wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Zapowiadają wielkie inwestycje. Rozliczymy ich w grudniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2011, 13:59

Zdaniem Mieczysława Czwalińskiego to, że tak długo miasto odwracało się od Uherski było niczym innym
Zdaniem Mieczysława Czwalińskiego to, że tak długo miasto odwracało się od Uherski było niczym innym

Nowe drogi, ścieżki rowerowe, modernizacje szkół i obiektów sportowych, a nawet budowa basenu. Wszystko to jest ponoć w zasięgu ręki, jeśli wierzyć obietnicom złożonym wyborcom przez prezydenta Chełma oraz burmistrzów Krasnegostawu, Włodawy i Rejowca Fabrycznego.

W Chełmie najbardziej efektownym, tegorocznym zamierzeniem jest budowa wzdłuż Uherki jednego z najdłuższych w Polsce nadrzecznych bulwarów spacerowo-rowerowych. Innego rodzaju, ale równie spektakularnym przedsięwzięciem na ten rok jest także uruchomienie taniego Internetu oraz wprowadzenie w Urzędzie Miasta elektronicznego obiegu dokumentów i elektronicznego biura podawczego.

– Zależy nam, aby poziom środków przeznaczonych właśnie na inwestycje wciąż był możliwie wysoki – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Wśród nich znajdzie się także budowa kilku nowych dróg, przebudowa szkolnego kompleksu ZSO nr 6, modernizacja sztucznego lodowiska oraz rozbudowa skateparku oraz stoku narciarskiego.

Budowy bulwaru nie może się doczekać Mieczysław Czwaliński, wiceprezesa MKS Gryf-Chełm.

– Nasi sportowcy oprócz biegania po parku będą mieli okazję doskonalić formę na rowerach. Ponadto mając bulwar po sąsiedzku nasz klub stanie się bardziej widoczny w mieście – mówi.

Burmistrz Krasnegostawu zapowiada, że w ciągu najbliższych czterech lat, a więc i w tym roku priorytetem będą dla niego drogi. Chce wraz ze swoimi współpracownikami zmierzyć z budową kilku ulic na nowym Osiedlu Orląt Lwowskich.

– Pozyskaliśmy na ten cel pieniądze w ramach schetynówek – mówi Andrzej Jakubiec. – Ulice zbudujemy wraz z kanalizacją, chodnikami i oświetleniem. Wartość tego przedsięwzięcia to około 5 mln zł.

Tyle samo ma kosztować budowa ul. Bojarczuka. W tym przypadku równorzędnym partnerem miasta jest starostwo powiatowe. Miasto przygotowuje się także do przebudowy Krasnostawskiego Domu Kultury.

Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy na pierwszym miejscu stawia budowę krytej pływalni wraz z modernizacją hali sportowej przy MOSiR. Rozłożone na dwa lata zadanie ma pochłonąć 17 mln zł. Budowa już się rozpoczęła. Miasto w porę zadbało o unijne dofinansowanie. Z tego samego źródła (RPO) otrzyma także pieniądze na przebudowę ulic Ogrodowej i Żołnierzy WiN. Podjęło się tego zadania wspólnie z gospodarzami powiatu.

A jak ma wyglądać ten rok w Rejowcu? – Po ubiegłym roku, który pod względem skali inwestycji był wyjątkowy, musimy dać sobie trochę wytchnienia – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.– Nie oznacza to, że nic nie będziemy robić, chociaż przyznaję, że mniejszym kosztem.

Burmistrz obiecuje więc modernizację budynku starej kotłowni na Centrum Aktywności Społecznej. Zapowiada dalszą przebudowę chodników na ul. Chełmskiej i osiedlu Stajne A, rekultywację starego wysypiska w Pawłowie oraz przebudowę amfiteatru miejskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zdzislaw
ktosxyz
chlopakZsasiedztwa
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zdzislaw
zdzislaw (13 lutego 2011 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rekultywacja wysypiska to zwiazek komunalny a nie ty burmistrzu i jeszcze w pawłowie. raczej spłacamy kredyty
Rozwiń
ktosxyz
ktosxyz (13 lutego 2011 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moze szanowna wladza wezmie sie za tworzenie nowych miejsc pracy a nie za zbieranie plusow z remontow ulic itd... tutaj nic sie nie dzieje zadnych duzych zakladow pracy od bardzo dawna nie sprowadzono tu zadnego kapitalu krajowego czy zagranicznego, bo budowe tesco i jakis tam sklepow nie mozna uwazac za powazne zaklady pracy. WLADZO DAJCIE LUDZIOM PRACE!!!!!!! wy tylko wiecie jak sobie dawac podwyzki i tyle...
Rozwiń
chlopakZsasiedztwa
chlopakZsasiedztwa (13 lutego 2011 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1297440074' post='436309']
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
[/quote]

Coś ty taki sfrustrowany - powtarzasz się przy każdym newsie na temat inwestycji w naszym pięknym mieście na tym portalu.
Weź mi wytłumacz, co to znaczy "złapać dziurę"?? nie łapię
Co rozumiesz pod pojęciem "załatać dziury od rondo do Bierdonki"? Po pierwsze odmienić prostego słowa "rondo" nie potrafisz, po drugie - w Chemie nie ma żadnej Biedronki przy rondzie. Jeśli chodzi Ci o tą na Wojsławickiej, to uświadomię Ciebie, ze tam nie ma ronda, tylko zwykłe skrzyżowanie.

Ja tam się cieszę, ze coś w naszym Chełmie robią. A dziury były, są i będą...
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2011 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na początek proponuje złapać dziurę na Lubelskiej przy starej szkole bo stoi tam słupek od września 2010 roku!!! tak nie pomyliłem sie i załatać dziury od rondo do Biedronki bo można koło urwać, szczególnie koło Biedronki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!