmierzyć z budową kilku ulic na nowym Osiedlu Orląt Lwowskich.

– Pozyskaliśmy na ten cel pieniądze w ramach schetynówek – mówi Andrzej Jakubiec. – Ulice zbudujemy wraz z kanalizacją, chodnikami i oświetleniem. Wartość tego przedsięwzięcia to około 5 mln zł.

Tyle samo ma kosztować budowa ul. Bojarczuka. W tym przypadku równorzędnym partnerem miasta jest starostwo powiatowe. Miasto przygotowuje się także do przebudowy Krasnostawskiego Domu Kultury.

Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy na pierwszym miejscu stawia budowę krytej pływalni wraz z modernizacją hali sportowej przy MOSiR. Rozłożone na dwa lata zadanie ma pochłonąć 17 mln zł. Budowa już się rozpoczęła. Miasto w porę zadbało o unijne dofinansowanie. Z tego samego źródła (RPO) otrzyma także pieniądze na przebudowę ulic Ogrodowej i Żołnierzy WiN. Podjęło się tego zadania wspólnie z gospodarzami powiatu.

A jak ma wyglądać ten rok w Rejowcu? – Po ubiegłym roku, który pod względem skali inwestycji był wyjątkowy, musimy dać sobie trochę wytchnienia – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.– Nie oznacza to, że nic nie będziemy robić, chociaż przyznaję, że mniejszym kosztem.

Burmistrz obiecuje więc modernizację budynku starej kotłowni na Centrum Aktywności Społecznej. Zapowiada dalszą przebudowę chodników na ul. Chełmskiej i osiedlu Stajne A, rekultywację starego wysypiska w Pawłowie oraz przebudowę amfiteatru miejskiego.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zdzislaw / 13 lutego 2011 o 17:19
rekultywacja wysypiska to zwiazek komunalny a nie ty burmistrzu i jeszcze w pawłowie. raczej spłacamy kredyty
Avatar
ktosxyz / 13 lutego 2011 o 14:04
moze szanowna wladza wezmie sie za tworzenie nowych miejsc pracy a nie za zbieranie plusow z remontow ulic itd... tutaj nic sie nie dzieje zadnych duzych zakladow pracy od bardzo dawna nie sprowadzono tu zadnego kapitalu krajowego czy zagranicznego, bo budowe tesco i jakis tam sklepow nie mozna uwazac za powazne zaklady pracy. WLADZO DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!!! wy tylko wiecie jak sobie dawac podwyzki i tyle...
Avatar
chlopakZsasiedztwa / 13 lutego 2011 o 12:14
[quote name='Gość' timestamp='1297440074' post='436309']
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
[/quote]

Coś ty taki sfrustrowany - powtarzasz się przy każdym newsie na temat inwestycji w naszym pięknym mieście na tym portalu.
Weź mi wytłumacz, co to znaczy "złapać dziurę"?? nie łapię
Co rozumiesz pod pojęciem "załatać dziury od rondo do Bierdonki"? Po pierwsze odmienić prostego słowa "rondo" nie potrafisz, po drugie - w Chemie nie ma żadnej Biedronki przy rondzie. Jeśli chodzi Ci o tą na Wojsławickiej, to uświadomię Ciebie, ze tam nie ma ronda, tylko zwykłe skrzyżowanie.

Ja tam się cieszę, ze coś w naszym Chełmie robią. A dziury były, są i będą...
[quote name='Gość' timestamp='1297440074' post='436309']
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
[/quote]

Coś ty taki sfrustrowany - powtarzasz się przy każdym newsie na temat inwestycji w naszym pięknym mieście na tym portalu.
Weź mi wytłumacz, co to znaczy "złapać dziurę"?? nie łapi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2011 o 17:01
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
Avatar
zdzislaw / 13 lutego 2011 o 17:19
rekultywacja wysypiska to zwiazek komunalny a nie ty burmistrzu i jeszcze w pawłowie. raczej spłacamy kredyty
Avatar
ktosxyz / 13 lutego 2011 o 14:04
moze szanowna wladza wezmie sie za tworzenie nowych miejsc pracy a nie za zbieranie plusow z remontow ulic itd... tutaj nic sie nie dzieje zadnych duzych zakladow pracy od bardzo dawna nie sprowadzono tu zadnego kapitalu krajowego czy zagranicznego, bo budowe tesco i jakis tam sklepow nie mozna uwazac za powazne zaklady pracy. WLADZO DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!!! wy tylko wiecie jak sobie dawac podwyzki i tyle...
Avatar
chlopakZsasiedztwa / 13 lutego 2011 o 12:14
[quote name='Gość' timestamp='1297440074' post='436309']
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
[/quote]

Coś ty taki sfrustrowany - powtarzasz się przy każdym newsie na temat inwestycji w naszym pięknym mieście na tym portalu.
Weź mi wytłumacz, co to znaczy "złapać dziurę"?? nie łapię
Co rozumiesz pod pojęciem "załatać dziury od rondo do Bierdonki"? Po pierwsze odmienić prostego słowa "rondo" nie potrafisz, po drugie - w Chemie nie ma żadnej Biedronki przy rondzie. Jeśli chodzi Ci o tą na Wojsławickiej, to uświadomię Ciebie, ze tam nie ma ronda, tylko zwykłe skrzyżowanie.

Ja tam się cieszę, ze coś w naszym Chełmie robią. A dziury były, są i będą...
[quote name='Gość' timestamp='1297440074' post='436309']
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
[/quote]

Coś ty taki sfrustrowany - powtarzasz się przy każdym newsie na temat inwestycji w naszym pięknym mieście na tym portalu.
Weź mi wytłumacz, co to znaczy "złapać dziurę"?? nie łapi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2011 o 17:01
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 10 11

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 38 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 54 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 425 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 13

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!