Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 marca 2013 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Zastępca prezydenta Chełma z zarzutem

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zastępca prezydenta Chełma usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Chodzi o głośną sprawę "aparatu fotograficznego za przysługę”, w której zarzut ma już poseł Zbigniew Matuszczak (SLD).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według śledczych, pięć lat temu parlamentarzysta z Chełma dostał aparat w zamian za pomoc w zdobyciu zgody Urzędu Miasta w Chełmie na powieszenie reklamy. O umieszczenie bannera z reklamą piwa na budynku kina "Zorza” zabiegało małżeństwo, którego firma wynajmowała tam pomieszczenia. I to oni przede wszystkim obciążyli posła.

W lutym Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut płatnej protekcji. Matuszczak twierdzi, że został pomówiony i padł ofiarą zemsty. Tłumaczy, że nie pomógł tym ludziom w przedłużeniu dzierżawy budynku z kinem i dlatego został pomówiony o wzięcie aparatu za reklamę.

Tymczasem śledczy doszli właśnie do wniosku, że swoje uprawnienia przekroczył też Stanisław Mościcki, jeden z zastępców prezydent Chełma.

– Zgodził się na umieszczeniu banera reklamowego na elewacji budynku, choć nie był do tego uprawniony – mówi Andrzej Jeżyński, naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji w lubelskiej Prokuraturze Apelacyjnej. Mościcki wydał pozwolenie, mimo że sprawa wciąż była rozpatrywana przez wydział, który zresztą mu nie podlegał. Prezydent nie przyznał się. Odmówił też składania wyjaśnień. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W zarzutach nie ma mowy, by obaj podejrzani działali w porozumieniu. – To dwie strony medalu. Zainteresowanie posła i jego aktywność doprowadziły w efekcie do wydania decyzji przez zastępcę prezydenta – mówi Jeżyński.

– To bezpodstawne zarzuty – uważa Mościcki. Tłumaczy, że zgodę na wywieszenie reklamy gwarantowała zawarta jeszcze w 2006 roku umowa. Podpisana przez niego zgoda była jednym z dokumentów wymaganych prawem budowlanym. – Tym pismem w żaden sposób nie przekroczyłem swoich uprawnień i na pewno nie ucierpiał na tym interes publiczny – podkreśla zastępca prezydenta.

Mościcki zapewnił w prokuraturze, że w sprawie banera nie rozmawiał z posłem, bo ich kontakty są "zimne”.

– Nie sądzę, aby mój zastępca popełnił w tej sprawie błąd. Nie widzę najmniejszych podstaw do wyciągania jakichkolwiek konsekwencji służbowych – napisała w oświadczeniu Agata Fisz, prezydent Chełma.

Najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnie zapadnie decyzja o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Raz sierpem raz młotem / 15 marca 2013 o 20:20
[quote name='Gość' timestamp='1363265074' post='745026']
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
[/quote] i dobrze - przecz z komuchami, a do pierdla i tak ich nie wsadzą - bo cały chełm jest czerwony
[quote name='Gość' timestamp='1363265074' post='745026']
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
[/quote] i dobrze - przecz z komuchami, a do pierdla i tak ich nie wsadzą - bo cały chełm jest czerwony rozwiń
Avatar
adam / 15 marca 2013 o 12:45
nosił wilk razy kilka, ...
Avatar
bynajmniej / 14 marca 2013 o 20:42
przykre jest to, że ludzie cierpią bo grube sprawy są zamiatane pod dywan, podwykonawcy są robieni w bambuko na autostradach itd i sprawy nie ma a tu bicie piany ile już lat trwa?! Kolejne rewelacje i sensacje śmiechu warte. No ale widocznie ważniejszych problemów już nie ma....
Avatar
Joł Joł / 14 marca 2013 o 18:04
ku*** mać
Avatar
MARYJA / 14 marca 2013 o 15:02
jeśli jest wszystko prawdą to MATUSZCZAK JEST BYŁYM WICEPREZEDENTM CHEŁMA !!!
NIKT NIE OCZEKUJE OD DZIENNIKARZA RZETELNOŚCI !
Avatar
MARYJA / 14 marca 2013 o 15:02
jeśli jest wszystko prawdą to MATUSZCZAK JEST BYŁYM WICEPREZEDENTM CHEŁMA !!!
NIKT NIE OCZEKUJE OD DZIENNIKARZA RZETELNOŚCI !
Avatar
ja tez nie biore / 14 marca 2013 o 14:43
bo podobno w Polsce tylko ryba nie bierze
Avatar
Gość / 14 marca 2013 o 13:44
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
Avatar
Raz sierpem raz młotem / 15 marca 2013 o 20:20
[quote name='Gość' timestamp='1363265074' post='745026']
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
[/quote] i dobrze - przecz z komuchami, a do pierdla i tak ich nie wsadzą - bo cały chełm jest czerwony
[quote name='Gość' timestamp='1363265074' post='745026']
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
[/quote] i dobrze - przecz z komuchami, a do pierdla i tak ich nie wsadzą - bo cały chełm jest czerwony rozwiń
Avatar
adam / 15 marca 2013 o 12:45
nosił wilk razy kilka, ...
Avatar
bynajmniej / 14 marca 2013 o 20:42
przykre jest to, że ludzie cierpią bo grube sprawy są zamiatane pod dywan, podwykonawcy są robieni w bambuko na autostradach itd i sprawy nie ma a tu bicie piany ile już lat trwa?! Kolejne rewelacje i sensacje śmiechu warte. No ale widocznie ważniejszych problemów już nie ma....
Avatar
Joł Joł / 14 marca 2013 o 18:04
ku*** mać
Avatar
MARYJA / 14 marca 2013 o 15:02
jeśli jest wszystko prawdą to MATUSZCZAK JEST BYŁYM WICEPREZEDENTM CHEŁMA !!!
NIKT NIE OCZEKUJE OD DZIENNIKARZA RZETELNOŚCI !
Avatar
MARYJA / 14 marca 2013 o 15:02
jeśli jest wszystko prawdą to MATUSZCZAK JEST BYŁYM WICEPREZEDENTM CHEŁMA !!!
NIKT NIE OCZEKUJE OD DZIENNIKARZA RZETELNOŚCI !
Avatar
ja tez nie biore / 14 marca 2013 o 14:43
bo podobno w Polsce tylko ryba nie bierze
Avatar
Gość / 14 marca 2013 o 13:44
[color=#FF0000][size=6]wsytd i żenada , aparat fotograficzny i baner, i za to do pierdla, jakie mia sto takie i przestepstwa. [/size][/color]
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 0 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 21 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 8

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 29 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 46 97

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 20 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!