sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Żeby nie było nudno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2007, 17:35

Na dwa tygodnie przed zimowymi feriami w chełmskiej delegaturze Kuratorium Oświaty nie ma jeszcze ani jednego zgłoszenia dotyczącego organizacji wypoczynku.

W województwie lubelskim zimowe ferie rozpoczynają się 12 lutego.
- Oprócz zgłoszenia, dokument zawierać powinien m.in. wykaz kadry oraz program pracy - przypomina Henryk Radej, starszy wizytator w chełmskiej delegaturze KO. - Potrzebna jest też karta kwalifikacyjna obiektu, ale w uzasadnionych przypadkach można odstąpić od tego wymogu. Dotyczy to np. szkół, gdzie dzieci na co dzień przebywają. - Organizatorzy mogą spodziewać się, że ktoś z nas odwiedzi ich w czasie ferii.

Kuratorium nie ma pieniędzy na organizację zimowych ferii. O finansowe wsparcie można zabiegać u władz miasta. W tym roku przeznaczono na ten cel 30 tys. zł. Oferty można składać do 8 lutego. Organizatorzy zabiegają też o sponsorów, ale o nich coraz trudniej. Wielkich atrakcji nie należy się więc spodziewać.
Chełmski Dom Kultury już przedstawił feryjną ofertę. W programie m.in. zajęcie muzyczne i plastyczne, warsztaty taneczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Będą też zabawy na śniegu m.in. konkurs zjeżdżania na dziwnych przedmiotach. Biblioteka Pedagogiczna tradycyjnie już zaprosi dzieci i młodzież na projekcje filmów wideo oraz do czytelni internetowej. Z kolei Chełmska Biblioteka Publiczna w trzech swoich filiach zorganizuje zimowiska. Pracownicy biblioteki podczas ferii, poprzez zabawę, będą również zachęcać do bliższego kontaktu z literaturą.
Ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, powinni zdecydować się na ferie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Miłośnicy łyżew będą mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych na sztucznym lodowisku. Ponadto będą rozgrywane turnieje halowe w różnych dyscyplinach.

Do zimowych ferii przygotowują się również szkoły. Jaką ofertę zaproponują swoim uczniom? - Jeszcze za wcześnie na konkrety - mówi Bożena Kargol, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10. - Jeżeli już coś zorganizujemy, to nie będzie to na pewno wypoczynek poza miejscem zamieszkania. Dla tych, którzy zdecydowali się wysłać swoje pociechy na zimowiska, bogatą ofertę przygotowały biura podróży. Dysponują one skierowaniami na obozy krajowe i zagraniczne. - Ze względu na wcześniejszą pogodę lepiej sprzedawały się te drugie - mówi Mieczysława Woźniak z Biura Turystycznego "Krystyna”. Za skierowanie na obóz narciarski we Włoszech zapłacić trzeba 1,35 tys. zł. Ale popularnością cieszą się też wyjazdy do ciepłych krajów m.in. do Egiptu, Maroka czy na Teneryfę. Ceny od 1,8 do 3,5 tys. zł. - Są to przede wszystkim wyjazdy rodzinne - dodaje Woźniak.
Znikome zainteresowanie zimowym wypoczynkiem odnotowało biuro Tur-Trawel, przedstawiciel handlowy Orbisu. - Skierowań na Polskę już nie mamy - mówi Ewelina Turewicz. - Pozostały wyjazdy zagraniczne. Np. w słowackie góry. Cena 895 zł. Włochy czy Szwajcaria kosztują około 1,2-1,4 tys. zł.
- Skierowania są drogie - twierdzi Marzena Kępa, mama dwójki dzieci. - Nie stać mnie na taki wydatek. Wolę zbierać pieniądze i wysłać dzieci na obóz czy kolonie latem. Zimowa przerwa trwa tylko dwa tygodnie, więc łatwiej zadbać o zorganizowanie im wolnego czasu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!